اعطای بورس تحصیلی به رتبه‌های برتر شاهد و ایثارگر کنکور سراسری

مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت: برگزیدگان شاهد و ایثارگر کنکور سراسری که بدون اعمال سهمیه دارای رتبه‌های برتر شده‌اند، از بورس تحصیلی برخودار خواهند شد.

 به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر فردین تقی‌زاده در اولین نکوداشت دانش‌آموختگان ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور گفت: در عمر وزارت علوم این اولین بار است که برای نکوداشت دانش‌آموختگان شاهد و ایثارگر برنامه‌ای برگزار شده است.

وی ادامه داد: این تغییر نگاه به دلیل رویکرد سازمان امور دانشجویان در دولت جدید است زیرا در این دولت رئیس سازمان امور دانشجویان همواره تاکید بر توانمندسازی دانشجویان شاهد و ایثارگر دارد.

تقی‌زاده تصریح کرد: به همین دلیل اداره کل دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان طی دو سال گذشته برنامه‌های متنوعی را برای دانشجویان به اجرا رسانده است.

وی با بیان اینکه عمده این برنامه‌ها برای اولین‌بار برگزار شده است؛ افزود: اولین و دومین دوره ملی ضیافت ایثار به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد، المپیاد ملی دانشجویان شاهد و ایثارگر که پس از یک وقفه ده ساله در دو سال گذشته برگزار شد.

تقی‌زاده افزود: همچنین اولین جشنواره قرآنی_ فرهنگی و هنری شهید آوینی به میزبانی دانشگاه هنر و دومین دوره این جشنواره که به‌زودی برگزار خواهد شد ویژه کلیه دانشجویان شاهد و ایثارگر سراسر کشور در کلیه دانشگاه‌ها تحت پوشش وزارت علوم، وزارت بهداشت، آزاد اسلامی است. از دیگر برنامه‌ها اجرا شده در سازمان امور دانشجویان به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر بیان کرد: اولین دوره جایزه سردار سلیمانی به میزبانی دانشگاه علامه‌طباطبایی و دومین دوره آن که در بهمن ماه به میزبانی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار می‌شود و در آن برگزیدگان کنکور سراسری که بدون اعمال سهمیه دارای رتبه‌های برتر شده‌اند، از بورس تحصیلی برخودار خواهند شد و اگر شرایط مندرج را احراز نمایند تا پایان تحصیل می‌توانند از این حمایت تحصیلی برخوردار شوند، از دیگر برنامه‌های اجرا شده در وزارت علوم برای دانشجویان شاهد و ایثارگر است.

تقی‌زاده با اشاره به اینکه یکی از تأکیدات رئیس سازمان امور دانشجویان مهارت افزایی دانشجویان شاهد و ایثارگر است، تصریح کرد: جلساتی را با بنیاد ملی نخبگان و سازمان ثبت اسناد کشور که در حوزه حمایت از مالکیت فکری و معنوی فعالیت می‌کنند، برگزار کرده‌ایم و با شعار هر متخصص یک مهارت به دنبال تحقق اهداف خود بوده‌ایم.

تقی‌زاده اظهار کرد: دانش آموختگان ممتازی که اکنون در این مراسم حضور دارند داری یکی از این دو شاخص ۱_ جز ده درصد اول ورودی خود بوده‌اند ۲_ داری معدل بالای ۱۷ هستند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=10973

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان