۱۱ هزار فقره اعمال قانون آلودگی صوتی در پایتخت

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، با بیان اینکه در بحث آلودگی صوتی تاکنون ۴۰۰ نفر جریمه شده اند، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱ هزار فقره اعمال قانون انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، سرهنگ فیروز کشیر در برنامه زنده شهر امن در استودیو پلیس پایتخت که از شبکه پنج سیما پخش شد حضور یافت و در خصوص آلودگی صوتی و اعمال قانون پلیس برای خودروهای مزاحم توضیح داد.

وی گفت: ایجاد آلودگی صوتی نیز جز نقص فنی محسوب می‌شود. به عبارت دیگر هر نوع نقص و نقصان که در سیستم و ظاهر وسیله نقلیه که باعث افزایش گازهای آلاینده و افزایش سر و صدا در خودرو بشود جز نقص فنی محسوب می‌شود.

کشیر افزود: آلودگی صوتی عبارت است از هر نوع پخش، انتشار و هرگونه ارتعاش از خودرو که بیش از حد مجاز اتفاق بیافتد را آلودگی صوتی گویند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: تبصره ۱ ماده ۲۹ قانون هوای پاک مصوب ۱۳۹۶ نیز در این خصوص به صراحت فراجا را مکلف کرده و اعلام می‌دارد که اگر خودرویی سر و صدای بیش از حد داشته باشد برای بار اول به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان و برای بار دوم ۲۰۰ هزار تومان و برای مرحله سوم و به بعد ۳۰۰ هزار تومان اعمال قانون انجام که این موضوع در سیستم پلیس ثبت می‌شود.

سرهنگ کشیر افزود: در ۹ ماهه سال جاری رانندگانی که برای بار اول اقدام به ایجاد آلودگی صوتی کرده‌اند بیش از ۱۱ هزار فقره، افرادی که برای بار دوم اعمال قانون شده‌اند هزار (۱۰۰۰) فقره و کسانی که برای سومین بار اعمال قانون شده‌اند و در سابقه آنها آلودگی صوتی بوده ۴۰۰ مورد بوده است که مورد اعمال قانون قرار گرفته‌اند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=14305

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان