سفر به ۳ شهر جنوبی ایران

سه شهر زیبای جنوبی هستند که به هیچ وجه نباید سفر به آن‌ها را از دست بدهید. اما کدام شهرها؟ اهواز، بندرعباس و چابهار! این سفر به ۳ شهر جنوبی ایران زیبایی و غنای فرهنگی فریبنده آن‌ها را به نمایش می‌گذارد. با این سفر خواهید دید که چگونه تاریخ با مدرنیته در هم می‌آمیزد.

در این شهرها بازارهای شلوغ و جواهرات معماری پنهان در انتظار شما هستند. پس در گرمای مهمان نوازی مردم محلی غوطه ور شوید و مناظر خیره‌کننده را تماشا کنید که تاثیری فراموش نشدنی در تجربه سفر شما به جا می‌گذارد.

اهواز؛ شکوهی‌ باستانی و میراثی غنی

با تهیه بلیط هواپیما اهواز و قدم گذاشتن در این شهر برای آغاز سفری جذاب در زمان آماده شوید. کاوش خود را با غوطه ور شدن در شگفتی‌های باستانی شوش در نزدیکی اهواز آغاز کنید، سایتی که در فهرست یونسکو ثبت شده و بقایای تمدن‌هایی با قدمت بیش از ۶۰۰۰ سال را به نمایش می‌گذارد.

مجموعه وسیع باستان شناسی را طی کنید، جایی که با کاخ باشکوه آپادانا، که زمانی نمادی از قدرت و مجلل بود، روبرو می‌شوید و در محوطه مقدس آرامگاه دانیال، شخصیتی مورد احترام در سنت‌های مذهبی مختلف، پرسه می‌زنید.

بازارهای پر جنب و جوش اهواز فراتر از شگفتی‌های باستانی‌اش، شما را به خود جلب می‌کنند. جایی که هوا مملو از عطر ادویه‌های عجیب و غریب و ملودی‌های موسیقی عربی است. غرفه‌های پرجنب‌وجوش را بررسی ‌کنید، خود را در کوچه‌های هزارتویی گم کنید، صنایع دستی، منسوجات، و غذاهای محلی را نیز امتحان کنید.

با مغازه داران ارتباط برقرار کنید، با داستان‌های پشت اجناس آن‌ها آشنا شوید و بخشی از فرهنگ پر جنب و جوش اهواز را به خانه ببرید. هیچ سفری به اهواز بدون تجربه جذابیت رودخانه کارون و قطعه اصلی آن یعنی سد کارون ۳ کامل نخواهد بود. قطعا از مهارت مهندسی که قدرت رودخانه را به کار گرفته است شگفت زده خواهید شد.

این سد منظره‌ای زیبا ایجاد می‌کند که بازدیدکنندگان را به پیاده روی آرام در کنار ساحل رودخانه یا قایق سواری دعوت می‌کند. آب‌های آرام و محیط سرسبز، آرامشی را از شهر شلوغ به ارمغان می‌آورد و به شما این امکان را می‌دهد تا با طبیعت ارتباط برقرار کنید و در محیطی فریبنده غوطه‌ور شوید.

شهر جنوبی ایران

بندرعباس؛ جذابیت‌های ساحلی و سنت‌های ماهیگیری

با سفر به بندرعباس، جذابیت‌های ساحلی این شهر جذاب واقع در خلیج فارس را خواهید دید. بندرعباس که به ‌خاطر سواحل زیبا، بندرهای ماهیگیری شلوغ و سنت‌های دریایی فریبنده‌اش شناخته می‌شود، ترکیبی بی‌نظیر از آرامش و کاوش‌های فرهنگی را ارائه می‌دهد. سفر به این شهر به سادگی در دسترس است و کافی است بلیط هواپیما تهران بندرعباس را بخرید.

ماجراجویی ساحلی خود را با غوطه‌ور شدن در سواحل آفتاب‌زده‌ای که بندرعباس را زینت می‌دهند، آغاز کنید. انگشتان پای خود را در ماسه‌های طلایی فرو کنید، نسیم ملایمی را که پوستتان را نوازش می‌دهد، احساس کنید و در آب‌های فیروزه‌ای خلیج‌فارس غرق شوید. چه به دنبال آرامش باشید و چه به دنبال هیجان ورزش‌های آبی، بندرعباس طیف وسیعی از فعالیت‌ها را متناسب با ترجیحات شما ارائه می‌دهد. از قدم زدن آرام در امتداد ساحل گرفته تا جت اسکی هیجان‌انگیز یا قایق‌سواری، چیزی برای لذت بردن همه وجود دارد.

برای غرق شدن در فرهنگ محلی، به بازارهای شلوغ ماهی که در سواحل بندرعباس قرار دارند، بروید. شاهد فضای پر جنب و جوش باشید که ماهیگیران صید روزانه خود را می‌آورند و مجموعه‌ای از حیات دریایی پر جنب و جوش و متنوع را به نمایش می‌گذارند. با ماهیگیران محلی ارتباط برقرار کنید که از به اشتراک گذاشتن داستان‌های دوران خود در دریا و سنت‌های غنی که در طول نس‌ ها منتقل شده‌اند بسیار خوشحال هستند. برای تجربه ای منحصر به فرد، یک تور قایق به جزایر مجاور مانند هرمز را در نظر بگیرید.

تور بندرعباس معمولا این گردش‌ها را در برنامه خود دارد. این جزیره فریبنده به خاطر زیبایی‌های طبیعی خیره کننده و شگفتی‌های زمین شناسی شهرت دارد. خاک رنگارنگی را که جزیره را زینت می‌دهد، تحسین کنید. این رنگ‌ها با وجود مواد معدنی در خاک ایجاد شده است و آن را شبیه به پالت نقاشی می‌کند. سپس در امتداد سواحل بکر قدم بزنید و از صخره‌های ناهمواری که خط ساحلی را قاب گرفته‌اند شگفت زده شوید.

با نزدیک شدن به پایان روز، از طعم‌های لذیذ غذاهای دریایی بندرعباس لذت ببرید. تازه ترین صید روز را بچشید که ماهرانه با ادویه‌های محلی و تکنیک‌های آشپزی تهیه شده و در طول نسل‌ها کامل شده است. به جوانه‌های چشایی خود اجازه دهید تا با لذت به چشیدن طعم‌های منحصر به فرد این منطقه ساحلی بپردازند.

چابهار؛ کاوش در بهشتی ساحلی

اگر خواستید با خرید بلیط هواپیما به یک شهر جنوبی زیبا سفر کنید چابهار را جزو گزینه های خود بگذارید. چابهار که در امتداد خط ساحلی زیبای دریای عمان قرار دارد، بهشتی از زیبایی‌های طبیعی دست نخورده را ارائه می‌دهد و شما را به تماشای مناظر بکر و جاذبه‌های جذابش دعوت می‌کند.

یکی از جاذبه‌های چابهار سواحل خیره کننده آن است و بازدید از ساحل تیس ضروری است. شن‌های طلایی در حاشیه آب‌های نیلگون تا آنجا که چشم کار می‌کند کشیده شده‌اند. همانطور که در ساحل استراحت می‌کنید و لحظاتی از آرامش را در آغوش می‌گیرید گرمای خورشید را بر روی پوست خود احساس خواهید کرد.

چه به دنبال خلوت باشید یا به دنبال شرکت در فعالیت‌های ساحلی مانند پیک نیک با عزیزان خود، ساحل تیس یک محیط ایده آل برای استراحت و اوقات فراغت است. برای کسانی که به اکتشاف در زیر آب علاقه دارند، چابهار دارای اکوسیستم دریایی متنوعی است. زمانی که با تور چابهار سفر می‌کنید، حتما کوه‌های مریخی را که یک شگفتی زمین‌شناسی شبیه سطح ناهموار مریخ است، کاوش کنید.

این تشکل‌های منحصربه‌فرد که توسط نیروهای طبیعت در طول میلیون‌ها سال حک شده‌اند، منظره‌ای سورئال و ماورایی را ارائه می‌دهند. در میان کوه‌های مریخی پیاده‌روی کنید و به خودتان اجازه دهید که با رنگ‌های قرمز خیره‌کننده، صخره‌های ناهموار و مناظر پانوراما از منطقه اطراف مجذوب شوید.

با نزدیک شدن به پایان روز، غروب شگفت انگیز خورشید را بر فراز دریای عمان را تماشا کنید. نقطه‌ای آرام در امتداد خط ساحلی پیدا کنید؛ جایی که آسمان به بوم رنگ‌ها تبدیل می‌شود و صحنه‌ای گیرا را به تصویر می‌کشد که شما را شگفت‌زده می‌کند. چابهار با شگفتی‌های طبیعی بکر خود، پناهگاهی زیبا و آرامش ساحلی را به ارمغان می‌آورد. تا جایی که حتی اگر به یک تور لحظه آخری چابهار برخورد کردید نبای آن را از دست بدهید.

شهر جنوبی ایران

نتیجه گیری

در خاتمه، سفر به سه شهر جنوبی ایران، اهواز، بندرعباس و چابهار، نمایانگر مجموعه‌ای از تجربیات فریبنده است. از شگفتی‌های باستانی اهواز گرفته تا جاذبه‌های ساحلی بندرعباس و در نهایت شگفتی‌های طبیعی چابهار! در طول این سفر فریبنده، با مهمان نوازی گرم، غذاهای وسوسه انگیز و ترکیبی بی نظیر از میراث تاریخی و شکوه و عظمت طبیعی از افراد استقبال می‌شود. فراموش نکنید که شهرهای جنوبی ایران فرصتی قابل توجه برای کشف ملیله‌های غنی از فرهنگ، تاریخ و زیبایی‌های طبیعت است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=10236

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان