۱۰ نکته درباره زبان بدن که کاریزمای شما را بالا می برد

تابحال اتفاق افتاده که به کسی نگاه کنید و با خود بگویید: «اوه! به نظر میاد خیلی پولدار و موفقه؟» اگر اتفاق افتاده، باید بگویم که حس شما نسبت به او احتمالا از زبان بدنش نشأت گرفته است!

ارتباط غیر کلامی شما، تنها سرنخی است که اولین برداشت را نسبت به شما، در ذهن افراد غریبه ایجاد می کند. حتی زمانی که در حال صحبت نیستیم، با حالت بدن، ژست ها و حالات چهره خود در حال برقراری ارتباط با دیگران هستیم.

اگر می خواهید تعاملات موفقی داشته باشید، باید بدانید که دیگران چگونه ما را درک می کنند.

این ۱۰ نکته درباره زبان بدن، علاوه بر این که اعتماد به نفس شما را بالا می برند، باعث ایجاد عاداتی می شوند که به افزایش موفقیت و کاریزمای شما در زندگی، کمک می کنند.

۱. صاف بنشینید!

خمیده بودن نشانه عدم احترام است؛ زیرا با این کار غیر مستقیم اعلام می کنید که یا حوصله تان از صحبت های طرف مقابل سر رفته، و یا علاقه ای به بودن در جایی که هستید، ندارید!

وقتی صاف بنشینید و بلند شوید، نه تنها به شیوه ای کاریزماتیک بر فضای اطراف تان تأثیر می گذارید، بلکه به موفقیت شما نیز کمک می کند.

این بدین دلیل است که وقتی صاف می نشینید و شانه هایتان را بالا نگه می دارید، در موضع قدرت قرار می گیرید. افرادی که صاف می نشینند یا راه می روند، به نظر با اعتماد به نفس به نظر می رسند.

برای این که این کار را به راحتی انجام دهید، شانه هایتان را ریلکس کنید و پاهایتان را کم تر از عرض شانه باز کنید. طوری قرار بگیرید که انگار بر پشت صندلی تکیه کرده اید.

هر بار احساس خمیدگی یا خستگی کردید، بدانید که نتیجه به هم خوردگی فرم نشستن یا راه رفتن تان است.

۲. تکیه بدهید

وقتی تکیه می دهید، افراد احساس می کنند که دارند شنیده می شوند و این نکته خیلی مهم است. وقتی به فردی پاسخ می دهید، ممکن است به طور طبیعی و به آرامی به پشت تکیه دهید.

این کار به طرف مقابل هم فرصت می دهد تا به پشت تکیه دهد و با این کار علاقمندی خود به صحبت های شما را نشان دهد.

۳. تحرک داشته باشید

ژست ها و حرکات بدن، نشان می دهد که سر رشته دارید. هنگام ارائه دادن مطلب، سعی کنید به مخاطبین نشان دهید که منظورتان چیست و یا از دست هایتان برای برقراری ارتباط با آن ها استفاده کنید.

با این کار، افراد احساس می کنند جذاب هستید و کاملا متوجه منظور شما می شوند. اما از طرف دیگر، استفاده زیاد از ژست ها می تواند این حس را ایجاد کند که دارید بحث را کش می دهید.

فاصله بین بازوها و در معرض دید قرار دادن کف دست ها، نشان از این دارد که شما چیزی برای پنهان کردن ندارید.

۴. بخندید، لبخند بزنید و سر تکان دهید

اگرچه صحبت شما جدی است، اما نباید تمام مدت جدیت را در چهره تان حفظ کنید. کمی خودتان را رها و ریلکس کنید تا دیگران احساس کنند به آن ها توجه می کنید و با آن ها موافقید.

وقتی متوجه منظور افراد می شوید، سرتان را به نشانه تأیید تکان دهید؛ زمانی که موافق افکار کسی هستید، لبخند بزنید؛ و هنگامی کسی مزاح می کند، بخندید.

۵. به درستی تماس چشمی برقرار کنید

تماس چشمی بسیار حائز اهمیت است، اگر از آن به درستی استفاده کنید. فکر می کنید چرا می گویند وقتی کسی توسط پلیس دستگیر می شود، باید هنگام گفتن حقایق، تماس چشمی خود را با پلیس حفظ کند؟

هنگام صحبت کردن نیز، باید ۶۰ تا ۷۰ درصد، ارتباط چشمی خود را با مخاطب تان حفظ نمایید. میانگین مدتی که باید تماس چشمی خود را با دیگران حفظ کنید، ۷ تا ۱۰ ثانیه است.

حفظ تماس چشمی با فردی که در حال برقراری ارتباط با او هستید، نشان از اطمینان و اعتماد به نفس شما دارد. خصوصا زمانی که در حال انتقال پیامی مهم یا مطلبی دشوار هستید.

یادتان باشد که در انجام این کار، زیاده روی نکنید! اگر ارتباط چشمی خود را با مخاطب قطع نکنید، ممکن است احساس کند شما ناشی یا تهاجمی هستید!

حتما هر چند وقت یکبار، نگاه تان را طرف دیگری بیاندازید و این ارتباط را قطع کنید. از آن جا که نگاه کردن به پایین باعث می شود فردی مرموز به نظر برسید، بهتر است نگاه تان را به اطراف منحرف کنید.

۶. محکم دست بدهید

دست دادن، چیزهای زیادی درباره شما به طرف مقابل القاء می کند. خیلی شل دست دادن، باعث می شود بی کفایت یا بی اعتماد به نفس به نظر بیایید، و خیلی محکم دست دادن، باعث می شود فردی پیچیده و خشن به نظر برسید که ارتباط برقرار کردن با او دشوار است!

بهترین شیوه دست دادن این است که به جای تکان دادن دست طرف مقابل، دست او را محکم (نه خیلی) نگه دارید  و به آرامی بفشارید.

بهتر است اجازه دهید طرف مقابل اول دستش را بکشد. سریع کشیدن دست، این پیام را به طرف مقابل انتقال می دهد که عجله دارید!

ضعیف و شل دست دادن نیز، نشان دهنده این است که صلاحیت و اعتماد به نفس ندارید! شیوه دست دادن تان را با شرایط مطابقت دهید و همیشه سعی کنید تا جایی که تهاجمی یا خشن تلقی نشود، محکم دست بدهید.

۷. زبان بدن طرف مقابل را انعکاس دهید

مردم از کسانی که شبیه خودشان باشند، بیش تر خوش شان می آید! زبان بدن می تواند کمک کند تا خودتان را بیش تر شبیه طرف مقابل تان کنید.

تحقیقات نشان داده اند که وقتی از علائم غیر کلامی دیگران تقلید می کنیم، بهتر می توانیم عواطف و احساسات آن ها در آن لحظه را درک کنیم.

مثلا اگر طرف مقابل به صندلی اش تکیه داد، بهتر است شما هم همین کار را انجام دهید. یا اگر دست خود را روی صورتش قرار داد، شما هم دست تان را روی صورت تان قرار دهید.

این حرکات باید اتفاقی باشد تا طرف مقابل متوجه نشود که عمدا این کار را انجام می دهید. همچنین، تقلید از حالات صورت باعث می شود مخاطب شما احساس مثبت بیش تری نسبت به ارتباط با شما داشته باشد.

۸. هرگز دست به سینه ننشینید و پا روی پا نیاندازید

وقتی دست به سینه می نشینید یا پایتان را روی پا می اندازید، به طرف مقابل این حس را القا می کنید که فردی نفوذ ناپذیر هستید.

وقتی این کار را انجام ندهید، بدین معناست که پذیرای صحبت های طرف مقابل هستید و از آن ها استقبال می کنید؛ این کار می تواند بسیار جذاب باشد!

اما وقتی این کارها را انجام می دهید، هر چقدر هم لبخند بزنید و در بحث مشارکت کنید، باز هم طرف مقابل حس می کند می خواهید به او بگویید ساکت باشد!

اگر می خواهید دیگران شما را فردی پذیرا و علاقمند به حرف ها یا کارهایشان بدانند، بهتر است از دست به سینه شدن خودداری نمایید.

۹. فاصله را رعایت کنید

خیلی نزدیک ایستادن به افراد، به آن ها احساس ناراحتی می دهد، و خیلی دور ایستادن نیز، باعث می شود احساس کنند کمبود اعتماد به نفس دارید!

اگر به اندازه طول یک دست با افراد فاصله داشته باشید، نشان می دهید که به صحبت کردن با آن ها و مشارکت در بحث، علاقمند هستید.

۱۰. حواس تان به پلک زدن تان باشد!

این مورد می تواند کمی فریب دهنده باشد؛ زیرا پلک زدن، عملی غیر ارادی است و اگر سعی در کنترل آن داشته باشید، غیر طبیعی به نظر می رسید!

پلک زدن بیش از حد، نشان می دهد که از گفتگو با طرف مقابل احساس راحتی نمی کنید. سعی کنید آرام باشید و اگر احساس کردید بیش از حد پلک می زنید، یک لحظه چشم تان را ببندید و دوباره باز کنید و ببینید که پلک زدن تان کم تر شده یا خیر.

منبع : wealthygorilla.com

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=10854

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان