یک جراح کاشت مو مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ریزش مو و طاسی سر، یکی از اصلی‌ترین علل کاهش اعتماد به نفس در انسان‌ها است. معمولا، افرادی که با ریزش مو درگیر هستند، احساس ناخوشایندی نسبت به از دست دادن موهای‌شان دارند. همین موضوع، موجب بروز مشکلات روحی-روانی متعددی در این افراد می‌شود؛ اما با پیشرفت علم پزشکی و باز شدن درب‌های جدیدی از علم به سوی پزشکان، دیگر جای نگرانی چندانی بابت این موضوع وجود ندارد.

کاشت مو و تقویت ریشه مو‌ با روش‌هایی مثل مزوتراپی و PRP، از جمله جدیدترین راه‌های رفع مشکل کم پشت بودن مو است. تخصص پزشک و تجربه او، یکی از اصلی‌ترین عوامل موفقیت در بهبود شرایط موها است که باید به آن دقت کنید. یک جراح کاشت مو، باید ویژگی‌هایی داشته باشد که در زمان انتخاب، آن را درنظر بگیرید. در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

کاشت مو و نکات مهم آن را بدانید!

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در کاشت مو باید درنظر بگیرید، نکات و ریزه‌کاری‌هایی است که در نتیجه کاشت تاثیرگذار است. پزشک متخصص و باتجربه، از این نکات اطلاع کافی دارد و معمولا با درنظر گرفتن کلیه این موارد، اقدام به برداشت فولیکول‌های مو از بانک مو و کاشت مو در ناحیه جدید می‌کند. در زمان برداشت مو، هر گونه آسیبی به گره‌های فولیکولی مو وارد شود، کاشت ناموفق خواهد بود.

در صورتی‌که فولیکول‌های برداشت شده در دمای مناسبی نگهداری نشوند، ریسک از بین رفتن و ضعیف شدن ریشه موها وجود دارد. نحوه کاشت مو در ناحیه جدید نیز، اهمیت زیادی دارد. اطلاع از شکل و فرم قرارگیری مو در نواحی مختلف برای طبیعی‌تر شدن موها بعد از رویش، موضوع مهمی است که حاصل تجربه و تخصص پزشک است. پس می‌توان نتیجه گرفت که بخش مهمی از موفقیت کاشت مو و کیفیت آن، در انتخاب پزشک متخصص و باتجربه است.

عواقب انتخاب جراح کاشت مو نامناسب چیست؟

یکی از موضوعات مهمی که باید درنظر بگیرید، نحوه انتخاب جراح کاشت مو است. بی‌توجهی به نحوه انتخاب یک متخصص و جراح کاشت مو، عواقب زیادی دارد. از دست دادن پول، یکی از پیامدهای انتخاب جراح اشتباه است. در صورتی‌که کاشت مو ناموفق باشد و جراح در زمان جداسازی فولیکول‌ها، به ریشه مو آسیب رسانده باشد، هیچ کاشت موفق آمیزی را شاهد نخواهید بود و هزینه‌ای که بابت این‌کار پرداخته‌اید نیز، از بین خواهد رفت.

عفونت در نواحی برداشت مو و کاشت مو نیز، از جمله عوارض انتخاب پزشک نامناسب برای کاشت مو است؛ زیرا درنظر نگرفتن اصول بهداشتی در طول انجام مراحل کاشت، موجب بروز چنین مشکلاتی می‌شود. عدم رعایت نکات بهداشتی حین کار، موجب بروز عفونت، آسیب به موها و در نتیجه، کاشت ناموفق می‌شود.

ازبین رفتن و تضعیف بانک مو، از آسیب‌های اساسی است که در پی کاشت ناموفق، به فرد تحمیل می‌شود و معمولا جبران آن چندان ممکن نیست. هزینه‌ای که صرف انجام کاشت مو توسط جراح کاشت مو غیرمتخصص و بی‌تجربه می‌شود، معمولا هدر می‌رود و فرد پس از مدتی مجبور به کاشت مجدد خواهد بود. هر چند که ممکن است به‌دلیل عفونت و آسیب به بانک مو، امکان کاشت مجدد نیز فراهم نباشد.

مزایای انتخاب یک جراح کاشت مو مناسب چیست؟

جراح کاشت مو

زمانی که با تحقیق و درنظر گرفتن نکات مهم در انتخاب پزشک متخصص، اقدام به انتخاب جراح کاشت مو می‌کنید، مزایای بسیار زیادی را تجربه خواهید کرد. انتخاب یک پزشک مناسب، موجب هدر دادن هزینه، زمان و سلامت شما نمی‌شود.

معمولا جراح باتجربه و متخصص در کاشت مو، با درنظر گرفتن کلیه نکاتی که برای یک کاشت مو موفق موردنیاز است، اقدام به انجام این کار می‌کند. کاشت مو توسط جراح باتجربه، معمولا در کم‌ترین زمان با بیشترین دقت انجام می‌شود. در زمان برداشت فولیکول‌های مو هیچ آسیبی به ریشه مو وارد نمی‌شود و کاشت مو موفقی انجام می‌گردد.

یک جراح حرفه‌ای برای کاشت مو، دمای محیط را آماده می‌کند و با سرعت عمل و دارا بودن تیم حرفه‌ای و یکپارچه، زمان طلایی برای کاشت مجدد گره‌های فولیکولی مو را ازدست نمی‌دهد.

زیبایی شناسی و مشخص کردن خط رویش در زمان کاشت نیز، نکته مهمی است که توسط جراح مناسب و حرفه‌ای درنظر گرفته می‌شود. پس در واقع، از هر سمت و سویی که به این موضوع نگاه کنید، انتخاب یک جراح کاشت مو مناسب، اهمیت زیادی دارد.

چگونه یک جراح کاشت مو مناسب انتخاب کنید؟

برای انتخاب یک جراح کاشت مو، باید نکاتی را بدانید. توجه به این نکات، کمک می‌کند تا یک جراح حرفه‌ای و کاربلد را برای کاشت مو موفق انتخاب کنید و تا سال‌های سال، از نتیجه کاشت مو رضایت داشته باشید. حال که از اهمیت انتخاب جراح حرفه‌ای و باتجربه در کاشت مو مطلع شدید، لازم است که راه‌های شناخت جراح خوب و نحوه انتخاب او را بدانید.

بهترین مرکز کاشت مو در تهران کجاست؟

۱- ویژگی های ظاهری جراح کاشت مو حرفه‌ای

یک جراح خوب، معمولا در کلینیک مجهز فعالیت می‌کند. استفاده از دستگاه‌های به‌روز و لوازم متعدد، از ویژگی ظاهری محل درمان و کاشت مو توسط پزشک متخصص کاشت است. نظافت و بهداشت محیط، یکی دیگر از پارامترهایی است که توسط جراح کاشت مو حرفه‌ای، رعایت می‌شود. کادر حرفه‌ای و دستیاران آشنا به پروسه کاشت مو، از دیگر ویژگی‌هایی است که در مطب یا کلینیک جراح کاشت مو متخصص خواهید دید. شما با مراجعه به کلینیک یک جراح کاشت مو، می‌توانید این پارامترها را مشاهده کنید و از نحوه انجام کار، اطلاعات مطلوبی به‌دست آورید.

۲- ویژگی های اخلاقی جراح کاشت مو حرفه‌ای

معمولا، پزشکان باتجربه و متخصص در کاشت مو، با صبر و حوصله نسبت به بررسی وضعیت ظاهری موهای شما اقدام می‌کنند. گوش دادن به حرف‌های شما توسط این پزشکان، با حوصله زیادی انجام می‌شود و در نهایت، با علاقه نسبت به ارائه توضیحات لازم جهت رویکرد کاشت مو و تکنیک‌های آن، اقدام می‌کنند.

یک پزشک حرفه‌ای با اخلاق، معمولا تمام جوانب را برای کاشت مو باکیفیت و موفق درنظر می‌گیرد و در ابتدا، با انجام آزمایشات موردنیاز، علت ریزش مو را کشف و سلامت جسمی کاندید جراحی را بررسی می‌کند. بعد از این پروسه، معمولا داروهای مکملی برای تقویت بدن فرد تجویز می‌شود تا بدن کاندید کاشت مو، پذیرای موها باشد و نسبت به تقویت ریشه مو، کم و کاستی ویتامین در بدن نداشته باشد.

جراح کاشت مو

۳- صبر و حوصله در توضیح پروسه کاشت مو و انواع آن

همان‌طور که می‌دانید، کاشت مو انواع مختلفی دارد. روش‌های مختلف کاشت مو معمولا توسط پزشک به فرد متقاضی کاشت، توضیح داده می‌شود.

کاشت مو به روش FUT و FIT از رایج‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های کاشت مو محسوب می‌شوند که پزشک نسبت به مزایا و معایب واقعی هر کدام، توضیحاتی را به متقاضی کاشت مو ارائه می‌کند.

معمولا، پزشک باتجربه و مناسب، برای تفهیم کلیه معایب این روش‌ها در کنار مزایای آن، وقت کافی به مراجعه کننده اختصاص می‌دهد و بعد از روشن کردن کلیه ابعاد ماجرا، تصمیم گیری نهایی را به مراجعه کننده واگذار می‌کند.

پس با توجه به این نکته، اگر پزشکی را مشاهده کردید که هیچ تعهدی به پاسخگویی در مقابل سوالات شما احساس نمی‌کند و شما را در جریان تکنیک کاشت مو و نتایج آن قرار نمی‌دهد و ویزیت کردن مراجعه کنندگان بدون اتلاف وقت، اولویت بالاتری نسبت به ارائه توضیحات و آگاه‌سازی آن‌ها دارد، می‌توانید از انتخاب او صرف‌نظر کنید و پزشک مطمئن‌تری را برای این‌کار انتخاب کنید!

۴- نمونه کارهای واقعی و حقیقی

یک جراح کاشت موی حرفه‌ای، معمولا نمونه کارهای واقعی و متعددی برای نشان دادن به مراجعه کنندگان دارد. این نمونه کارها منحصر به عکس نیست؛ بلکه از طریق فیلم ویدئویی قبل و بعد کاشت را می‌توان مشاهده کرد. این نمونه‌ها، معمولا بعد از گذشت یک سال، مجدد به پزشک مراجعه می‌کنند. عکس‌ و فیلم‌هایی که از کاشت مو پس از یکسال می‌توان تهیه کرد، نشان دهنده کیفیت کاشت مو و موفقیت آن است.

در صورتی‌که پزشک برای نشان دادن نمونه کارها، تنها به عکس‌های دارای ادیت بسنده کرد، چندان به تخصص و تجربه جراح کاشت مو، نمی‌توان اطمینان کرد. سعی کنید، در ساعاتی به کلینیک مراجعه کنید که نمونه کارهای واقعی کاشت مو جهت چکاپ به پزشک مراجعه کرده‌اند.

برای هماهنگی این موضوع، معمولا منشی جراح، کارهای لازم را انجام می‌دهد.

۵- ارائه توضیحات کافی قبل و بعد از کاشت مو

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در جراح کاشت مو مناسب دیده می‌شود، ارائه اطلاعات مفید در خصوص موضوعاتی است که قبل از جراحی و بعد از آن باید رعایت کنید.

یک پزشک باتجربه، خود را در مقابل کیفیت کاشت مو مسئول می‌داند، بر همین اساس، توضیحات کافی و جامعی در خصوص کارهایی که قبل از جراحی کاشت مو نباید انجام دهید و مراقبت‌هایی که پس از جراحی کاشت مو باید جدی بگیرید را، ارائه می‌کند.

این توضیحات، نقش اساسی در کیفیت و موفقیت کاشت مو دارد. معمولا افرادی که این مراقبت‌ها را جدی می‌گیرند، کاشت مو مطلوب‌تری را تجربه می‌کنند. اهمیت به سلامت افراد قبل و بعد از کاشت مو، ویژگی مهمی است که در پزشکان باتجربه و حرفه‌ای دیده می‌شود.

خلاصه مطلب

اهمیت  نحوه انتخاب یک جراح کاشت مو مناسب، تا حدی است که باید چندین هفته در خصوص این انتخاب تحقیق کنید. اگر برای چنین انتخاب مهمی، وقت کافی اختصاص ندهید و از شیوه جستجو و تحقیق برای یافتن این جراح استفاده نکنید، قطعا پس از کاشت مو دچار مشکلات زیادی خواهید شد.

از دست دادن پولی که بابت کاشت مو هزینه کرده‌اید نیز، بخش مهمی از ماجرا است. پس سعی کنید، با درنظر گرفتن کلیه این نکات، بهترین متخصص و جراح کاشت مو را برای این‌کار انتخاب کنید.

https://drnajafbeigiclinic.com/

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=11092

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان