تلاش‌های اقتصادی سازمان اوقاف از زبان حجت‌الاسلام خاموشی

به گزارش ایسنا :

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار با استاندار خراسان شمالی گفت: سازمان اوقاف از بودجه عمومی مگر در مسائلی که تکلیفی است بهره نمی برد، مابقی هرچه هست وقف است. بنابراین مصرانه پی گیری می شود که این منبع خودش بلوغ و ارتفاع پیدا کند. ما می توانیم مولدسازی داشته باشیم و از زیرساختها استفاده بهتر شود. اگر در این زمینه موفق باشیم می تواند الگوی خوبی برای دولتها باشد. اگر در حوزه اقتصادی موفق نشویم یک نقطه منفی در کارنامه ما خواهد بود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام خاموشی -رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه- در دیدار با محمدرضا حسین نژاد -استاندار خراسان شمالی- ضمن قدردانی از مسئولان و مردم استان خراسان شمالی که خالصانه، مجاهدانه و با جدیت مسابقات قرآن، این کار فرهنگی رفیع و در رتبه اولین را حمایت کردند، گفت: معتقدم ما باید به سمت مردم برویم تا مردم به سمت ما بیایند و جریان مردم نیز روشن است که کلونی ها کجا قرار دارد. در خراسان شمالی تاکنون یک جشنواره فراگیر ملی برگزار نشده بود به همین دلیل برگزاری مسابقات قرآن در این استان در نظر گرفته شد که خوشبختانه مورد استقبال عموم مردم قرار گرفت و استقبال گسترده جامعه قرآنی نشان داد که گویا منتظر ایجاد چنین فضاهایی در کشور هستند.

وی اظهار کرد: در بحث قرآن چند نکته وجود دارد. یکی اینکه فضاهای کالبدی در اختیار قرآن قرار گیرد که ما در سازمان اوقاف فضای بقاع متبرکه را برای برگزاری جلسات قرآن اختصاص دادیم و مسئولان در استانها باید این موضوع را جدی بگیرند و به این جلسات رونق ببخشند. فضاسازی در طول سال باید استمرار داشته باشد و قراء زیباخوان در مراسم مختلف دعوت شوند به تلاوت زیبای قرآن بپردازند و مردم از فضای معنوی لذت ببرند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: خداوند در قرآن می فرماید «ما رَمَیْتَ إِذْ رَمَیْتَ وَ لکِنَّ اللهَ رَمی…» خداست که این جلسات قرآن را رونق می دهد. اگر کسی این کار را از خود ببیند کار ضعیف می شود. انشاالله این قله که امسال فتح شد، سال آینده پیشرفت بهتری را شاهد باشیم.

وی در ادامه با اشاره به ورود سازمان اوقاف در حوزه حمایت از دانش بنیان ها گفت: سازمان اوقاف از بودجه عمومی مگر در مسائلی که تکلیفی است بهره نمی برد، مابقی هرچه هست وقف است. بنابراین مصرانه پی گیری می شود که این منبع خودش بلوغ و ارتفاع پیدا کند. ما می توانیم مولدسازی داشته باشیم و از زیرساختها استفاده بهتر شود. اگر در این زمینه موفق باشیم می تواند الگوی خوبی برای دولتها باشد. اگر در حوزه اقتصادی موفق نشویم یک نقطه منفی در کارنامه ما خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: با تدبیر صحیح می توانیم موفق شویم و این یک جهاد اقتصادی است. یکی از حوزه های تولیدی، تولید پروتئین است که دو مساله را باید در نظر بگیریم، یکی بحث آب و دیگری fci (ضریب تبدیل خوراک طیور) است. تحقیقات نشان می دهد برای نجات کشور در زمینه تولید پروتین باید سراغ آبزی پروری برویم. سازمان اوقاف در این زمینه وارد شده است و از شرکت های دانش بنیان حمایت می کند.

حجت الاسلام خاموشی تصریح کرد: در حوزه موقوفات درمانی، علاوه بر تاسیس بیمارستان به سراغ ارزان سازی دارو و تجهیزات پزشکی رفته ایم. خوشبختانه برای درمان سرطان اقدامات خوبی صورت گرفته و سازمان اوقاف از شرکت‌های دانش بنیان که در این زمینه فعالیت می کنند حمایت می کند.

 

ارتقا پارک علم و فناوری استان از سطح سه به سطح دو

محمدرضا حسین نژاد استاندار خراسان شمالی نیز در این دیدار، ضمن تقدیر و تشکر از مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف به دلیل برگزاری موفق مسابقات سراسری قرآن در شهر بجنورد به تشریح دستاوردها و پیامدهای معنوی برگزاری این مسابقات در استان خراسان شمالی پرداخت.

وی حمایت سازمان اوقاف و امور خیریه از مجموعه های دانش بنیان را اقدامی ارزشمند عنوان کرد و گفت: استان خراسان شمالی در زمینه توسعه شرکت های دانش بنیان ظرفیت بسیار خوبی هم به لحاظ دانش فنی و هم به لحاظ نیروی انسانی دارد. انشاالله به صورت ویژه از ظرفیت سازمان اوقاف برای توسعه شرکتهای دانش بنیان بهره مند می‌شویم.

استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: با توجه به سرمایه گذاری و حمایتی که از سوی استانداری خراسان شمالی از مجموعه های دانش بنیان صورت گرفته، اتفاقی که در مجموعه دانش بنیان ها در سطح استان افتاد، پارک علم و فناوری استان از سطح سه به سطح دو ارتقا پیدا کرد. این موضوع برای یک استان در حال توسعه اتفاق بسیار ارزشمندی است.

حسین نژاد تصریح کرد: طرح های سرمایه گذاری خوبی در خراسان شمالی آماده اجراست که نیاز به حمایت های سرمایه گذاری و اقتصادی دارد امید است با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه، ظرفیت های اشتغال و تولید در استان افزایش پیدا کند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=13348

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان