پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی ارشد دانشگاه شریف تمدید شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در دوره کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۴ – ۱۴۰۳ دانشگاه صنعتی شریف تا ۱۳ دی ماه تمدید شد.

دانشگاه صنعتی شریف بر اساس آئین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از میان دانشجویان کارشناسی ورودی نیمسال اول ۱۳۹۹ که در ۸ نیمسال فارغ التحصیل می‌شوند، دانشجویان کارشناسی ورودی ۱۴۰۰ که در شش نیمسال فارغ‌التحصیل می‌شوند، دانشجویان دورشته‌ای ورودی ۱۳۹۸ که در ۱۰ نیمسال فارغ التحصیل می‌شوند و دانشجویان دوره فرعی ورودی ۱۳۹۸ که در ۹ نیمسال فارغ التحصیل می‌شوند و دانشجویان دوره کارورز(کوآپ) ورودی ۹۸ که در ۱۰ نیمسال فارغ التحصیل می‌شوند تعداد محدودی را بدون آزمون برای ورود به دوره‌های کارشناسی ارشد می‌پذیرد.

پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تایید سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود.

همچنین متقاضیان باید درخواست خود را به صورت الکترونیکی به همراه مدارک الزم از طریق اتصال به نشانی https://admission.edu.sharif.edu  ارسال کنند. بازه زمانی دریافت درخواست تا ۱۳د‌‌ی‌ماه ۱۴۰۲ تمدید شد.

تبصره این آئین نامه نیز گذراندن حداقل سه چهارم از واحدهای دوره کارشناسی تا قبل از شروع نیمسال هفتم تحصیلی (انتهای تابستان ۱۴۰۲ برای ورودی‌های ۱۳۹۹ ) و تا پایان نیمسال هشتم تحصیلی (انتهای تابستان ۱۴۰۲ برای دورشته‌ای‌های ورودی ۱۳۹۸) است.

نظر به بند ۲ نامه شماره ۳۵۱۳۳۴ / ۲ مورخ ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ معاون آموزشی وزارت علوم مبنی بر اختیار دانشگاه‌ها در کاهش ۴ واحد درسی در زمان کرونا برای دانشجویان دانشگاه شریف ورودی ۹۹  این تبصره اعمال می‌شود. برای دانشجویان سایر دانشگاه‌ها نیز در صورت داشتن واحد حذفی تا ۴ واحد، مدارک ایشان قابل بررسی است. دانشجو موظف است در ۸ نیم‌سال فارغ‌التحصیل شود.

برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود در دوره‌های فرعی (گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته‌ها) شرکت کرده‌اند، مدت مجاز حداکثر، ۹ نیمسال تحصیلی است و گذراندن حداقل سه چهارم از واحدهای دوره کارشناسی در رشته اصلی پس از ۶ نیمسال تحصیلی برای ورودی‌های ۱۳۹۸ الزامی است.

درخواست متقاضی فقط برای ورود به یک رشته تحصیلی بررسی خواهد شد؛ در صورت ارسال درخواست برای بیش از یک رشته هر دو درخواست لغو خواهد شد. پس از اعلام نتایج اولیه، درخواست برای رشته دیگری قابل بررسی نیست.

دانشجویان رشته‌های مختلف می‌توانند برای ورود به دانشکده‌های مدیریت و اقتصاد، مهندسی انرژی و فلسفه علم فرم درخواست را پر کنند. در این صورت درخواست نامبردگان فقط برای دانشکده یا گروه مزبور منظور خواهد شد.

دانشجویان رشته‌های مهندسی مکانیک و مهندسی دریا می‌توانند برای کارشناسی ارشد مهندسی دریا داوطلب شوند. همچنین دانشجویان رشته مهندسی مکانیک می‌توانند برای کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا درخواست ارائه کنند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=11649

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان