رشد تیراندازی‌های جمعی در آمریکا

پلیس فدرال آمریکا از رشد خشونت های مسلحانه در این کشور طی چند سال اخیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، بنا به اعلام «اف بی آی» پلیس فدرال آمریکا نزدیک به ۵۰ مورد تیراندازی جمعی در سراسر این کشور در سال گذشته میلادی رخ داده است.

طبق گزارش سالانه منتشر شده اف بی آی، چهل و هشت حادثه تیراندازی جمعی در آمریکا در سال ۲۰۲۳ ثبت شده است. این حوادث ۲۴۴ کشته داشته است.

در گزارش پلیس فدرال آمریکا آمده است که اگرچه تعداد این نوع حوادث نسبت به سال ۲۰۲۲ کاهش ۴ درصدی از خود نشان می دهد (۵۰ حادثه)، اما تعداد حوادث تیراندازی جمعی از سال ۲۰۱۹ تاکنون ۶۰ درصد افزایش یافته است و از ۳۰ مورد در سال ۲۰۱۹ به ۴۸ مورد در سال گذشته میلادی رسیده است.

بر اساس این گزارش، این ۴۸ تیراندازی در ۲۶ ایالت آمریکا و در مکان‌هایی مانند فضای باز، مکان های تجارتی، آموزشی، فضاهای مراقبت‌های بهداشتی و سکونت گاه‌ها، منجر به کشته شدن ده ها نفر شد. اف بی آی نزدیک به یک سوم (۱۵) این حوادث را به‌عنوان کشتار جمعی (Mass killing) دسته‌بندی کرد.

در این گزارش آمده است که از ۴۹ نفر عامل این حوادث، ۳۰ نفر دستگیر، ۷ نفر خودکشی و ۱۲ نفر کشته شدند. تقریباً سه چهارم تیراندازی ها (۴۳) با اسلحه کمری، ۱۶ مورد با تفنگ و یک تیراندازی با تفنگ ساچمه زنی انجام شده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=38790

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان