فوتبال ایران از «پایه» خراب است/ دیدار حساس استقلال با تیم متوسط!

پیشکسوت فوتبال با بیان اینکه نتوانستیم ستاره و بازیکن بزرگی را به لیگ معرفی کنیم گفت: فوتبال ایران از پایه خراب است و تا زمانی که به این بخش اهمیت ندهیم نمی توانیم انتظار معجزه داشته باشیم.

سعید مراغه چیان در گفت وگو با خبرنگار مهر در ارزیابی از عملکرد آبی پوشان در هفته چهاردهم لیگ برتر گفت: استقلال مقابل گل گهر دو امتیاز حساس را از دست داد و با توجه به نتایجی که در هفته چهاردهم رقم خورد اگر استقلال برنده از زمین خارج می شد فاصله بیشتری با رقبا پیدا می کرد اما در مجموع آبی پوشان عملکرد خوبی داشتند.

وی گفت: با وجود کمبودهایی که استقلال در زمینه های مختلف دارد تا به اینجای کار عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته. یکی از بازیکنان خوب استقلال کوین یامگا است؛ بازیکن خارجی که نوسان نداشته و همیشه به عنوان مدافع از او استفاده می شد اما از زمانی که در خط هافبک و حمله قرار گرفت عملکرد بهتری از خود نشان داد و در مجموع او یکی از بهترین خریدهای خارجی استقلال در چند سال اخیر بوده که توانایی های زیادی دارد و گل های حساسی را هم برای آبی پوشان به ثمر رسانده است.

وی در پاسخ به این سوال که نکونام هم تاکید داشته به ۵ بازیکن در نیم فصل دوم نیاز دارد و به نظر شما آبی ها در چه پست هایی باید تقویت شوند گفت: استقلال به دو دفاع، یک هافبک بازیساز، شوت زن و یک مهاجم ششدانگ نیاز دارد. متاسفانه نه تنها در استقلال بلکه فوتبال ما شوت زدن فرموش شده است و کمتر گلی را می بینیم که از راه دور زده شود.

فوتبال ایران از «پایه» خراب است/ دیدار حساس استقلال با تیم متوسط!

مراغه چیان در خصوص دیدار روز شنبه استقلال برابر پیکان تهران گفت: پیکان حریف آسانی برای استقلال نخواهد بود. این تیم با تغییراتی که در آن به وجود آمده و کادر فنی اش به طول کامل متحول شده است می توانند برای استقلال دردسرساز شود. وقتی تفکرات جدید در یک تیم شکل می گیرد حریفان تا حدودی دچار مشکل می شوند و نمی توانند بازی خوانی خوبی از حریف داشته باشند.

این پیشکسوت فوتبال ادامه داد: پیکان یک تیم متوسط در فوتبال ماست اما ضد فوتبال بازی نمی کند. به دنبال فوتبال شانسی نیست و به طور حتم به زمین خواهد آمد تا نتیجه لازم را کسب کند. استقلال و نکونام هم می دانند که برای حفظ صدرنشینی باید این دیدار را با موفقیت به پایان برسانند.

بازیکن سابق استقلال افزود: تساوی برابر گل گهر تا حدودی کار آنها را دچار مشکل کرد و حالا باید این دیدار را با برد به پایان برسانند تا همچنان در صدر جدول باقی مانده تا فاصله خود را با رقبایی چون سپاهان و پرسپویس حفظ کنند. پیروزی در این دیدار پایانی دور رفت لیگ برتر می تواند تیم را از لحاظ روحی و روانی برای شروع دور برگشت آماده تر کند.

فوتبال ایران از «پایه» خراب است/ دیدار حساس استقلال با تیم متوسط!

وی در پاسخ به این پرسش که آیا نسبت به فصل گذشته شما شاهد پیشرفت در لیگ بوده اید یا خیر گفت: به اعتقاد من نسبت به سال گذشته فوتبال ما بهتر شده است. تیم ها بازی های بهتری از خود ارائه می دهند. شاید اگر تیم هایی چون استقلال خوزستان که در انتهای جدول هستند از ابتدای فصل محکم بازی می کردند الان وضعیت بهتری در لیگ داشتند. البته فوتبال ما مشکلات زیادی هم دارد. فوتبال ایران از پایه خراب است. ساختار متزلزلی دارد. به پایه ها اهمیت نمی دهیم و تنها تمرکزمان بر روی لیگ برتر و موفقیت تیم ملی است. مادامی که فوتبال پایه خوبی نداشته باشیم نمی توانیم در فوتبال روز دنیا موفق باشیم.

وی افزود: مدیران ما نتیجه گرا شده اند و تنها به دنبال این هستند که صندلی خود را حفظ کنند اما در مجموع لیگ امسال نسبت به گذشته رشد پیدا کرده وامیدوارم این روند ادامه داشته باشد و نیم فصل دوم نسبت به نیم فصل اول و فصل گذشته پیشرفت بیشتری داشته باشد اما در پایان باز هم تاکید می کنم اگر به پایه ها اهمیت ندهیم فوتبال ما به هیچ جا نخواهد رسید و نمی توانیم با کشورهایی چون ژاپن، کره جنوبی، عربستان و چند کشور دیگر رقابت کنیم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=11891

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان