اجرای پنجمین رویداد شکوه مادری در کشور

دبیر مجمع ملی فعالان جمعیت از برگزاری پنجمین رویداد شکوه مادری در کشور خبر داد و گفت: همه ساله در ایام ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و روز مادر برنامه شکوه مادری برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام رسول ساکی دبیر مجمع ملی فعالان جمعیت از برگزاری پنجمین رویداد شکوه مادری در کشور خبر داد و به خبرنگاران گفت: همه ساله در ایام ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و روز مادر برنامه شکوه مادری با هدف شناسایی، تجلیل و تکریم و توانمند سازی خانواده‌های جوان بالای چهار فرزند برگزار می‌شود و امسال نیز به لطف خدا پنجمین سال برگزاری خود را پشت سر می‌گذارد.

حجت الاسلام ساکی از ثبت نام ۸۰۰ نفر یا مجموعه به عنوان حلقه میانی برای اجرای رویداد در سراسر کشور در طرح امسال خبر داد و گفت: کار شناسایی و تجلیل از خانواده‌ها توسط حلقه‌های میانی انجام می‌شود.

دبیر مجمع ملی فعالان جمعیت در پایان از بنیاد ۱۵ خرداد به عنوان حامی و مشارکت کننده رویداد امسال تشکر کرد و یادآور شد: به ۳۰۰۰ خانواده شناسایی شده در رویداد امسال تندیس شکوه مادی تعلق گرفت.

وی خاطر نشان کرد: ما تقریباً از سال ۹۸ که طرح مادری آغاز شد به دنبال ایده‌ای بودیم که بتوانیم به واسطه آن مردم را برای کنش گری در حوزه جمعیت به میدان بیاوریم بهترین گزینه‌ای که به آن رسیدیم این بود که خانواده‌های جوان که دارای چهار فرزند هستند و زیر ۴۰ سال سن دارند شناسایی و معرفی کنیم.

حجت الاسلام ساکی گفت: این خانواده‌ها بهترین گزینه‌ها در مساله جمعیت هستند و به عنوان مبلغ و کنشگر در فضای مجازی و فضای حقیقی می‌توانند فعالیت کنند. این خانواده‌ها به عنوان الگو و در مرحله بعد به عنوان کنشگر در عرصه تبلیغ معرفی می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: از سال ۹۸ طرح شکوه مادری آغاز به کار کرد و در همان سال تقریباً ۳۰۰ نفر حضور داشتند و در سال ۹۹ این تعداد به ۶۰۰ نفر رسید در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۲ به صورت جداگانه در هر یک از هزار خانواده تجلیل به عمل آمد و امسال در این مراسم توانستیم از سه هزار و ۱۰۰ خانواده تجلیل به عمل بیاوریم.

دبیر مجمع ملی فعالان جمعیت اظهار امیدواری کرد رویداد شکوه مادری بتوانند ضمن شناسایی خانواده‌ها و فراخواندن آنها با هدف توانمند سازی در راستای تشکل سازی گام‌های مؤثری بر دارد.

گفتنی است دوره توانمند سازی و کمک و تسهیل کنشگری خانواده ها در موضوع جمعیت در ادامه مراسم تجلیل در دستور کار مجمع ملی جمعیت قرار گرفت.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=14122

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان