کتاب صوتی سفرنامه ناصر خسرو منتشر شد

کتاب صوتی «سفرنامه ناصر خسرو» با گویندگی احسان چریکی توسط انتشارات نیستان منتشر و راهی بازار نشر شد.

 کتاب صوتی «سفرنامه ناصر خسرو» به تازگی با گویندگی احسان چریکی توسط انتشارات نیستان منتشر و روانه بازار نشر شده است. این کتاب حاوی گزارشی با زبانی ساده از مشاهدات و شنیده‌های نویسنده‌ای است که از میان یک ردیف طولانی از واقعیت‌هایی که بر سر راهش بوده، عبور کرده است.

کتاب صوتی حاضر به قلم ناصرخسرو قبادیانی، یکی از معروف‌ترین آثار سفرنامه‌ای ایران و شرحی است از یک سفر ۷ ساله که در سال ۴۳۷ هجری قمری از مرو آغاز شد و در سال ۴۴۴ هجری قمری در بلخ پایان یافت.ناصرخسرو در این مسیر شهرهای مختلفی را پشت سر گذاشت که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به سرخس، نیشابور، دامغان، سمنان، قزوین، شمیران، شام، بیروت، حیفا، بیت المقدس، مکه، مدینه، قاهره، اسکندریه، بصره و اصفهان اشاره کرد.

شروع این سفر برای ناصرخسرو در پی خوابی بود که او را وا داشت به سفر حج برود. او از کار دیوانی خود کناره‌گیری کرد و راه سفر را در پیش گرفت. این اثر دارای اطلاعات دقیق و ارزشمندی از تاریخ و جغرافیای هر منطقه و آداب‌ورسوم مردم آن ناحیه است. ناصرخسرو سبک نگارشی منحصربه‌فردی داشته و با توصیفات ساده و نثر روان، توجه خواننده را به گفته‌های خود جلب می‌کند. او از پیچیدگی و تکلف دوری و بیشتر سعی کرده با شرح دیدنی‌هایی که طی سفرش با آن‌ها روبه‌رو شده، مخاطب را تحت‌تأثیر قرار دهد. او اصل بی‌طرفی و صداقت را در نوشته‌هایش حفظ کرده و با توجهی مثال‌زدنی، جزئیات جامعه‌شناختی، بافت ساختمان‌ها، معیشت مردم، تجارت و اقتصاد مکان‌هایی را که به آن سفر کرده، ذکر می‌کند. سفرنامهٔ ناصرخسرو قبادیانی را یک سند تاریخی مهم به حساب آورده‌اند.

این‌کتاب صوتی با مدت ۵ ساعت و ۴۵ دقیقه و قیمت ۱۳۰ هزار تومان عرضه شده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=9842

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان