معرفی زیباترین خلیج ها در جهان

به نقل از توریستگاه:مهم نیست که در این پهنه های شگفت انگیز از آب های زمردی شنا کنید، قایقرانی نمایید یا اینکه در کرانه های به تمدد انرژی بپردازید، در هر صورت لذت های وافری را تجربه کرده و به آرامش ذهنی و طراوت جسمی بی بدیلی دست خواهید یافت.
۱. خلیج هالونگ (Halong Bay)، ویتنام
می توان بدون اغراق از هالونگ به عنوان یکی از جذاب ترین خلیج های دنیا و برجسته ترین جاذبه های ویتنام نام برد. معنای لغوی نام این خلیج اژدهایان افول کرده می باشد، یکی از مشهورترین دیدنی های ویتنام که در سال ۱۹۹۴ در لیست میراث فرهنگی یونسکو قرار گرفت. این خلیج از هزاران جزیره کوچک تشکیل شده و همانند ستون هایی سنگی و آهکی از آب های زمردی خلیج تونکین سر برافراشته اند. تعدادی از این جزیره ها هنوز هم با شناور ماهیگیران پوشش داده شده اند، ماهیگیرانی که از طریق صید ماهی امرار معاش می کنند. روزانه تعداد زیادی کشتی بر سطح آب شناور می شوند. البته کروزهای شبانه لذت بخش ترند و می توانند ترسیم گر بهترین ها برایتان باشند.
1. خلیج هالونگ (Halong Bay)، ویتنام
۲. خلیج کوتور (Bay of Kotor)، مونته نگرو
خلیج کوتور با صلابتی باورنکردنی از میان آب های دریای آدرباتیک سربرافراشته، فلاتی دیدنی که ترسیم گر خلیج زیبای کوتور در مونته نگروست. این خلیج با رشته کوه هایی جادویی، دهکده های باستانی و چندین کلیسای قرون وسطایی احاطه گردیده و نمایش نفس گیر و خارق العاده ای را ارائه می دهد. شاید به همین دلیل است که مردم محلی آن را بوکا (Boka) می نامند. در این خلیج فرصت هایی بی پایان و متعددی برای انجام فعالیت هایی مهیج نظیر شنا، قایقرانی و گشت و گذار یافت می شود. تماشای منظره جذاب رقص و انعکاس نور خورشید از صخره های سربرافراشته از دل دریاچه و بازی های سایه چشم نواز، قطعا هوش را از سر هر بیننده ای می پراند.
2. خلیج کوتور (Bay of Kotor)، مونته نگرو
۳. خلیجی از جزایر (Bay of Islands)، نیوزلند
این خلیج یکی از معروف ترین جاذبه های توریستی نیوزلند به شمار می رود، ناحیه ای خوش منظره و زیبا که ۱۴۴ جزیره همراه با خلیج هایی مجزا و سواحل ماسه ای شگفت انگیزی را در دل خود جای داده است. در واقع می توان از آن به عنوان محل فرود اولین مهاجرین اروپایی و اخذ اولین قرارداد وایتنگی (Waitangi Treaty) با اهالی محلی قبایل مائوری نام برد. خلیجی شگفت انگیز که زیستگاه گونه های دریایی متفاوتی است و به لطف نهنگ ها، پنگوئن ها و دلفین های دوست داشتنی اش به یکی از محبوب ترین مقاصد برای ماهیگیری و قایقرانی تبدیل گردیده است. در این خلیج منحصربه فرد پیاده روهای ساحلی فوق العاده ای همراه با جنگل های گرمسیری بی نظیری نیز یافت می شود.
3. خلیجی از جزایر (Bay of Islands)، نیوزلند
۴. خلیج بهشتی (Paradise Bay)، جنوبگان
خلیج بهشتی در شمال تنگه لومر (Le Maire Strait) آرمیده، مکانی بهشت گونه که زیبایی هایش فراتر از تصوراتتان خواهد بود و زیبایی های نفس گیر یخچال های غول پیکر سر برافراشته از آب های زمردی آن هوش را قطعا از سر هر بیننده ای می پراند. ضخامت لایه های یخ در آن زیاد می باشد و تعداد زیادی نهنگ، پنگوئن و گوساله ماهی در گوشه و کنارش یافت می شود. جاییکه مستند سیاره یخی دیوید اتنبرو در وصف آن ساخته و تهیه شده است. بهترین راه برای کشف و کاوش در زیبایی های این خلیج استفاده از قایق های بادی زادودیاک می باشد. قایق هایی که خلیج گردی با آنها در امتداد توده های یخی و چشم تو چشم شدن با ساکنین محلی آن قطعا لذت بخش خواهد بود. ترکیب دریای آرام و تلالو خورشید در این خلیج خالق منظره ای جادویی است که همانندش را نمی توان در هیچ جای دنیا یافت.
4. خلیج بهشتی (Paradise Bay)، جنوبگان
 معرفی 10 مورد از زیبا ترین پارک های ملی نپال
۵. خلیج فاندی (Bay of Fundy)، کانادا
فاندی نام خلیجی است در سواحل اقیانوس اطلس در کانادا که عمده محبوبیتش را مدیون جزر و مدهای بی نظیرش است. می توان از خلیج فاندی به عنوان دارنده بالاترین جزر و مد در جهان نام برد تا جاییکه اختلاف بین آن به بیش از ۱۵ متری هم می رسد. این خلیج میزبان یکی از نادرترین گونه های وال در دنیاست و در صخره های فروپاشیده آن فسیل هایی ارزشمند از دایناسورها یافت می شود. ویژگی هایی که به لطف آنها موفق به کسب جایگاهی در سایت میراث جهانی یونسکو شده است. البته از عمده ترین دلایل جذب بازدیدکننده به این مکان می توان به زیبایی های طبیعی اش اشاره کرد. صخره های این خلیج که به دلیل اختلافات جزر و مدی به وجود آمده اند و توسط درختان زیبایی احاطه شده اند، آنقدر زیبا هستند که تماشای آنها هوش را از سر هر بیننده ای می پراند. یکی از بهترین مکان ها برای تماشای این مناظر و جزر و مد صخره های هوپ وال در دماغه هوپ وال می باشد. سوار شدن بر قایق های پارویی و دور زدن در امتداد خط ساحلی و صخره های زیبای این خلیج قطعا لذت بخش خواهد بود اما اگر به اندازه کافی شجاع باشید، امتحان سفر دریایی در دل جزر و مد بی بدیل این خلیج یکی از زیباترین خاطرات زندگیتان را برایتان رقم می زند.
5. خلیج فاندی (Bay of Fundy)، کانادا
۶. خلیج فانگ نا (Phang Nga Bay)، کشور تایلند
می توان از خلیج فانگ نا به عنوان لوکیشن فیلم مردی با تپانچه طلایی نام برد، فیلمی جذاب از سری فیلم های جیمز باند که در حدود ۴۰ سال پیش منتشر گردید و فانگ نا را به شهرتی جهانی رساند. این مکان جادویی عمده محبوبیتش را مدیون صخره های آهکی سر برفراشته از آب های درخشان، غارهای زیبا و گذرگاه های تماشایی اش است. صخره هایی تماشایی که از یکی از زیباترین آنها به عنوان جزیره جیمز باند یاد می شود. این خلیج جزئی از پارک ملی آ فانگ نا (Ao Phang Nga National Park) و محبوب ترین جاذبه های پوکت در میان گردشگران به شمار می رود. لطفا توجه داشته باشید تنها راه کاوش در زیبایی های و ورود به گذرگاه های این خلیج استفاده از قایق های پارویی است.
6. خلیج فانگ نا (Phang Nga Bay)، تایلند
۷. خلیج گوانابار (Guanabara Bay)، برزیل
می توان از این خلیج زیبا به عنوان یکی از منحصربه فردترین جاذبه های دنیا نام برد، مکانی خارق العاده که توسط جنگل های گرمسیری، سواحل خیره کننده و کوه های سر به فلک کشیده، احاطه گردیده است. شاید جالب باشد که حضرت مسیح در ارتفاعات رشته کوه های کورکووادو (Corcovado) آغوش خود را برای پذیرش به روی علاقمندان گشود. این مکان در اوایل ژانویه سال ۱۵۰۲ توسط یک کاوش گر پرتقالی به نام گاسپار دلموس کشف شد و نام ریو دو ژانیرو برای آن انتخاب گردید. در این مکان جذاب و رویایی فرصت هایی از تماشای رشته کوه شوگرلوف (Sugarloaf Mountain) یا نشستن در کنار کوه کورکووادو برایتان فراهم خواهد شد. برای امتحان یک تجربه خاطره انگیز پیش به سوی میرنتا دونا مارتا (Mirante Dona Marta) که به صورت پیاده تنها ۴۰ دقیقه بعد از سانتا مارتا فاولا  (Santa Marta favela) فاصله دارد. این مکان کاملا مشرف به خلیج گوانابارا (Guanabara Bay)، رشته کوه های شوگرلوف و امتداد بوتافوگو (Botafogo) است.
7. خلیج گوانابار (Guanabara Bay)، برزیل
۸. خلیج سان فرانسیسکو، ایالت متحده آمریکا
می توان از این خور رودخانه ای شکل به عنوان یکی از چشمگیرترین خلیج ها دنیا نام برد، مکانی خارق العاده که در شمال کالیفرنیا قرار گرفته است. تونی بنت خواننده مشهور آمریکایی از طرفداران و عاشقان پر و پا قرص آن به شمار می رود. بر روی آب های درخشان این خلیج پلی جذاب گسترانیده شده که دیدنش برای اولین بار هوش را از سر هر بیننده ای می پراند. این خلیج مکانی کاملا طبیعی و بکر به شمار می رود و اولین نشانه ها از زندگی و تمدن بشری در فاصله یک و نیم کیلومتری از آن به چشم می خورد.
8. خلیج سان فرانسیسکو، ایالت متحده آمریکا
۹. خلیج پمبا (Pemba Bay)، موزامبیک
می توان از پمبا به عنوان یک بهشت استوایی نام برد، خلیجی مسحور کننده و پهناور در اقیانوس هند و شمال شرق موزامبیک. تلالو نور و بازی سایه ها در آب های زمردی آن، ماسه های طلایی اغوا کننده اش و درختان نخل سر بر فلک کشیده آن خالق تصویری وسوسه انگیز شده اند، تصویری دلربا و فریبنده که هوش را از سر هر بیننده ای می پراند. زندگی در این خلیج آرام و آسان است. خلیج پمبا در نزدیکی خط استوا آرمیده و با توجه به این موقعیتش تغییرات آب و هوایی در سراسر سال در آن بسیار کند عمل می کند. این مکان در میان علاقمندان به ورزش های آبی و غواصی از محبوبیت و جایگاه ویژه ای برخوردارست. جزایر و پارک ملی کوریمباس (Quirimbas Islands) در فاصله چند قدمی تا آن قرار گرفته.
9. خلیج پمبا (Pemba Bay)، موزامبیک
منبع: wanderlust.co
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=14189

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان