برگزاری جشنواره «نقش اول» برای بانوان جامعه وکالت

رییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه، از برگزاری جشنواره ملی «نقش اول» برای بانوان جامعه وکالت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن عبدلیان‌پور، در مراسم «سرمشق فاطمی» در آستانه ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز تکریم مقام بانوان و مادران گفت: ارج نهادن به مقام زن در میان ملت‌ها برای مردمان ایران عزیز نیز حتی پیش از اسلام هم وجود داشته تا آنجا که در باورهای اساطیری مردمان ایران زمین زن در قالب فرشته‌ی عدالت مردمان را قضاوت و و او را ایزد دادگری در روز واپسین و آخرت می‌دانند.

وی ادامه داد: در اسلام نیز بارها به صورت ملموس و واقعی بر جایگاه بانوان تاکید شده تا آنجا که امام صادق (ع) در کوران و اوج مباحثه‌های علمی و دانشی، پرورش بانوان را به همسر خود حمیده خاتون می‌سپارد و حتی در مواردی پاسخ به سوالات برخی از اصحاب را به او واگذار می‌کند.

عبدلیان‌پور اضافه کرد: رشته احترام به زنان و بانوان تا همین امروز در میان مردان بزرگ و تاریخ ساز ایران اسلامی منقطع نشده است.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه تصریح کرد: در چنین جامعه‌ای زنان نقش کلیدی در پیشرفت جامعه دارند و راهنمای قله‌های موفقیت تلقی می‌شوند و اگر امروز رهبر فرزانه انقلاب از نزدیک شدن به قله‌ها سخن می‌گویند این نزدیک شدن به قله را در منظومه سخنان ایشان می‌توان به وضوح در جایی که مقام زن به آن تعلق دارد، جست و جو کرد.

وی افزود: در منظومه فکری نظام مقدس جمهوری اسلامی، بانوان نقشی مهم، جدی و تأثیر گذار را ایفا می‌کنند و بهتر است بگویم که زن به عنوان کسی که اولین نقش را در قامت مادرانه بر لوح وجود هر انسانی حک می‌کند صاحب «نقش اول» و ایفاگر مهمترین وظیفه در این مسیر است.

عبدلیان‌پور با طرح یک سوال درباره جشنواره ملی بانوانه «نقش اول» برای بانوان جامعه وکالت گفت: بانوان وکیل، کارشناس دادگستری و مشاوران خانواده می‌توانند با پاسخ به این پرسش که بانوان مرکز وکلا، در نیل به قله عدالت چگونه باید نقش‌آفرینی کنند؟ در این جشنواره مشارکت داشته باشند.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه خطاب به بانوان وکیل اظهار کرد: امیدوارم همانگونه که در سنگر عدالت نقش فرشتگان دادگری را ایفا می‌کنید، در سنگر همسری و مادری نیز نمونه‌ترین باشید و از زندگی بزرگترین بانوی خلقت «سرمشق فاطمی» بگیرید.

در مراسم «سرمشق فاطمی» در آستانه ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز تکریم مقام بانوان و مادران که با حضور جمعی از وکلای مرکز مشاوران قوه قضائیه، قضات، همسران مقامات عالی قضائی و جمعی از خانواده‌های شهدا برگزار شد، از مادران ارجمند شهدا، تجلیل شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=12887

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان