۴۱ معدن آذربایجان غربی امسال وارد چرخه تولید شد

ارومیه – مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: در ۹ ماهه امسال ۴۱ معدن با اخذ پروانه بهره برداری با ظرفیت استخراج سالانه یک میلیون و ۱۲۴ هزار تن وارد چرخه تولید شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحمید سرتیپی ظهر شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اشتغالزایی پنج هزار و ۱۲۶ نفر در معادن آذربایجان غربی، افزود: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه بیش از یکهزار و ۱۲۴ میلیارد ریال در حوزه معادن استان سرمایه گذاری انجام شده است.

وی ادامه داد: در ۹ ماهه امسال ۴۱ معدن با اخذ پروانه بهره برداری انواع مواد معدنی با ظرفیت استخراج سالانه یک میلیون و ۱۲۴ هزار تن و ایجاد اشتغال مستقیم برای ۲۹۰ نفر وارد چرخه تولید شدند که برای بهره برداری از این معادن بیش از یکهزار و ۱۲۴ میلیارد ریال سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی انجام شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی اظهارکرد: در این مدت برای ۴۷ محدوده معدنی جدید جهت انجام مراحل اکتشافی پروانه اکتشاف صادر شده است.

وی گفت: همچنین در این بازه زمانی ۲۴ محدوده اکتشافی با ذخیره قطعی ۲۰ میلیون و ۲۳۲ هزار تن انواع مواد معدنی با حجم سرمایه گذاری بیش از ۲۱۴ میلیارد ریال موفق به اخذ گواهی کشف شدند که پس از تکمیل مرحله پایان عملیات اکتشافی و تکمیل ماشین آلات و تجهیزات معدنی وارد چرخه تولید خواهند شد.

سرتیپی افزود: در حال حاضر ۵۱۳ معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر با ذخیره قطعی بیش از یک میلیارد و ۱۹۲ میلیون تن انواع مواد معدنی با ظرفیت استخراج سالانه ۱۸ میلیون و ۴۳۱ هزار تن در استان وجود دارد که برای بهره برداری از این معادن بیش از هشت هزار و ۲۹۷ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی اضافه کرد: هم اکنون در آذربایجان غربی ۱۹۲ محدوده اکتشافی در حال تکمیل مراحل مختلف اکتشافی هستند و ۱۸ معدن دارای گواهی کشف معتبر با ذخیره قطعی هشت میلیون و ۵۴۹ هزار تن انواع مواد معدنی در حال تکمیل مراحل پایانی عملیات اکتشافی و آماده سازی معادن برای بهره برداری و استخراج است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=14182

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان