شیطان سعی می‌کند با فتنه و فساد مردم را به وادی شقاوت و ظلم ببرد

میرباقری گفت: پس از رحلت پیامبر (ص) فتنه‌ای در راه بود که امت را از راه خداوند جدا کند اما حضرت زهرا (س) با خداوند عهد بسته که مقابل این فتنه ایستادگی کند حتی اگر به قیمت جان او باشد.

 حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی میرباقری به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا در حسینیه آیت الله حق شناس به سخنرانی پرداخته و گفت: زیارت حضرت زهرا (س) خطاب به حضرت عرضه می‌کنیم که وجود مقدس شما کسی است که قبل از خلق خداوند مورد امتحان قرار داده و بر آن صابر یافته است.

وی افزود: در این دعا خطاب به حضرت زهرا (س) می گویم که ما به مقدار فهم خود معتقد هستیم که در کنار طرح شما هستیم. در بلایی که بار آن را بر دوش کشیدید شما را تصدیق کردیم. اگر توانستیم این قدم را برداریم بر تمام آنچه پیامبر (ص) و امیرمومنان آوردند پایداری کردیم از شما درخواست داریم که شما هم ما را تصدیق کرده و ما را به جمع وجود مقدس نبوت و ولایت الحاق کنید.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه ما عوالمی را پشت سر گذاشتیم تا به دنیا رسیدیم، عنوان کرد: اما عوالمی را که اهل بیت (ع) پشت سر گذاشتند عوالم ویژه ای است که در برخی بیانات بزرگان گفته شده که ۱۳ عالم است. در عوالمی اجساد نوری بودند که ملائکه شاگردی آنها را کردند و مراتب توحید را اهل بیت (ع) آموختند.

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری؛ ادامه داد: اهل بیت (ع) پیش از اینکه در این عالم بیایند مأموریتی را بر عهده گرفتند و در مقابل آن بلاها را نیز پذیرفتند. خداوند در قرآن می‌فرماید دو گروه هستند که با هم مخاصمه دارند. در روایات اهل بیت (ع) آمده که این دو گروه یکی ما و دیگری بنی امیه هستند که ما می‌گوئیم خداوند راست گفته و آنها می‌گویند خداوند دروغ گفته است. در یک طرف رسول خدا طرح الهی دارد که می‌خواهد آن را در دنیا جاری کند و در طرف دیگر دشمنان هستند که نمی‌خواهند امت بر مدار دین شکل بگیرد. بلکه می‌خواهند امت بر اساس توهمات آنها شکل بگیرد و می‌خواهند امت را از وادی توحید جدا کنند.

وی با اشاره به اینکه شیطان طرحی دارد که مردم را گمراه کند، ابراز کرد: شیطان سعی می‌کند با فتنه و فساد مردم را به وادی شقاوت و ظلم ببرد. امام حسین (ع) آمد و خون داد که مردم را به مدار پیامبر (ص) و امیرمومنان امام علی (ع) برگرداند، زیرا هر عملی بر مدار غیر از مدار پیامبر (ص) و امیرمومنان امام علی (ع) باشد فساد و تباهی است.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه خداوند با نعمت وجود رسول اکرم (ص) اخوت و الفت را بین مردم ایجاد کرد؛ گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید اگر می‌خواهید بر مدار این نعمت باقی بمانید حامی و پیرو اولیا الهی یعنی اهل بیت (ع) باشید تا از جهنمی که دشمنان درست کردند نجات پیدا کنید. وقتی کسی شما را به گناه دعوت می‌کند این خود جهنم است.

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری ادامه داد: پس از رحلت پیامبر (ص) فتنه‌ای در راه بود که امت را از راه خداوند جدا کند اما حضرت زهرا (س) با خداوند عهد بسته که مقابل این فتنه ایستادگی کند حتی اگر به قیمت جان او باشد. ما هم باید در طرف حضرت باشیم و ایشان را همراهی کنیم.

وی بیان کرد: هرکس حضرت زهرا (س) را تصدیق نکند امیرمومنان امام علی (ع) و سایر ائمه را تصدیق نکرده است. ما باید در همه عرصه‌ها در کنار حضرت زهرا (س) باشیم. زیرا حضرت زهرا (س) در مقابل طرح دشمن ایستادگی کردند. طرح دشمن بود که امت را از ائمه (ع) جدا کرده که آنها را به شرک و ظلمت برسانند.

این کارشناس مذهبی گفت: وقتی آمدند امیرمومنان امام علی (ع) را ببرند حضرت زهرا (س) به هر طریقی حتی تا پای جان خود و فرزندش اجازه ندادند که امام زمانش را ببرند. ما ماموم هستیم و باید افزون بر دنباله روی از امام حامی او باشیم. صدق در کنار حضرت زهرا (س) است هرکس پذیرفته که در کنار او باشد باید تحمل بلاها را داشته باشد چراکه حضرت زهرا (س) در عالم دیگری در این مسیر تحمل بلاها را پذیرفته بود.

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری در پایان خاطرنشان کرد: انسان ابتدا باید تطهیر شود سپس وارد وادی ولایت شود، بهشت وادی طهارت است ابتدا انسان را از همه چیز تطهیر می‌کنند سپس به بهشت می‌برند. کسی وارد وادی حضرت زهرا (س) شود مطهر می‌شود. مقدمه ورود به وادی ولایت طهارت لازم دارد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=9883

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان