چگونه برای طراحی لباس ایده بگیریم؟

طراحی لباس از هنر های بسیار پردرآمد و باارزش در صنعت خیاطی است که ایده های اولیه برای دوخت لباس را شامل می شود. این هنر نیاز به مهارت و تجربه کافی دارد و افرادی که در آن مشغول هستند، باید دقت و ظرافت زیادی در کارشان داشته باشند.

یک طراح لباس صدها طرح را می کشد و بار ها آزمون و خطا می کند تا بتواند آنچه در ذهنش می باشد را روی کاغذ بیاورد و برای مخاطبین ارائه کند. برای طراحی لباس احتیاج به الهام و ایده دارید تا در این عرصه حرفی برای گفتن داشته باشید. همچنین شناخت درست و کافی در این زمینه، می تواند به شما در آینده شغلی و حرفه‌ای‌تان، کمک کند.

الهام گیری در طراحی لباس

هنر به طور کلی در هر زمینه‌ای به یک منبع و الهام نیاز دارد و هنرمند با دیدن و ایده برداری از این الگو ها و خلاقیت خودش، اقدام به طراحی های جدید کرده و تحولی را در صنعت مد رقم می زند. این منبع الهام می تواند یک کلکسیون قدیمی و یا حتی یک برداشت آزاد از اجتماع یا هنری دیگر باشد. به طور مثال سبک گوتیک از موسیقی خاصی الهام گرفته شده است و بسیاری از اتفاقات دیگر در صنعت مد و فشن، با تحولات اجتماعی همراه بوده‌اند.

همان‌طور که دانستیم، این هنر همگام با تغییرات اجتماع پیش می رود؛ یعنی از تاریخ و جغرافیا نیز اثر می گیرد و بر آن اثر می گذارد. در بسیاری از مواقع نوع لباس پوشیدن و سبکی که هر فرد و یا گروهی دارند، حتی معرف شخصیت و علایق آن ها می باشد.

به همین دلیل برای پیشرفت و پا گذاشتن در این هنر جذاب، باید از سبک های مختلف و همچنین موارد دیگر الهام بگیرید و در بهترین کلاس ها نزد بهترین اساتید آموزش ببینید. در حال حاضر هم به دلیل شرایط خاص کرونا می توانید در کلاس های طراحی لباس دانش هنر؛ آموزش آنلاین طراحی لباس ببینید.

موزه ها و کلکسیون های مختلف لباس که توسط افراد بزرگ طراحی و نگهداری شده‌اند، می توانند گوشه‌ای از این منابع باشند. همچنین دغدغه های فردی و اجتماعی، موضوع زنان، هنر های مدرن و تلفیق سبک های مختلف، همگی می توانند جرقه‌ای برای ایده های نو باشند.

نکته مهم این است که خلاقیت خود را به کار بی اندازید و بدانید چگونه آنچه در ذهنتان می گذرد را روی کاغذ پیاده کنید. در واقع فکر کردن و ایده پردازی تنها ۵۰ درصد راه است. برای این که زحمات و وقتی که گذاشته‌اید نتیجه بدهد، لازم است مهارت های یک طراح لباس حرفه‌ای را بیاموزید.

کلاس های صفر تا صد آموزشگاه دانش هنر، بهترین دوره ها با حضور اساتید مجرب و حرفه‌ای هستند. با شرکت در این دوره ها حتی بدون نیاز به هیچ پیش زمینه‌ای، می توانید به یک طراح لباس حرفه‌ای تبدیل شوید و بعد از اتمام دوره ها، با این آموزش ها آماده‌ی ورود به بازار کار خواهید شد.

طراحی لباس

نکات کسب ایده برای طراحی لباس

خیلی ها میپرسند چگونه برای طراحی لباس ایده بگیریم؟ برای اینکه بتوانید ایده های تازه بگیرید، باید توجهتان را به محیط اطرافتان بیشتر کنید. ساده‌ترین تعریف از هنر این است که نگاهی تازه به جهان داشته باشید. در واقع هنرمند کسی است که جهان تکراری را به گونه‌ای متفاوت می بیند و می تواند این نگاه و جذابیت ها را با هنر خاص خود، به دیگران نیز نشان دهد.

درواقع یک طراح لباس به عنوان هنرمند، باید برخی نکات را در نظر بگیرد تا بتواند لباس هایی زیبا و البته جدید طرح کند و ورق تازه‌ای در دنیای مد و فشن باز کند. در این بخش برخی از این نکات را که برای ایده گرفتن برای طراحی لباس مفید هستند را مطرح می کنیم.

توجه کنید: سعی کنید محیطی که مدت ها برایتان ساده بوده است را با نگاهی دیگر ببینید و از اتفاقات و جزئیاتی که در اطرافتان می افتد و توجهتان را جلب می کنند، سوژه بسازید. تغییرات فصل، شکل اجتماع و شهر و بسیاری از نکات دیگر هستند که می توانند الهام بخش شما باشند و باعث شوند جهان روی جدیدی از خودش را به شما نشان دهد.

دقت به جزئیات: سعی کنید جزئی‌نگر باشید و چیز هایی که دیگران نمی بینند را ببینید. در این صورت شما می توانید کشف کنید و آنچه یافته‌اید را در هنرتان به کار ببرید. می توانید با عکس‌برداری شروع کنید و جزئیات را در عکس ها مشاهده کنید و یا حتی از طبیعت برای طراحی لباس الهام بگیرید.

موج سواری: بسیاری از اتفاقات در سطح ملی و جهانی رخ می دهند که می توانند در هنر تأثیر بگذارند. حتی می توانید به عنوان یک پیام جهانی نیز به آن نگاه کنید. به طور مثال در شرایطی که زنان تازه به اشتغال روی آورده بودند، لباس هایی با سبک مردانه مد شد تا آن ها بتوانند در جامعه و سر کار راحت‌تر حضور پیدا کنند.

آموزش اصول طراحی لباس

طراحی لباس اصول خاص خود را دارد و برای یادگیری آن باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید تا بعد ز آزمون و خطا، بتوانید در این عرصه فعالیت داشته باشید. طراحی لباس از هنر ها و شغل های بسیار محبوب است که جایگاه خوبی هم دارد و اگر بتوانید به صورت حرفه‌ای در آن وارد شوید، می توانید موفقیت های زیادی در این زمینه کسب کنید.

هدف دانش هنر از برگزاری کلاس طراحی لباس در تهران بصورت آنلاین و حضوری از مبتدی تا پیشرفته این است که افرادی که بدون هیچ‌گونه پیش‌نیازی به رشته طراحی لباس علاقه دارند هم می‌توانند به راحتی در این دوره‌ها ثبت نام کنند و فعالیت خود را آغاز کنند.

حال سوال اینجاست که برای آموزش دیدن در دوره طراحی لباس گذراندن دوره‌های نقاشی و خیاطی الزامی است؟ در پاسخ باید بگوییم که خیاطی می‌تواند مکمل رشته طراحی لباس باشد اما شرط لازم نیست؛ زیرا که این دو رشته با هم متفاوت‌اند و خیاط در اصل منجر به دوختن لباسی روزمره می‌شود اما طراح لباس، طرحی را ارائه می‌دهد که هم قابلیت پوشش دارد و هم با ساختار هنری خاصی طراحی می‌شود.

موسسه دانش هنر کلاس های تخصصی آموزش طراحی لباس را به دو صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می کند و با شرکت در این کلاس ها می توانید طراحی لباس را به صورت اصولی و عملی یاد بگیرید. بعد از پایان دوره ها نیز به شما مدرک بین‌المللی داده می شود.

طراحی لباس

منابع ایده های خلاقانه طراحی لباس

اگر می خواهید بدانید چگونه برای طراحی لباس ایده بگیریم؟ باید بدانید که برای طراحی لباس می توانید از منابع بی‌شماری ایده بگیرید. امروزه اینترنت دنیای جدیدی را به روی ما باز کرده است و شما می توانید از این طریق منابع مختلفی را بررسی کنید و اطلاعات و اخبار به روز جهان در زمینه مد و فشن را دنبال کنید. در ادامه به برخی از منابعی که می توانید از آن ها ایده بگیرید را مطرح می کنیم.

وب سایت ها: سایت ها منابع بسیار معتبر و موثقی برای دریافت اطلاعات درباره طراحی لباس و انواع سبک های آن هستند. شما می توانید با سرچ کردن و مطالعه دقیق، از ترند های به روز دنیا و همچنین هنرمندان مختلف آشنا شوید و از آن ها برای رسیدن به سبک خودتان الگوبرداری کنید. سایت دانش هنر مقالات آموزشی زیادی دارد که میتوانید تنها با مطالعه انها ایده های مختلفی بگیرید. در این سایت سعی شده است که کل موضوعات حوزه طراحی لباس پوشش داده شود.

مجله های مد: مجله ها سال هاست به عنوان منبعی جذاب و دوست داشتنی در اختیار عاشقان دنیای مد و طراحی لباس قرار می گیرند. با دیدن این مجلات و دنبال کردن کار های آرتیست های موفق، می توانید ایده های زیادی بگیرید و با استفاده از خلاقیت تان، آن ها را تبدیل به یک سبک و طرح کنید.

شناخت سبک های مختلف: سبک های مختلفی مانند مینیمال، کوتیک، کلاسیک و غیره، تنها بخشی از هنرنمایی هنرمندان و طراحان مختلف هستند. با بررسی تاریخچه هنر و شناخت سبک های مختلف، می توانید حتی آن ها را با طرح های تازه‌تر تلفیق کنید و یک سبک جدید خلق کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب به طور کامل به این موضوع پرداختیم و تا اینجا میدانیم که چگونه برای طراحی لباس ایده بگیریم؟ یادگیری طراحی لباس قدم اول برای مطرح کردن ایده ها و پا گذاشتن در این رشته است که با شرکت در دوره های دانش هنر، می توانید به راحتی آموزش ببینید.

طراحی لباس یک هنر ارزشمند و به روز است که اگر به آن علاقه داشته باشید، می توانید ایده های جدیدی در این زمینه ارائه کنید. شما ابتدا به مهارت نیاز دارید و بعد با اضافه کردن خلاقیت، در این زمینه بسیار عالی عمل خواهید کرد.

دانش هنر دوره هایی مخصوص افراد مبتدی تا پیشرفته در نظر گرفته است. این کلاس ها هم به صورت آنلاین و هم حضوری برگزار می شوند و کیفیت آن ها هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد. هنرجویانی که در دوره های غیرحضوری شرکت می کنند، به سادگی می توانند فیلم های آموزشی را نیز علاوه بر لایو ها دریافت کنند و اگر سوالی هم داشته باشند، می توانند از پشتیبان تخصصی خود بپرسند. برای اطلاع از شرایط دوره آموزش طراحی لباس از طریق کانالهای ارتباطی زیر با کارشناسان ما تماس بگیرید:

آدرس:تهران، بلوار آیت الله کاشانی، خیابان سازمان برنامه شمالی، نبش لاله شمالی، ساختمان مرکز آموزش خانه صنعت و معدن ایرانیان
شماره تماس: ۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۷   و   ۰۲۱۴۴۱۱۱۲۲۹

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=10850

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان