طعم و مزه بلوبری یا زغال اخته آبی چگونه است؟

بلوبری یا زغال اخته آبی یکی از میوه های خوشمزه متعلق به خانواده خوش رنگ و لعاب توت ها است که به دلیل طعم دلپذیر و ترکیبات مغذی موجود در آن در سراسر دنیا شناخته شده است.

افرادی که تا به حال طعم بلوبری را نچشیده اند معمولا با دیدن رنگ و ظاهر این میوه انتظار دارند پس از چشیدن آن مزه ترش و تیزی در دهان خود احساس کنند در حالی که این میوه جزو توت های شیرین محسوب می شود.

اگر کنجکاو هستید درباره طعم و مزه بلوبری بیشتر بدانید در ادامه مطلب همراهی کنید.

طعم و مزه بلوبری

بلوبری تازه طعم دلپذیر با شیرینی ملایم دارد که کمی اسیدی به نظر می رسد.

درجه شیرینی انواع بلوبری ممکن است کمی با هم تفاوت داشته، مزه برخی انواع اندکی به ترشی بزند و برخی از آن ها شیرین تر باشند.

آب بلوبری معمولا بسیار شیرین است به طوری که وقتی بلوبری رسیده را در دهان می گذارید و به آن گاز کوچکی می زنید از آب فراوان و شیرینی که دهان شما را پر می کند لذت می برید اما طعم بلوبری نارس یا کال ترش مزه است.

اگرچه توصیف این که مزه بلوبری شبیه چه طعم آشنایی است کمی دشوار است اما اگر بخواهیم این توت را به طعم سایر میوه ها تشبیه کنیم باید بگوییم مزه این توت شیرین تر از انگور است، با این حال شباهت زیادی به ترکیب طعم شیرین انگور قرمز و مزه ترش انگور سبز دارد و همین طعم خاص آن را به یکی از پر طرفدارترین میوه ها تبدیل کرده است.

آیا بلوبری های بزرگ تر شیرین تر هستند؟

میوه برخی انواع درخت بلوبری از نظر اندازه بسیار بزرگ تر از بقیه بلوبری ها است، این توت ها به طعم فوق العاده شیرین خود شهرت پیدا کرده اند.

اگر دوست دارید شیرین ترین و بزرگ ترین بلوبری ها را داشته باشید باید سراغ این گونه درخت ها بروید اما اگر به آن ها دسترسی ندارید باید منتظر بمانید تا بلوبری های معمولی کاملا برسند و شیرین تر و بزرگ تر شوند.

افرادی که از نزدیک درخت بلوبری دیده اند یا در منطقه ای زندگی می کنند که بلوبری کاشت و برداشت می شود به خوبی می دانند که بلوبری می تواند بدون خراب شدن تا یک هفته و نیم بعد از بلوغ کامل روی شاخه درخت بماند.

از آن جا که اندازه و میزان شیرینی بلوبری در اواخر دوره بلوغ به شدت افزایش می یابد مردم این نواحی تا اواخر دوره منتظر می مانند تا بلوبری های رسیده تر و شیرین تر برداشت کنند.

به طور کلی می توان گفت هر چه اندازه بلوبری بزرگ تر باشد رسیده تر و شیرین تر است مگر در انواع بلوبری های بزرگ که با وجود اندازه بزرگ ممکن است هنوز کال بوده و طعم ترشی داشته باشند.

آیا بلوبری جزو میوه های شیرین محسوب می شود؟

همان طور که قبلا اشاره کردیم برخی انواع بلوبری نسبت به بقیه شیرین تر و بعضی ترش تر هستند اما به طور کلی بلوبری جزو میوه های شیرین محسوب می شود تا میوه های ترش.

میوه بلوبری به چند دلیل ممکن است ترش مزه شود، از جمله:

  • به انواع ترش تعلق داشته باشد
  • نارس باشد
  • نور کافی به آن نرسیده باشد
  • باران زیادی دریافت کرده باشد

آیا بلوبری بعد از برداشت شیرین تر می شود؟

متاسفانه طعم بلوبری بر خلاف برخی میوه ها پس از چیدن از درخت تغییر نمی کند و شیرین تر نمی شود، این مسئله بسیار ناراحت کننده است!

اگر بلوبری هایی که خریداری کرده اید کال هستند می توانید با قرار دادن آن ها به همراه یک عدد آووکادو یا موز داخل کیسه کاغذی به تدریج بلوبری های رسیده تر و نرم تر داشته باشید اما طعم ترش آن ها شیرین نخواهد شد.

در ادامه بخوانید : خواص دمنوش بلوبری

منبع: thrivecuisine

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=11281

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان