کارت ورود به جلسه سه آزمون گروه علوم پزشکی منتشر شد

کارت ورود به جلسه آزمون‌های «ملی دندانپزشکی»، «ارزشیابی و ارتقای دانش آموختگان داروسازی» و «ارزیابی علمی دانشجویان انتقالی» در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آزمون ملی دندانپزشکی (۲)، آزمون ارزشیابی / ارتقای دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور (۲) و آزمون ارزیابی علمی دانشجویان متقاضی انتقال به دانشگاه‌های داخل (۲) پنجشنبه ۱۴ دی ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

تعداد ۸۰۰ نفر داوطلب در این سه آزمون شرکت می‌کنند.

بیستمین دوره آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور (مرحله نظری) طبق قوانین و مقررات و بر اساس دستورالعمل اجرایی آزمون ملی دانش آموختگان خارج از کشور در رشته دندانپزشکی عمومی برگزار خواهد شد.

فرآیند آزمون دروس اختصاصی رأس ساعت ۸:۳۰ صبح روز پنجشنبه ۱۴ دی ماه ۱۴۰۲ و فرآیند آزمون دروس علوم پایه رأس ساعت ۱۳:۳۰ بعد از ظهر روز پنجشنبه ۱۴ دی ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

داوطلبانی که پیش از این در آزمون جامع علوم پایه شرکت کرده و قبول شده اند، می‌توانند از نمره قبولی قبلی خود استفاده کرده و در بخش علوم پایه آزمون شرکت نکنند.

آزمون در یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مستقر در تهران برگزار خواهد شد که نشانی دقیق آن روی کارت ورود به جلسه درج می‌شود.

آزمون‌های ارزشیابی و ارتقای دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور نیز پنجشنبه ۱۴ دی ماه ۱۴۰۲ طبق قوانین برگزار خواهد شد. کارت ورود به جلسه آزمون از امروز ۱۲ دی ماه ۱۴۰۲ از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار داوطلبان قرار گرفته است.

داوطلبان باید پرینت کارت ورود به جلسه و اصل کارت ملی خود را در روز آزمون همراه داشته باشند، در غیر این صورت از ورود آنان به سالن برگزاری آزمون جلوگیری خواهد شد.

همچنین آزمون ارزیابی علمی دانشجویان متقاضی انتقال به دانشگاه‌های علوم پزشکی داخل کشور ۱۴ دی ماه برگزار می‌شود.

این آزمون برای دو گروه از متقاضیان آزمون انتقال به داخل «ویژه ورودی‌های اول ژانویه ۲۰۱۹ به بعد» و «ویژه ورودی‌های پیش از ۲۰۱۹» است.

بر اساس مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی به منظور ارائه تسهیلات برای دانشجویان انتقالی از خارج کشور مصوب شد برای کمک به این دسته از دانشجویان جهت آمادگی بیشتر تحصیلی، نوبت برگزاری آزمون به دو بار در سال افزایش پیدا کند و از همین رو این آزمون در دو نوبت مردادماه و دی ماه هر سال برگزار خواهد شد.

براساس مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی پذیرش تنها یک بار در سال خواهد بود و زمان برگزاری آزمون در دو نوبت برای سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ اعلام خواهد شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=13268

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان