ترفند امنیت| چگونه بفهمیم شخصی به شبکه اجتماعی ما دسترسی دارد؟

مجرمان سایبری سعی می‌کنند هنگام نفوذ به حساب‌های بانکی، تلفن‌ها و رایانه‌های شخصی هیچ ردی از خود باقی نگذارند اما اگر شخصی وارد شبکه‌های اجتماعی و حساب ایمیل شما شود علائم هشدار دهنده‌ای در این زمینه وجود دارند.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، اینکه شخص دیگری به شبکه های اجتماعی شما دسترسی داشته باشد نگران کننده است و هکرها بدون گذاشتن رد پا از تکنیک های مختلف برای اینکار استفاده می کنند. اکنون راه هایی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید از وجود نفوذی‌ها باخبر شوید، اینها شامل دیدن محتوای متفاوت از آنچه قبلاً به آن عادت داشتید در تایم لاین یا عدم دریافت اعلان در تلفن است.

در پاسخ به هرگونه فعالیت مشکوک حساب، باید رمز عبور خود را روی حروف، اعداد و کاراکترهای تصادفی بازنشانی کنید.

در برخی موارد ممکن است دستگاه شما (مانند رایانه شخصی) به دلیل سرقت اطلاعات بدافزار در معرض خطر قرار گیرد، در این صورت اجرای اسکن آنتی ویروس بسیار مهم است.

اینها نشانه هایی هستند که باید مراقب آنها باشید:

محتوایی که در شبکه های اجتماعی می بینید تغییر می کند

اگر ناگهان محتوای نا آشنا در شبکه های اجتماعی دیدید یا محتوایی به زبان های جدید، می تواند نشانه ای از حضور شخصی در حساب شما باشد. بنابراین نسبت به تغییرات محتوایی که در شبکه های اجتماعی می بینید هوشیار باشید.

تغییرات ناگهانی، مانند هجوم پست‌ها به زبان‌های نا آشنا یا پیشنهادات از حساب‌هایی که با آن‌ها درگیر نشده‌اید، می‌تواند نشان دهنده فعالیت مشکوک باشد، زیرا الگوریتم های شبکه های اجتماعی بر اساس ترجیحات شما تنظیم شده اند و تغییرات غیرمنتظره ممکن است به معنای دسترسی غیرمجاز باشد.

شما پیام دریافت می کنید، اما هیچ اعلانی نمی آید

اگر می‌بینید پیام‌هایی در حسابتان ظاهر شده، اما اعلان‌های معمول را روی تلفنتان دریافت نمی‌کنید، یک علامت هشدار است که شخص دیگری ابتدا آنها را می‌بیند.

هکر می تواند قوانینی را در صندوق ورودی شما تنظیم کند تا پیام های خاصی را تغییر دهد بنابراین آنها می توانند حساب های بیشتری از جمله حساب های بانکی را در معرض خطر قرار دهند.

در صورت مشاهده ایمیل‌های جدید و خوانده نشده بدون دریافت اعلان‌های مربوطه و تاخیر در تحویل، مراقب باشید. این می‌تواند نشانه‌ای باشد که هکرها قوانینی را وضع کرده‌اند که ایمیل‌ها را از صندوق ورودی شما مخفی کند. هکر ممکن است به طور انتخابی پیام‌های خاصی را منتشر کند در حالی که بقیه را پنهان می‌کند.

در اینصورت تنظیمات صندوق ورودی خود را بررسی کنید تا ببینید آیا قوانینی برای هدایت ایمیل ها به آدرس هایی که نمیشناسید وجود دارد یا خیر.

تراکنش های بسیار کوچک در بانکداری آنلاین شما اتفاق میافتد

هدف اکثر هکرها دریافت پول است. به محض اینکه در یک حساب ایمیل قرار گرفتند، سعی می کنند اقداماتی از جمله به خطر انداختن حساب های بانکی را انجام دهند. حتی هزینه های ناشناخته کوچک می تواند یک علامت هشدار باشد.

به طور مرتب صورتحساب های بانکی یا کارت اعتباری را برای تراکنش های غیرمجاز بررسی کنید. هکرها ممکن است برای آزمایش قبل از اقدام به تراکنش های بزرگ تر، تراکنش های کوچک را آغاز کنند.

حتی مراقب مبالغ به ظاهر ناچیز باشید و هرگونه تراکنش مشکوک را فوراً به بانک خود گزارش دهید.

یک بنر زرد رنگ زیر ایمیل شما ظاهر می شود

در جیمیل روی دسکتاپ، بنر زرد رنگی را مشاهده خواهید کرد که نشان می‌دهد شخصی از مکانی نا آشنا وارد سیستم شده است.

اکثر سرویس‌های آنلاین گزارش‌های فعالیت را ارائه می‌کنند که به شما امکان می‌دهد ورود به سیستم را نظارت کرده و به شناسایی دقیق هکرها کمک می کند.

به طور منظم گزارش های فعالیت ارائه شده توسط سرویس ها را برای نظارت بر زمان ورود به سیستم و آدرس های IP بررسی کنید.

فعالیت‌های غیرمعمول را بررسی کنید، جلسات ناشناخته را لغو کنید (همچنین می‌توانید از همه دستگاه‌هایی که وارد سیستم شده‌اید درخواست خروج از سیستم را بدهید). به یاد داشته باشید، دستگاه‌های در معرض خطر ممکن است منجر به خطر انداختن حساب کاربری شما شود.

حساب شما مسدود شده است

یک علامت هشدار کلیدی در مورد فعالیت های مخرب این است که حساب کاربری شما به طور ناگهانی به حالت تعلیق درآمده یا لغو شود. بنابراین مراقب تعلیق غیرمنتظره حساب باشید، اگر اعلان‌هایی درباره تعلیق حساب دریافت می‌کنید، ممکن است نشان دهنده فعالیت‌های مخرب باشد. برای بررسی و رفع مشکل فوراً با ارائه دهندگان خدمات تماس بگیرید. اگر ناگهان از سیستم خارج شدید، این می تواند یک علامت هشدار نیز باشد. اگر متوجه شدید که بارها و بارها بدون شروع از سیستم خارج شده اید، تلاش های مشکوک برای ورود به سیستم را بررسی کنید.

جلسه های فعال، دستگاه های مورد اعتماد و لیست دستگاه های ورود به سیستم را بررسی کنید و اگر چیزی مشکوک به نظر می رسد، دسترسی را لغو، رمز عبور خود را تغییر دهید و بررسی کنید که احراز هویت چند مرحله ای تنظیم شده و به درستی کار می کند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=12447

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان