آغاز به کار ۲۰۲۴ پینگ‌پنگ‌بازان با حضور در جمع برترین های جهان

نمایندگان تنیس روی میز ایران با شرکت در مسابقات کانتندر و استارکانتندر قطر، حضور در مسابقات مصوب تقویم فدراسیون جهانی در سال جدید میلادی را آغاز می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت های «کانتندر» و «استارکانتندر» قطر از رویدادهای مصوب در تقویم فدراسیون جهانی تنیس روی میز (ITTF) است که باحضور برترین های جهان برگزار می شود و امتیاز آن روی رنکینگ بازیکنان شرکت کننده تاثیر دارد.

رقابت های «استار کانتندر» قطر نسبت به «کانتندر» از سطح بسیار بالاتری برخوردار است طوریکه فدراسیون جهانی تنها به بازیکنانی با رنکینگ بالا اجازه حضور در این رقابت ها را می دهد. نوشاد و نیما عالمیان و امیرحسین هدایی نمایندگان ایران هستند که در این رقابت ها شرکت می کنند.

نوشاد عالمیان و امیرحسین هدایی به لحاظ رنکینگ مشکلی بابت حضور در مسابقات استارکانتندر نداشتند بنابراین ثبت نام آنها با موافقت ITTF روبرو شد اما نیما عالمیان از لحاظ رنکینگ شرایط حضور در این رقابت ها را نداشت به همین دلیل فدراسیون ایران درخواست کسب وایلد کارت برای وی را کرد که نتیجه بخش بود.

نیما عالمیان در جدیدترین رده بندی جهانی با ۱۶ پله صعود، جایگاه ۲۰۸ رنیکنگ برترین پینگ پنگ بازان دنیا را به خود اختصاص داد. نوشاد عالمیان و امیرحسین هدایی به ترتیب در رده های ۵۳ و ۱۱۲ قرار دارند.

رقابت های تنیس روی میز استارکانتندر قطر از یکشنبه آغاز می شود. برادران عالمیان و هدایی که در ترکیب تیم ملی برای مسابقات قهرمانی جهانی (بهمن – بوسان) هم قرار دارند شنبه همراه با جمیل لطف الله نسبی سرمربی تیم راهی قطر می شوند.

بلافاصله پس از اتمام مسابقات استارکانتندر در دوحه، این شهر میزبان مسابقات کانتندر است. نیما شمس، امیرمهدی کشاوری و مهشید اشتری هم در کنار بردران عالمیان و هدایی و در این رویداد شرکت می کنند.

حضور در مسابقات استارکانتندر و کانتندر قطر اولین رویدادی است که نمایندگان تنیس روی میز ایران در سال جدید میلادی در آن شرکت می کنند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=13933

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان