ایران‌خودرو: مجوز استاندارد هر خودرو‌ صادر نشود خط تولید آن را متوقف می‌کنیم

در حالی که متقاضیان خودروهای پارس در سامانه یکپارچه منتظر فراخوان واریز وجه هستند، ایران‌خودرو اعلام کرده است: در صورت عدم تمدید مجوزهای سازمان استاندارد برای تولید هر‌گونه از محصولات، نسبت به توقف خط و جایگزینی با محصول دیگر تصمیم‌گیری خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، ایران خودرو در اطلاعیه‌ای با تاکید بر الزام اجرای استانداردهای ۸۵ گانه در محصولات، عنوان کرده است: همه محصولاتی که دارای استاندارد هستند درحال فراخوان تکمیل وجه برای مشتریان است و سایر خودروها نیز در صورت تمدید مجوز سازمان ملی استاندارد و ادامه تولید، فراخوان خواهند شد.

این خودروساز تصریح کرد، در صورت عدم تمدید مجوزهای سازمان ملی استاندارد برای تولید هر‌گونه از محصولات، نسبت به توقف خط و جایگزینی با محصول دیگر تصمیم‌گیری خواهد شد.

این خودروساز همچنین اعلام کرد: در حال حاضر فراخوان واریز وجه برای خودروهای این گروه صنعتی که منطبق با استانداردهای ۸۵ گانه تولید می‌شوند در حال انجام است.

چند وقتی است مخاطبان خبرگزاری فارس با ثبت پویشی با عنوان «گلایه مشتریان ایران خودرو از روند فروش خودروهای پارس» عنوان کرده‌اند که شرکت ایران خودرو هیچ برنامه و زمان بندی مشخص در ارسال بخشنامه های فروش ندارد.

آنها همچنین عنوان کرده‌اند که در حال حاضر متقاضیان پژو پارس، پارس elx و پارس سفارشی که تعهد سامانه یکپارچه برای تحویل خودرو به آنها زمستان ۱۴۰۲ است، هر روز منتظر پیامک بخشنامه فروش هستند و ایران‌خودرو هیچ‌گونه پاسخی برای برنامه فروش ارائه نمی‌کند.

مخاطبان خبرگزاری فارس علت نگرانی خود را از تاخیر در ارسال فراخوان واریز وجه این طور شرح دادند که: در حال حاضر در مورد اغلب خودروهای ایران‌خودرو برای زمستان ۱۴۰۲، بخشنامه فروش اعلام شده است اما از ارسال فراخوان برای ‌خودروهای گروه پارس خبری نیست، ضمن اینکه برای بخشی از تعهد‌ات پاییز ۱۴۰۲ پارس سفارشی نیز بخشنامه‌ای صادر نشده است.

‌عدم تاخیر در ارسال فراخوان های واریز وجه خودروهای گروه پارس فقط مربوط  به خودروهای با موعد تحویل زمستان ۱۴۰۲ نبوده است بلکه در مورد متقاضیان این خودروها با موعد تحویل تابستان نیز سابقه دارد و در آن ایام گلایه‌ها فراوانی از سوی مشتریان بابت تاخیر در ارسال دعوت نامه مطرح شد.

در آن زمان ایران‌خودرو به مشتریان پژو پارس پیشنهاد داد تا به جای این خودرو ۲۰۷ تحویل بگیرند که مورد استقبال واقع نشد.

* تکلیف مشتریان پژو پارس چیست؟ 

با توجه به این مسائل و از آنجا که شرکت ایران خودرو  اعلام کرده در صورت عدم تمدید مجوزهای سازمان ملی استاندارد برای تولید هر گروه از محصولات، نسبت به توقف خط و جایگزینی با محصول دیگر تصمیم گیری خواهد شد لذا اینگونه استنباط می شود که  بر اساس مباحثی که طی ماه‌های گذشته درباره احتمال توقف تولید پژو پارس به علت عدم پاس کردن استانداردهای ۸۵ گانه مطرح بود، اگر سازمان ملی استاندارد مجوز تولید این خودرو را تمدید نکند مشتریان این خودرو و خودروهایی که استاندارد ۸۵ گانه را پاس نکرده‌اند باید  خودروهای جایگزین انتخاب کنند.

این خط و نشان ایران خودرو برای عرضه خودروهای جایگزین در حالی است که وزیر صمت گفته است: خودروسازان حق ندارند خریداران را مجبور به خرید اجباری محصول خود کنند و باید براساس قراداد عمل کنند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=12222

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان