۱۰۷ روستای خدابنده با تنش آبی مواجه هستند

ایسنا/زنجان فرماندار خدابنده گفت: ۱۰۷ روستای شهرستان با تنش آبی مواجه هستند که برای حل این مشکل انتقال آب سد تالوار به خدابنده از مطالبات اولویت‌دار خدابنده‌ای‌ها است.

جواد تاراسی امروز (جمعه ۱۵ دی ماه)  در مراسم افتتاح طرح‌های مربوط به دور دوم سفر استانی رییس جمهور با بیان اینکه خدابنده با ۵۱ کیلومتر مربع پهناورترین شهرستان شمال‌غرب کشور است، اظهار کرد: این شهرستان از شهرستان‌های پیشرو در حوزه کشاورزی است.

وی با بیان اینکه یکی از محصولات استراتژیکی که در این شهرستان تولید می‌شود گندم است، ادامه داد:  ۹۵ درصد محصول گندم شهرستان به صورت دیم تولید می‌شود که به طور متوسط ۲۰۰ هزار تن گندم سالانه در این شهرستان تولید می‌شود.

تاراسی با بیان اینکه مردم ولایت‌مدار خدابنده در حوادث اخیر کشور کوچک‌ترین حمایتی از اغتشاش‌ها علیه نظام نداشته و پشتیبان ولی فقیه هستند، تاکید کرد:‌ مردم شهرستان خدابنده در همه مناسبت‌های ملی و مذهبی حضور گسترده‌ای داشته و در انتخابات نیز همواره حضور حداکثری دارند.

این مسئول با توضیح اینکه به برکت انقلاب و تلاش دولت سیزدهم در بحث عمران شهری و روستایی یک میلیون مترمربع در روستاها و هفت شهر خدابنده عملیات آسفالت ریزی انجام و در هفت شهر و روستاهای بخش‌های پنجگانه نیز ۲۴۱ کیلومتر جدول‌گذاری شده است، افزود:  نفود گاز رسانی در این شهرستان نیز ۹۸ درصد است.

وی تنش‌های آبی را یکی از مشکلات این شهرستان برشمرده و با بیان اینکه ۱۰۷ روستای شهرستان با تنش آبی مواجه هستند، تصریح کرد: برای حل این مشکل انتقال آب سد تالوار به خدابنده از مطالبات اولویت‌دار خدابنده‌ای‌ها است.

این مسئول در ادامه گریزی به وضعیت جاده ابهر_قیدار زده و توصیح داد:‌ وضعیت نامناسب جاده ابهر _ قیدار همه ساله جان بسیاری از مردم این شهرستان و دیگر هموطنان را می‌گیرد لذا بهسازی آن باید در اولویت قرار گیرد.

وی تکمیل پروژه بیمارستان رسول اکرم (ص) را یکی دیگر از مطالبات مردم این شهرستان عنوان کرد و ادامه داد: تخصیص اعتبار لازم برای تکمیل بیمارستان رسول اکرم (ص) خدابنده می‌تواند تا حد زیادی مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان را مرتفع می‌کند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=14016

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان