شهادت، حاج‌قاسم سلیمانی را به اسطوره‌ای بزرگ در جهان تبدیل کرد

موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با صدور بیانیه‌ای، شهادت حاج‌قاسم سلیمانی را دلیل اسطوره شدن او در جهان دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس همزمان با چهارمین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی، ضمن صدور بیانیه‌ای رسالت خویش را ترویج فرهنگ و باورهای این شهید تحت عنوان «مکتب سلیمانی» تا تحقق وعده نصرت الهی و پیروزی کامل جبهه حق علیه باطل رسالت خویش عنوان کرد.

در متن این بیانیه آمده است؛

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَی نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا
شهادت مزد مردانی است که سال‌های عمر خود را مجاهدانه و در لباس خلوص برای اهتزاز پرچم توحید سپری کرده و همواره در این راه استوار مانده اند.

امروز با گذشت چهار سال از جنایت بزرگ رئیس‌جمهور منفور و پلید رژیم تروریستی ایالات متحده آمریکا در به شهادت رساندن سردار دل‌ها سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی همچنان شاهد پدیدار شدن ابعاد نوینی از نفوذ یاد و نام و اندیشه و آرمان‌های بلند آن شهید گرانقدر در منطقه هستیم چرا که این شهید عزیز نماد امید، اعتماد به نفس، رشادت و رمز استقامت و پیروزی است.

شهادت ما پایان ما نیست، تازه زنده شدن ماست. خون هر شهیدی که بر زمین می‌ریزد همواره جان تازه ای به مجاهدان راه خدا داده و می‌دهد. پای این خون‌ها ایستاده ایم و بر دشمن جنایتکار مجال آسودگی نمی‌دهیم.

بی‌تردید آنچه فراتر از نقش آفرینی‌های شهید سلیمانی در عرصه مقابله با داعش و تروریسم تکفیری منجر به محبوبیت جهانی او شد در حقیقت عنصر اخلاص، صداقت و معنویت گرایی آن شهید تاریخ‌ساز بود که ورای معادلات مادی، دنیوی، محور سربلندی و پیروزی همه آزادی خوان در سراسر گیتی از جمله ملت مظلوم غزه در برابر جنایت‌های آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی را رقم زد.

هرچند آمریکا و جبهه دشمنان انقلاب و مقاومت اسلامی در محاسبه‌ای غلط در پی خاموش کردن مشعل برافروخته شده جهاد و مقاومت برای مبارزه دائمی و قاطع با سیاست‌ها و راهبردهای ضد بشری سلطه و استکبار در منطقه بودند، اما شهادت سردار دل‌ها او را به اسطوره‌ای بزرگ و مرجع در سطح ملی، منطقه‌ای و جهانی تبدیل کرد تا حتی از اسم و عکسش هم هراس داشته باشند.

یقیناً ره آورده‌ای شهادت او نیز نشان داد که انقلاب اسلامی همچنان زنده و پویاست و ملت ایران در پرتو وحدت ملی قدرتمند و باز تولید شده پس از شهادت حاج قاسم، در اوج اقتدار و عظمت در مسیر تکاملی خود به سمت تمدن سازی نوین اسلامی پیش می‌رود.

موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرارسیدن سالگرد شهادت سردار دل‌ها را به محضر فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)، خانواده آن شهید و عموم آزادی خواهان جهان تسلیت عرض نموده و اعلام می‌دارد این مجموعه ملی ترویج فرهنگ و باورهای آن شهید عزیز تحت عنوان «مکتب سلیمانی» را تا تحقق وعده نصرت الهی و پیروزی کامل جبهه حق علیه باطل رسالت خطیر خویش می‌داند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=13223

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان