اختصاص محل های اسکان مناسب برای زائران در کرمان

کرمان- فرماندار کرمان گفت: در طول هفته های اخیر، مجموعه پردیسان قائم (عج)، گلزار شهدا و محل های اسکان زائران مزار حاج قاسم آماده سازی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی بابایی ظهر یکشنبه در جلسه کمیته ایمنی و عمرانی ستاد برگزاری مراسم چهارمین سالگرد شهادت شهید سلیمانی اظهار کرد: مزار شهید سلیمانی در کرمان برکات تمام نشدنی برای این خطه دارد.

وی افزود: باید همه ما قدردان این نعمت و برکت بزرگ بوده و در حد نام پایتخت مقاومت جهان اسلام، پذیرای زائران این شهید عزیز باشیم.

بابایی سپس بیان کرد: علی رغم زمان کوتاهی که در اختیار ما بود، اما همه ی دستگاه‌ها و نهادها به عشق حاج قاسم و با نیت خدمت به زائران این شهید عزیز اقدامات بی نظیری را به ثمر رساندند.

فرماندار کرمان تصریح کرد: مخزن ذخیره ی آب با ظرفیت ۵۰۰ متر مکعب در دامنه ی ارتفاعات کوه صاحب الزمان (عج) ظرف مدت ۴۰ روز احداث شد.

بابایی ادامه داد: این مخزن در ۱۲ دی ماه آبگیری و طی مراسمی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی ساخت ۱۰۰ چشمه سرویس بهداشتی با همت شهرداری و پیمانکاری مؤسسه شهید رجایی از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) را از دیگر اقداماتی نام برد که با کار جهادی و تلاش شبانه روزی به ثمر نشست.

رییس کمیته ایمنی ستاد بزرگداشت شهید سلیمانی در ادامه تاکید کرد: شهرداری کرمان در کمترین زمان ممکن ۵۰ هزار متر مربع پارکینگ و پارک سوار و ۲۰ هزار متر مربع آسفالت و لکه گیری محورهای فرعی را انجام داده است.

وی افزود: به علاوه ۱۲۰۰۰ متر جدول گذاری، محوطه سازی مسجد فروزی، روشنایی پارکینگ و میادین پردیسان، اصلاح ترافیکی و رنگ آمیزی جدا کننده های ترافیکی انجام شده است.

فرماندار کرمان نصب تابلوهای ترافیکی و راهنما، آماده سازی سرویس های بهداشتی جهت بهره برداری را از دیگر اقدامات انجام شده اعلام کرد.

بابایی گفت: اداره آب و فاضلاب شهرستان ۸۰۰۰ متر لوله کشی جهت انتقال و تأمین آب شرب انجام داده است.

وی افزود: شرکت گاز نیز با اجرای بیش از ۱۴۰۰ متر خط انتقال و اداره برق با نصب چهار ترانس جهت تقویت شبکه و رفع نواقص روشنایی در مجموعه پردیسان، خدمت جهادی را به زائران شهید سلیمانی ارائه کرده اند.

فرماندار کرمان در رابطه با اقدامات کمیته ایمنی نیز گفت: در طول هفته های اخیر، مجموعه پردیسان قائم (عج)، گلزار شهدا و محل های اسکان از لحاظ ایمنی توسط تیم تخصصی بررسی شده و رفع نواقص احتمالی در دستور کار قرار گرفته است.

وی تأکید کرد: قطعاً تا آخرین روز مراسمات کمیته ایمنی بر مواکب و محل‌های اسکان نظارت لازم را اعمال خواهد کرد.

فرماندار کرمان از مردم شریف و نجیب کرمان که در مدت زمان اجرای عملیات عمرانی در مجموعه گلزار شهدا و پردیسان قائم عج با سعه ی صدر، متولیان امور را همراهی کردند، قدردانی کرد.

بابایی بیان کرد: صاحبان این مراسم عظیم خود مردم کرمان و ارادتمندان شهید سلیمانی هستند و ما به عنوان خدمتگذار در کنار شهروندان و مهمانان عزیز هستیم.

وی با اشاره به وسعت کار کمیته عمرانی خاطرنشان کرد: پس از آماده شدن طرح جامع گلزار شهدا، شاهد اقدامات خوبی در زمینه گردشگری و رفاه همشهریان در مجموعه پردیسان قائم (عج) خواهیم بود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=12827

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان