شوخی بامزه «شبکه مخفی زنان» با روانکاو مشهور اتریشی | زیگموند فروید هم از تعدد زوجین میرزا محمود شاکی شد

به نقل از فیلم نیوز :

در قسمت بیست‌وسوم سریال «شبکه مخفی زنان»، افشین هاشمی با تاکید روی زندگی همزمان میرزا محمود با چهار همسر و ناراحتی او از عدم امکان تجدید فراش برای بار پنجم، پای زیگموند فروید و نظریه‌هایش درباره لیبیدو و ادیپ را به سریال باز کرده است. از مواجهه میرزا محمود و فروید موقعیت کمدی بامزه‌ای شکل گرفته است.

به گزارش فیلم‌نیوز، یکی از مهمترین خرده‌روایت‌های سریال «شبکه مخفی زنان»، به ازدواج‌های متعدد میرزا محمود با بازی سیامک انصاری اختصاص دارد؛ مسئله‌ای که باعث شده زندگی‌اش مورد تهدید قرار بگیرد.

در قسمت بیست‌وسوم سریال، میرزا محمود در عالم خیال، زیگموند فروید، روانکاو مشهور اتریشی را می‌بیند. فروید با میرزا محمود وارد دیالوگ می‌شود و به او می‌گوید دچار حالت تداعی آزاد شده‌ است و دارد سدهای ذهنی‌اش را می‌شکند به همین دلیل هم می‌تواند او را ببیند.

فروید از او می‌پرسد آخرین موضوعی که داشته به آن فکر می‌کرده چه بوده است؟ میرزا محمود هم بدون کوچکترین تردیدی اعلام می‌کند که جز چهار همسرش به چیز دیگری فکر نمی‌کند. پاسخ به این سوال است که فروید را به فکر فرو می‌برد و می‌پرسد: «منظورتان این است که چهار بار ازدواج کرده‌اید؟» و بعد برای اینکه کاملا متوجه منظورش شود می‌گوید: «یعنی هی جدا شده‌اید و دوباره ازدواج کرده‌اید؟»

رضا بهبودی که در سریال «شبکه مخفی زنان» نقش‌های متعددی را ایفا کرده در قسمت بیست و سوم در نقش «فروید» ظاهر شده است.

میرزا محمود با خنده و شوخی و بدون کوچکترین احساسا ناراحتی می‌گوید: «نه روهم روهم گرفتم و حالا اشکالی نداره.» اینجاست که فروید از کوره در می‌رود و احساس می‌کند با این سبک زندگی، تمام نظریه‌هایش زیر سوال رفته است. او با عصبانیت می‌گوید: «یعنی چی که اشکالی ندارد؟ من بزرگترین تئوریسین تمایلات جنسی هستم. از نوزادی تا دم مرگ در این باره تحقیق کرده‌ام. نظریه ادیپ را من مطرح کرده‌ام، کلمه لیبیدو را اولین بار من به کار گرفته‌ام. اما چیزی که در شما می‌بینم دیگر لیبیدو نیست و اژدهاست.»

فروید که مدام دنبال حل مسئله و پیدا کردن دلیل مشخصی برای تعدد زوجین او می‌گردد، بالاخره آن را به تاثیر جنگ جهانی دوم روی زندگی بازمانده‌ها ربط می‌دهد و تعریف می‌کند: «بعد از جنگ جهانی تعداد بانوان ۶۰ درصد بیشتر از مردان شده و این آقا دارد از این مسئله سواستفاده می‌کند.»

نکته جالب اینکه ماجرا به سمت‌وسویی می‌رود که فروید بعد از مواجه شدن با عقاید و زندگی میرزا محمود، به پوچی می‌رسد و امید به زندگی‌اش را از دست می‌دهد. او می‌گوید: «بعد از پنجاه سال طباطب وقتی شما را دیدم متوجه شدم هیچ چیز از علم روانکاوی نمی‌دانم. علاقه شما به زن‌ها تمام تحقیقات من را زیر سوال می‌برد و دیگر امیدی به زندگی ندارم.»

قسمت بیست‌وسوم سریال «شبکه مخفی زنان»، به کارگردانی افشین هاشمی، سه‌شنبه ۳۰ آبان در پلتفرم نماوا منتشر شده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=13771

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان