بزرگترین ترانسفورماتور ۵۰۰ کیلوولت کشور ساخته می‌شود

ساری- مدیرعامل برق منطقه ای مازندران و گلستان گفت: اولین و بزرگترین ترانسفورماتور ۵۰۰ کیلوولت ۶۰۰ مگاوات کشور در استان ساخته می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کوروش موسوی تاکامی شامگاه دوشنبه در نشست مدیران عامل شرکت ایران ترانسفو و شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان افزود: تفاهمنامه همکاری برای تبادل اطلاعات و ارائه داده‌ها جهت طراحی؛ شبیه سازی و ساخت اتو ترانسفورماتور ۵۰۰/۴۰۰ کیلوولت ۶۰۰ مگاولت آمپر، فی‌مابین برق منطقه‌ای مازندران و گلستان منعقد و مبادله شد.

مدیر عامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان گفت: به منظور اتصال قوی به شبکه برق اوراسیا و آسیای مرکزی از طریق کریدور جنوب دریای خزر، پست ۵۰۰/۴۰۰/۲۳۰/۶۳ کیلوولت شهید چمران آزادشهر در استان گلستان احداث و در دست توسعه است.

موسوی تاکامی عنوان کرد که برای تثبیت فرکانس و ولتاژ و مبادله توان و انرژی با کشورهای همجوار، نیازمند احداث خطوط EHV است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه شرکت ایران ترانسفو به عنوان بزرگترین تولید کننده ترانسفورماتورهای قدرت در غرب آسیا، با بهره گیری از توان متخصصین داخلی و تجربه گرانبها در ساخت انواع ترانسفورماتورهای قدرت، توانایی ساخت این ترانسفورماتور پرقدرت را دارا است.

این مقام مسئول اضافه کرد که شرکت ایران ترانسفو مجهز به نرم افزارهای پیشرفته شبیه سازی و طراحی و نیز تجهیزات، ماشین آلات مدرن و آزمایشگاه‌های پیشرفته است و می‌تواند تایپ تست این ترانسفورماتور را در داخل کشور انجام داده و صنعت برق مازندران و گلستان را در مسیر صحیح توسعه شبکه قرار دهد.

تاکامی افزود: ما مفتخر هستیم که با همراهی و همکاری شرکت ایران ترانسفو، بزرگترین ترانسفورماتور فوق توزیع ۶۳/۲۰ کیلوولت کشور و شاید غرب آسیا را طراحی و ساخته و در استان‌های مازندران و گلستان نصب نمائیم.

وی گفت که ترانسفورماتور ۵۰۰/۴۰۰ کیلوولت موصوف، مجهز به سیستم‌های پایش و مانیتورینگ، سنسورهای پیشرفته اندازه گیری دمای هات اسپات، تجهیزات آنالیز و تحلیل گاز و رله های حفاظتی و تشخیص خطای دقیق و دیجیتال خواهد بود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان بیان کرد: وزن و مشخصات بهینه این ترانسفورماتور کم تلفات با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته طراحی، شبیه سازی و تعیین می‌شود.

تاکامی در پایان گفت: ما مفتخر هستیم تا با تکیه بر دانش متخصصین ایران ترانسفو و شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان، شروع عملیات مطالعات و طراحی این اتوترانسفورماتور را اعلام و بزودی و پس از ساخت آن، این تجهیز گرانبها به آزادشهر حمل، نصب و راه اندازی خواهد شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=13114

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان