سالگرد شهادت سردار سلیمانی؛ از تجمع ساعت ۱:۲۰ تا آزادی زندانیان

سخنگوی ستاد چهارمین سالگرد گرامیداشت شهید حاج قاسم سلیمانی گفت:هر جایی نام شهید سلیمانی برده می‌شود کلاس درسی است که انسان به آن نیازمند است. بشریت به مکتب سلیمانی و انقلاب اسلامی نیاز دارد.

نشست رسانه‌ای سخنگوی ستاد چهارمین سالگرد گرامیداشت شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور سید مجتبی ابطحی سخنگوی این ستاد و اصحاب رسانه پیش از ظهر امروز دوشنبه ۲۷ آذر در سالن رودکی تالار وحدت برگزار شد.

ابطحی در ابتدای این‌نشست گفت: در سه سال گذشته سالگرد شهادت سردار سلیمانی با همراهی آحاد ملت و یک جوشش درونی و احساس دین و تکلیف برگزار شد تا نام و مکتب حاج قاسم زنده نگه داشته شود. چهارمین سالگرد مرد میدان با مجاهدت‌های رزمندگان حماس و جهاد و مقاومت در فلسطین و میلاد حضرت زهرا (س) و امام خمینی (ره) مصادف شده است. هر جا نام سلیمانی برده می‌شود زیر خیمه حضرت زهرا (س) است.

وی افزود: نبرد طوفان الاقصی، این نبرد قهرمانانه ملت فلسطین در هفتاد و سومین روز خود به سر می‌برد. این عملیات یک پرش جهشی بود و همه فنون نظامی و امنیتی و نبردهای روز دنیا را در بر داشت چهره زیبایی را برای مردم فلسطین به تصویر کشیده است. روح سردار جاری و ساری شد و ده شنبه پیاپی مردم فرانسه، انگلیس، آلمان و آمریکا برای آزادی فلسطین شعار دادند. روح سردار مردم آمریکا را به مقابل کاخ ظلم سفید کشانده است. امروز در میان ملت‌های جهان پیام جدیدی جاری شده است. نام شهید سلیمانی از قاسم سلیمانی خطرناک‌تر است.

سخنگوی چهارمین سالگرد گرامیداشت شهید حاج قاسم سلیمانی در ادامه سخنانش افزود: افکار و آزاد منشی سردار سلیمانی برای حمایت از حق و مظلوم در ملت‌های دیگر جا گرفته و منسجم شده است. می‌خواهند جهان دیگری خلق کنند. در این جهان انسان‌های با کرامت و شریف رشد و تعالی پیدا خواهند کرد و افول آمریکا و رژیم صهیونیستی قطعی است.

ابطحی گفت: اسماعیل هنیه در مراسم تشییع شهید سلیمانی به نمایندگی از مردم فلسطین حضور پیدا کردند و این شهید را شهید القدس خطاب کردند؛ به همین دلیل نام چهارمین سالگرد شهادت قاسم سلیمانی «شهید القدس» است. امروز صدا و اثر شهید القدس را در جبالیا و باب المندب و مرزهای لبنان و فلسطین می‌بینیم. مکتب قاسم سلیمانی یک دانشگاه برای تربیت انسان در وقت و زمان مناسب است. هر جایی نام شهید سلیمانی برده می‌شود کلاس درسی است که انسان به آن نیازمند است. بشریت به مکتب سلیمانی و انقلاب اسلامی نیاز دارد. آزادگانی که امید به حمایت دارند چشمشان به حسینیه امام خمینی (ره) است.

وی افزود: سردار همیشه می‌گفت: «من نمی‌ترسیدم.» ۷۳ روز از نبرد فرزندان فلسطین می‌گذرد. ببینید از چیزی نمی‌ترسند. هر روز آمار و تلفات دشمن بالا و بالا می‌رود. ابتکار میدان در اختیار دشمن نیست بلکه در اختیار مجاهدان فلسطینی است. میدان را مقاومت اداره می‌کند و نمی‌ترسند. این مکتب سلیمانی است؛ این دانشگاه باید عمومی‌تر بشود تا از ملت‌های مختلف وارد مکتب شوند.

سخنگوی چهارمین سالگرد گرامیداشت شهید حاج قاسم سلیمانی در ادامه گفت: ده دی تا هفده دی هفته مقاومت و سیزده دی روز جهانی مقاومت نامگذاری شده است. مردم و ملت‌های آزادی خواه برنامه‌های متعددی را برای این ایام در نظر دارند. برنامه‌هایی که توسط مکتب قاسم سلیمانی و گروه‌های مردمی برگزار خواهد شد را برای شما در ادامه تشریح خواهم کرد. هجده پویا نمایی به نام سرباز، مستند دوئل بوکمال، شهید القدس، حبیب مقاومت، میهمان داریم و سریال جهان مرد از شبکه‌های سیما پخش خواهد شد. همچنین سی شب نمایش ژنرال در تالار وحدت اکران می‌شود.

ابطحی در پایان این‌نشست گفت: کتاب‌های «اگر باران بگیرد» که به روایت زندگی سردار از بدو تولد تا شهادت می‌پردازد و «همراه ما بود» که صحبت‌های سید حسن نصرالله درباره حاج قاسم است، رونمایی خواهند شد. پویش به نیت حاج قاسم با تاکید بر آزادی زنان زندانی جرایم غیرعمد و عهد می بندم حاج قاسمت باشم ویژه نوجوانان که جنبه‌های تربیتی دارد، برگزار می‌شود. ۱۳ دی مراسمی از ساعت ۱۸ تا ۲۱ در تهران با حضور سران مقاومت برگزار خواهد شد. مردم تجمعی در میدان ولیعصر همزمان با ساعت شهادت سردار ۱:۲۰ خواهند داشت. همچنین اجلاسیه بین المللی زنان مقاومت در کرمان برگزار می‌شود. نشست ابعاد حقوقی ترور سردار سلیمانی با حضور حقوق دانان بین المللی نیز در دستور کار است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=9850

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان