ثبات قیمت ارز و تغییر محدود بهای سکه در معاملات امروز

قیمت دلار در معاملات امروز هفتم دی، نسبت به روز معاملاتی گذشته بدون تغییر باقی ماند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، دلار امروز در مرکز مبادله ارز و طلا در بخش اسکناس، ۴۲ هزار و ۹۳۳ تومان و در بخش حواله‌ ۳۹ هزار و ۳۱ تومان کشف قیمت شد‌.

دلار در ‌‌صرافی‌ها امروز در زمان تنظیم گزارش، به نرخ ۴۲ هزار و ۵۰۳ تومان خریداری و با نرخ ۴۳ هزار و ۱۳۸ تومان فروخته شد.

همچنین ‌یورو امروز در صرافی‌ها با نرخ توافقی به قیمت ۴۷ هزار و ۷۰۶ تومان معامله شد، اسکناس درهم امارات ۱۱ هزار و ۶۹۰ تومان ارزش‌گذاری شد.

بررسی میدانی بازار ارز نشان می‌دهد‌،‌ دلار آزاد امروز توسط دلالان مقابل صرافی‌ها ۴۹ هزار و ۷۱۰ تومان معامله شد؛ معاملات دلار در بازار غیررسمی طی یک هفته گذشته کاهشی بوده است، در جریان معاملات امروز نرخ دلار در بازار بدون تغییر باقی ماند.

* آخرین قیمت انواع سکه و طلا

با توجه به آنکه طلافروشان باید از یکم دی‌ماه وارد سامانه مؤدیان مالیاتی شوند و معاملات خود بابت شفافیت بیشتر را ثبت کنند، چندی روزی است برخی محدود از ‌طلافروشان در اعتراض به این شفافیت مالی و در راستای فرار مالیاتی، خرید و فروش طلا را انجام نمی‌دهند؛ در شرایطی که همه کارگران و کارمندان مالیات می‌پردازند، فرار از پرداخت محدود مالیات توسط طلافروشان، جای تأمل دارد.

مالیات ۷۵ درصد طلافروشان در سال از صفر تا حداکثر ۱۵ میلیون تومان است، یک کارگر و کارمند در طول سال‌ بیشتر از طلا‌فروش مالیات می‌دهد.

امروز در میدان فردوسی سکه طرح قدیم‌‌ به نرخ ۲۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان داد و ستد شد، همچنین سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز با افزایش ۹۰ هزار تومانی به قیمت ۲۹ میلیون و ۴۹۶ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه در بازار به نرخ ۱۵ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان داد و ستد شد، ربع سکه به قیمت ۱۰ میلیون و ۴۴۵ هزار تومان عرضه شد؛ همچنین هر سکه یک گرمی به نرخ ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز ۲ میلیون و ۴۹۸ هزار تومان در هر گرم قیمت‌گذاری شد‌، همچنین امروز هر مثقال طلای ۱۸ عیار‌، ۱۰ میلیون و ۸۵۴ هزار تومان نرخ‌گذاری شد؛ نرخ طلای آب شده نیز هر مثقال ۱۰ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان بوده است.

در حال حاضر هر اونس طلا (معادل ۳۱.۱۳۲گرم)، با افزایش ۷ صدم درصدی، ۲۰۷۵ دلار است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=12210

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان