طعم و مزه انگور فرنگی سیاه چگونه است؟

اگر سفری به دنیای میوه های عجیب و غریب و کمیاب داشته باشید احتمالا با انگور فرنگی سیاه روبرو می شوید، میوه ای کوچک و سیاه رنگ که بومی اروپای مرکزی و شمالی و همچنین شمال آسیا است و معمولا به عنوان طعم دهنده کاربرد دارد.

انگور فرنگی سیاه که به دلیل عطر و طعم قوی اش شناخته شده ظاهری بسیار شبیه انگور کوچک سیاه یا بنفش دارد، این میوه در برخی کشورها از جمله انگلستان بسیار محبوب است و معمولا در سالادها، ژله ها، بستنی ها و بسیاری غذاهای دیگر استفاده می شود.

اگر کنجکاو هستید درباره عطر و طعم و بافت انگور فرنگی سیاه بیشتر بدانید در ادامه مطلب همراهی کنید.

طعم و مزه انگور فرنگی سیاه

انگور فرنگی سیاه در واقع یک نوع توت است نه انگور. طعم این میوه معمولا ترش یا ترش و شیرین و بسیار قوی توصیف می شود که بی شباهت به تمشک نیست اما طعم خاکی را نیز می توان در آن احساس کرد.

مزه انگور فرنگی سیاه تا حد زیادی به نوع، محل رشد و زمان برداشت آن بستگی دارد. به عنوان مثال توت هایی که روی بوته رشد می کنند آفتاب بیشتری دریافت کرده و طعم شیرین تری دارند در حال که توت هایی که از نور آفتاب دور هستند طعم ترش بیشتری دارند.

قبل از انتخاب انگور فرنگی سیاه باید در مورد زمینه استفاده آن مطمئن شوید تا نوع مناسب را انتخاب کنید زیرا انگور فرنگی سیاه انواع مختلف دارد که طعم آن ها تا حدی با هم متفاوت است.

به عنوان مثال اگر می خواهید شربت درست کنید بهتر است انواعی که طعم قوی تر دارند انتخاب کنید تا ترشی آن ها شیرینی آب و شکر را متعادل کند اما اگر می خواهید آن ها را تازه مصرف کنید بهتر است سراغ انواع شیرین تر بروید.

انگور فرنگی سیاه خشک شده مانند انگور، شیرین است و کیفیت کشمش مانند دارد.

بافت انگور فرنگی سیاه

انگور فرنگی سیاه مانند توت های معمولی پوست نازک و گوشت نرم و آب دار دارد و حاوی دانه های جویدنی است که به همراه توت خورده می شوند.

نکته قابل توجه در مورد بافت این میوه آب دار بودن آن است، اگرچه این مورد چندان عجیب نیست زیرا بیشتر توت ها آب زیادی در خود گنجانده اند. طبیعی است که انگور فرنگی سیاه بعد از خشک شدن بافت غلیظ تر، جویدنی تر و خشک پیدا می کند.

رایحه انگور فرنگی سیاه

انگور فرنگی سیاه یک نوع رایحه قوی انگور مانند دارد و می توان عطر و بوی گیلاس را نیز در آن احساس کرد. به طور کلی رایحه میوه تازه اسیدی و تند است، با این حال میوه خشک آن عطر بیشتری داشته، می توان رایحه ترکیبی وانیل و گل وحشی را در آن احساس کرد و رایحه خاکی در آن تقویت شده است.

انگور فرنگی سیاه با چه طعم هایی هماهنگ است؟

یکی از ویژگی های انگور فرنگی سیاه هماهنگ شدن آن با بسیاری از طعم ها است و به همین دلیل اغلب به عنوان طعم دهنده از آن استفاده می شود. از جمله طعم های سازگار با این میوه می توان به عطر و طعم شیرین، مرزه ای، فلفلی، دودی و تند اشاره کرد.

منابع: thrivecuisine – careomnia

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=10617

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان