معرفی ۲۵ مورد از خطرناکترین پل های دنیا که هرگز نباید از آنها عبور کرد

به نقل از توریستگاه:

شاید همیشه بدون فکر کردن و در نظر گرفتن خطرات از روی پل های کشیده شده در امتداد بزرگراه ها، دریاچه ها و رودخانه ها عبور کنید. اما عبور از پل های طنابی و یا معلق روی دره های عمیق بدون فکر و در نظر گرفتن اصول ایمنی بسیار خطرناک خواهد بود. در این مقاله ۲۵ مورد از خطرناک ترین پل های دنیا که هیچ وقت حتی فکر امتحانش نیز نباید به سرتان بخورد، معرفی می شوند.
۲۵- پل اگویی دو میدی، فرانسه (Aiguille Du Midi Bridge, France)
کلمه پل اگویی دو میدی به معنای سوزنی در اواسط روز می باشد، پلی که در ارتفاع ۳۶۵.۷ متری قرار گرفته و عبور از آن به افرادی که دچار نارحتی های قلبی اند، توصیه نمی شود.

۲۴- پل رویال جورج، کلورادو (Royal Gorge Bridge, Colorado, USA)
این پل در ارتفاع ۲۷۴.۳۲ متری در امتداد دره ای عمیق با طول ۳۶۵.۷۶ متری کشیده شده است. پلی که قطعا اعتقاد شما را به مهندسی مدرن آمریکایی قوی خواهد کرد.
24- پل رویال جورج، کلرادو (Royal Gorge Bridge, Colorado, USA)
۲۳- پل کریک روپ، ایرلند شمالی (Carrick-A-Rede Rope Bridge, United Kingdom)
این پل با پهنای ۲۰ متری در ارتفاع ۲۳ متری قرار گرفته و تنها راه رسیدن به جزیره کریک (Carrick Island) می باشد. پلی بسیار ترسناک که در گذشته تنها از یک ردیف طناب ساخته شده بود.
23- پل کریک روپ، ایرلند شمالی (Carrick-A-Rede Rope Bridge, United Kingdom)
۲۲- پل کپتان ویلیام مورِ، آلاسکا (Cape William Moore Bridge, Alaska)
این پل در سال ۱۹۷۶ به منظور عبور و حمل و نقل کامیون های سنگین وزن طراحی و ساخته شد. پلی که تکان های بسیار شدیدی دارد و عبور از آن بسیار ترسناک است از این رو برنامه هایی متعدد برای تخریب و جایگزینی آن تاکنون ارائه شده.
22- پل کپتان ویلیام مورِ، آلاسکا (Cape William Moore Bridge, Alaska)
۲۱- پل کوهستان تیتلیس، سوئیس (Mount Titlis Bridge, Switzerland)
می توان از این پل به عنوان یکی از مرتفع ترین پل های اروپا نام برد، این پل در ارتفاع ۳۰۰۰ متری از سطح دریا  قرار گرفته است. با عبور از این پل هیجانات وافری را تجربه خواهید کرد و فرصت طلایی غلبه بر ترس از ارتفاع برایتان فراهم می شود.
21- پل کوهستان تیتلیس، سوئیس (Mount Titlis Bridge, Switzerland)
۲۰- پل مارین، آلمان (Marienbruecke, Germany)
این پل در سال ۱۸۴۰ توسط شاهزاده ماکسیمسلیان دوم به عنوان هدیه تولد برای یار کوهنوردی خود مارین (Marie) ساخته شد. پلی مرتفع که یکی از زیباترین چشم اندازها را به مناظر اطراف و البته دره عمیق زیرینش ارائه می دهد. بازسازی های متعددی بر روی این پل انجام شده که اغلب خطرات و ریسک های متعددی را برای بازدیدکنندگان در پی دارد.
20- پل مارین، آلمان (Marienbruecke, Germany)
۱۹- پل تریفت، سوئیس (Trift Bridge, Switzerland)
این پل به عنوان یکی از خطرناک ترین پل های معلق جهان در یخچال طبیعی تریفت در نزدیکی کوه های آلپ قرار گرفته است. پلی که در ارتفاع ۱۰۰.۵۸۴ متری از سطح دریا قرار گرفته و دارای طول ۱۷۰.۶ متری است.
19- پل تریفت، سوئیس (Trift Bridge, Switzerland)
۱۸- پل مکیناک، میشیگان (Mackinac Bridge, Michigan)
می توان از این پل به عنوان یک شگفتی مدرن نام برد، پلی خطرناک و هیجان انگیز با نام مستعار بیگ مک (Big Mac) که در معرض بادهایی بسیار قوی قرار می گیرد از این رو دارای استحکام لازم برای عبور اتومبیل از روی خود می باشد. از آنجایی که اغلب رانندگان در هنگام عبور از این پل دچار استرس می شوند از این رو مقامات ایالت متحده رانندگانی متخصص را برای رد کرد مسافرین از روی پل تعیین نموده اند.
18- پل مکیناک، میشیگان (Mackinac Bridge, Michigan)
۱۷- پل کانوپی واک، غنا (Canopy Walk, Ghana)
در غنا در ارتفاع ۱۳۰ متری مکانی جذاب و پرطراوت برای لذت بردن از انجام یک پیاده روی هیجان انگیز در میان سرسبزی جنگل ها یافت می شود. پلی طولانی که طناب هایش از یک درخت به درختی دیگر متصل می شود. پلی زیبا و در عین حال وحشتاک که عبور از آن مستلزم دل و جرات فراوانی خواهد بود.
17- پل کانوپی واک، غنا (Canopy Walk, Ghana)
۱۶- پل یو بِین، میانمار (U Bein Bridge, Myanmar)
می توان از این پل به عنوان قدیمی ترین و طولانی ترین پل چوبی در جهان نام برد، پلی فوق العاده با طول یک و نیم کیلومتر که در سال ۱۸۵۰ ساخته شد. در هنگام عبور از این پل اصلا نگران نباشید زیرا به خوبی ایمن شده است.
16- پل یو بِین، میانمار (U Bein Bridge, Myanmar)
۱۵- پل کوئپوس، کاستاریکا (Quepos Bridge, Costa Rica)
برخی این پل را پل مرگ می نامند، پلی مرگبار که عبور از آن خطرناک است. پس قبل از عبور از آن به خوبی فکر نمایید و تصمیم بگیرید.
15- پل کوئپوس، کاستاریکا (Quepos Bridge, Costa Rica)
۱۴- پل پونته اوجلا، مکزیک (Puente de Ojuela Bridge, Mexico)
این پل در قرن نوزدهم مصادف با شرع کار معادن مکزیک با هدف حمل و نقل کالا ساخته شده، پلی زیبا و در عین حال خطرناک که امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل گردیده است. می توان از این پل به عنوان انتخابی بسیار مناسب برای افراد جویای هیجان نام برد، طرفداران آدرنالین که عاشق دیدن دره های زیر پاهایشان از طریق فضایی حفاظت نشده می باشند.
14- پل پونته اوجلا، مکزیک (Puente de Ojuela Bridge, Mexico)
۱۳- پل غسا، نپال (Ghasa Bridge, Nepal)
اگر به دنبال یک پل غیر پایدار با پتانسیل بالا برای تماشای یکی از مهیج ترین صحنه های عمرتان هستید حتما از پل غسا در نپال دیدن نمایید. پلی معلق که فرصت تماشای یکی از ترسناک ترین مناظر از دره و صخره های زیرپاهایتان را برایتان فراهم می آورد. روزانه علاوه بر مردم تعداد زیادی از دام های روستایی نیز از این پل عبور می کنند. پس اگر روزی پل شکست مردم و دام ها دچار دردی مشترک می شوند.
13- پل غسا، نپال (Ghasa Bridge, Nepal)
۱۲- پل آسمان لنکاوی (پل اسکای)، کداح، مالزی (Langkawi Sky Bridge, Kedah, Malaysia)
می توان از این پل به عنوان یکی از غیر معمول ترین پل های دنیا نام برد، پلی که قسمت عمده آن در اطراف کوهستان ها قرار گرفته از این رو یکی از جذاب ترین چشم اندازها را به زیر پای بازدیدکنندگان می آورد. این پل در ارتفاع ۳۰ متری از سطح زمین قرار گرفته و تنها با یک شاه تیر پشتیبانی می گردد از این رو زیاد قابل اعتماد نیست.
12- پل آسمان لنکاوی (پل اسکای)، کداح، مالزی (Langkawi Sky Bridge, Kedah, Malaysia)
۱۱- پل ایا کازراباشی، ژاپن (Iya Kazurabashi Bridge, Japan)
هیچ اطلاعاتی از سازنده این پل و دیگر پل های مرتبط و مشابهش وجود ندارد اما برخی معتقدند که در سال های خیلی دور افرادی که سعی در گریز از طایفه میناموتو یا گنجی داشته اند این پل را ساخته اند. این پل ها با هدفی خاص برای از بین بردن راحت دشمنان در هنگام عبور از آن طراحی شده اند.
11- پل ایا کازراباشی، ژاپن (Iya Kazurabashi Bridge, Japan)
۱۰- تاما ناگرا کانوپی واک وِی، مالزی (Taman Negara Canopy Walkway, Malaysia)
این پیاده روی باریک و حیرت انگیز فرصت طلایی قدم زدن در میان تاکستان های خیره کننده در ارتفاع ۴۵ متری از سطح دریا را برای بازدید کنندگان فراهم می آورد. یک ویژگی منحصر به فرد که در معروف شدن آن بسیار تاثیرگذار بوده است. این پل با طول ۵۱۰ متری دارای راهرویی بسیار تنگ می باشد و فقط امکان عبور یک نفر از عرض از طریق آن وجود دارد.
10- تاما ناگرا کانوپی واک وِی، مالزی (Taman Negara Canopy Walkway, Malaysia)
۹- پل هفت مایلی، فلوریدا (Seven Mile Bridge, Florida)
این پل ۱۰.۸۶ کیلومتری در امتداد اقیانوس اطلس در منطقه فلوریدا کی کشیده شده است. پلی هیجان انگیز که عبور از آن برای افرادی که از دریا و اقیانوس وهم دارند، مناسب نیست.
9- پل هفت مایلی، فلوریدا (Seven Mile Bridge, Florida)
۸- پل موسو تریباشی، ژاپن (Musou Tsuribashi Bridge, Japan)
این پل باریک در سال ۱۹۵۰ به کمک سیم و چند قطعه چوب ساخته شد. پلی بسیار ترسناک و رعب برانگیز که برای عبور از آن یا باید بسیار شجاع بود یا واقعا دیوانه.
8- پل موسو تریباشی، ژاپن (Musou Tsuribashi Bridge, Japan)
۷- پل های میمون، ویتنام (The Monkey Bridges of Vietnam)
می توان از پل های میمون به عنوان نماد ویتنام نام برد، پل هایی که بر روی رود مکونگ دلتا (Mekong Delta) قرار گرفته اند. این پل ها عمدتا از بامبو ساخته شده اند و عبور از آنها بسیار خطرناک و سخت خواهد بود.
7- پل های میمون، ویتنام (The Monkey Bridges of Vietnam)
۶- پل کاسواچاکا، پرو (Qeswachaka Bridge, Peru)
این پل در امتداد دره رودخانه آمپوریماک (Apurimac) با استفاده از یک طرح باستانی بر روی شش پایه ساخته شده است. در این پل از چمن هایی بلند به عنوان کابل استفاده شده، کابل هایی که به تنه درختان اکالیپتوس محکم شده اند. با توجه به اینکه فیبرها به سرعت خراب می شوند این پل می بایست هر سال تحت پروژه مرمت و ترمیم قرار گیرند.
6- پل کاسواچاکا، پرو (Qeswachaka Bridge, Peru)
۵- پل کواندینسکیِ کوآندا، روسیه (Kuandinsky Bridge of Kuanda, Russia)
عبور از این پل فلزی با عرضی بسیار باریک و تخته های چوبی لغزنده بسیار مرگبار و خطرناک می باشد. تا جاییکه یک حرکت اشتباه ماشین باعث سرازیر شدن آن به داخل آب های یخ زده می شود.
5- پل کواندینسکیِ کوآندا، روسیه (Kuandinsky Bridge of Kuanda, Russia)
۴- پل معلق لونگ جیان، چین (Longjiang Suspension Bridge, China)
می توان از این پل معلق به عنوان یکی از بلندترین و مرتفع ترین پل های دنیا نام برد، پلی با طول ۱۱۹۶ متری که در ارتفاع ۲۸۰.۴ متری از سطح رودخانه قرار گرفته و بازدید از آن برای افرادی که ترس از ارتفاع دارند، توصیه نمی شود.
4- پل معلق لونگ جیان، چین (Longjiang Suspension Bridge, China)
۳- پل استورسیساندت، نروژ (Storseisundet Bridge, Norway)
استورسیساندت بسیار خاص و شبیه به ترن هوایی طراحی شده و در نگاه اول همانند یک پل بی انتها به نظر می رسد. پلی عجیب که مسافرین در هنگام عبور از آن هر لحظه احساس پرتاب شدن را با تمام وجودشان لمس می کنند.
3- پل استورسیساندت، نروژ (Storseisundet Bridge, Norway)
۲- پل رودخانه سیدو، چین (Sidu River Bridge, China)
می توان از این پل به عنوان مرتفع ترین پل معلق جهان نام برد، پلی فوق العاده با ارتفاع ۴۹۵.۹ متری و طول ۱۲۲۲ متری که عبور از آن به هیچ وجه به افرادی که از ارتفاع می ترسند، توصیه نمی شود.
2- پل رودخانه سیدو، چین (Sidu River Bridge, China)
۱- پل طنابی حسینی، پاکستان (Hussaini Hanging Bridge, Pakistan)
این پل در منطقه کوهستانی شمال پاکستان به منظور عبور افراد از روی دریاچه بوریت (Borit Lake) کشیده شده است. استحکامات این پل بسیار ضعیف است و طول قابل توجهش تنها با یک جفت کابل پشتیبانی می شود. این پل تا حدی سست و ضعیف است که وزش یک باد شدید اغلب باعث شکسته شدنش می شود. با این تفاسیر عبور از آن نیازمند اعصابی فولادی و شجاعتی بی پایان خواهد بود.
1- پل طنابی حسینی، پاکستان (Hussaini Hanging Bridge, Pakistan)
منبع: list25
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=14251

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان