شهروندان همدان با خیال آسوده آب بنوشند/ ذائقه‌ها تغییر کرده است

همدان-مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: آب شرب همدان از نظر بهداشتی هیچگونه مشکلی نداشته و شهروندان با خیالی آسوده آب بنوشند.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد بختیاری فر بعداز ظهر یکشنبه در بازدید خبرنگاران از آزمایشگاه مرکزی پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آبفای استان همدان اظهار کرد: اقدام بزرگی که دولت سیزدهم در بحث آب انجام داد معضل بزرگ کمبود آب را بعد از ۱۷ سال در همدان حل کرد.

وی افزود: در حال حاضر حدود یک هزار و ۴۰۰ لیتر آب در ثانیه از سد تالوار به همدان منتقل می‌شود که باعث شد تنش آبی همدان حل شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به کیفیت آب شرب همدان گفت: همواره در تلاش بودم با مردم صادق باشم و برای پست و مقام چند روزه دروغی نگویم خود بنده در منزل هم دستگاه تصفیه آب ندارم و از همین آب شرب که در اختیار همه شهروندان است استفاده می‌کنم.

بختیاری فر خاطرنشان کرد: تفاوت طعم آب به ذائقه مردم همدان در سال‌های متمادی بازمی‌گردد سالیان سال آب شهر همدان از سد اکباتان تأمین شده و امروز منبع اصلی تأمین آب همدان تغییر کرده و طبیعتاً کیفیت این دو منبع آب با هم یکسان نخواهد بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه حوزه آبریز سد تالوار با سد اکباتان تفاوت‌های زیادی دارد، بیان کرد: ساختار زمین‌شناسی سد اکباتان با دارا بودن سنگ‌های گرانیتی تصفیه طبیعی در آن صورت می‌گیرد و همین موضوع آب این منبع را گواراتر می‌کند.

وی افزود: اما حوزه سد تالوار ساختار زمین‌شناسی متفاوتی دارد و با تلاش‌هایی که صورت گرفته با تصویه‌ای که در تصفیه خانه شیخی‌جان صورت می‌گیرد آب استاندارد به دست مردم همدان می‌رسد.

بختیاری فر با اشاره به اختلاط منابع آبی گفت: ما برای اینکه به کیفیت آب مطلوب‌تری برسیم آب سد تالوار را با چاه‌های آب، رودخانه عباس آباد و رودخانه دره مرادبیگ و سایر منابع آبی اختلاط می‌کنیم.

وی افزود: این اطمینان را می‌دهیم که آب شرب هیچ مشکلی ندارد و با خیال آسوده مردم از این آب مصرف کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با نگرانی از کاهش محسوس نزولات آسمانی بیان کرد: تا به امروز ۳۸ درصد نسبت به بلند مدت کاهش بارندگی‌ها را داشته‌ایم که نگرانی‌های ما را بابت تنش آبی در تعدادی از روستاها و شهرهای استان را افزایش داده است.

بختیاری فر عنوان کرد: پیش‌بینی تنش آبی در ۱۵۰ روستا را می‌کنیم اما دو قرارداد با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) به ارزش ۵۰۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیارد برای آبرسانی به روستاها بسته شده است.

شهروندان همدان با خیال آسوده آب بنوشند/ ذائقه‌ها تغییر کرده است

شهروندان همدان با خیال آسوده آب بنوشند/ ذائقه‌ها تغییر کرده است

شهروندان همدان با خیال آسوده آب بنوشند/ ذائقه‌ها تغییر کرده است

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=14331

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان