۲ هزار نفر در نخستین جشنواره قرآنی حرم مطهر رضوی مشارکت کردند

مشهد- سرپرست دارالقران الکریم حرم مطهر رضوی گفت: در نخستین جشنواره قرآنی با محوریت زائران بارگاه منور رضوی، ۲ هزار و ۸۰ نفر شرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مقومی با بیان این که نخستین جشنواره قرآنی با محوریت زائران بارگاه منور رضوی، ۲ هزار و ۸۰ نفر شرکت کردند، اظهار کرد: بخش‌های مسابقه کتابخوانی سیره و مفاهیم رضوی با ۷۱۱ شرکت کننده و کتابت قرآن کریم با ۷۱۰ متقاضی، در شمار پر مخاطب‌ترین رشته‌های این جشنواره، قرار گرفت.

سرپرست دارالقران الکریم حرم مطهر رضوی با بیان اینکه در بخش حفظ سوره‌های منتخب ۲۲۳ نفر و در بخش نقاشی ۷۰ نفر شرکت کردند، افزود: ۲۵ نفر در بخش فراز خوانی قرآن کریم و حفظ حدیث و ۷۵ در بخش حکمت رضوی ثبت نام کرده بودند.

وی شمار برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره «رایحه رضوان» را ۴۳ نفر اعلام کرد و افزود: افراد شرکت کننده در برخی از رشته‌ها حائز رتبه شده و در بعضی دیگر به عنوان شایسته تقدیر انتخاب شده‌اند.

برگزاری مراسم اختتامیه «رایحه رضوان» حرم مطهر رضوی

مقومی از برگزاری مراسم اختتامیه «رایحه رضوان» در حرم مطهر رضوی خبرداد و گفت: در این مراسم از برگزیدگان مشهدی دعوت به عمل خواهد آمد و برای دیگر برگزیدگان در سطح کشور، هدایایی به رسم تقدیر به همراه لوح جشنواره، ارسال خواهد شد.

سرپرست دارالقران الکریم حرم مطهر رضوی با تاکید بر استقبال خوب مخاطبان از جشنواره «رایحه رضوان» اظهار کرد: با توجه به تجارب به دست آمده از برگزاری این جشنواره، دومین جشنواره «رایحه رضوان» اواخر سال جاری و همزمان با ماه مبارک رمضان، کار خود را آغاز خواهد کرد.

گفتنی است؛ اولین جشنواره «رایحه رضوان» از سوی دارالقرآن الکریم حرم مطهر رضوی با هدف تبلیغ فرهنگ قرآن کریم و ایجاد ارتباط قرآنی و عاطفی زائران با حرم مطهر رضوی و همچنین تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه قرآنی، از ۲۱ اردیبهشت به مدت یک ماه در ۸ موضوع شامل فرازخوانی قرآن کریم، کتابت مردمی قرآن کریم، حفظ سوره‌های منتخب، ثبت‌نام نهضت ملی آموزش قرآن کریم، حفظ حکمت‌هایی از نهج‌البلاغه، حدیث رضوی، خوشنویسی و نقاشی، مسابقه مفاهیم و سیره رضوی و دل‌نوشته به دو صورت حضوری و مجازی، در مقاطع سنی کودک، نوجوان و بزرگسال برگزار شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=38803

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان