کیفیت هوای گرمسار کاهش یافت/ سمنان روی مرز آلودگی

سمنان- نگاهی به گراف‌های هواشناسی نشان می‌دهد که شاخص آلودگی در گرمسار همزمان با صبح سه شنبه از ۱۰۰ عبور کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، بار دیگر همزمان با سرد شدن هوای استان سمنان شاهد پدیده وارونگی هستیم پدیده‌ای که سبب می‌شود آلودگی در سطح زمین باقی مانده و هوای سرد روی آن را بپوشاند و در نهایت شاهد کاهش کیفیت هوا برای تنفس باشیم.

به لطف ورود سامانه کم فشار بارشی در هفته گذشته و وزش باد طی روزهای اخیر به خصوص در غرب استان سمنان کمی شاهد کاهش شاخص‌های آلودگی بودیم اما باز هم از ابتدای صبح سه شنبه بیست و هشتم آذرماه شاخص‌های آلودگی در سمنان و گرمسار روند صعودی داشته است.

شاخص آلودگی در گرمسار عدد ۱۰۱ را نشان می‌دهد که این یعنی ذرات آلوده در هوای این شهرستان دو برابر میزان استاندارد است. شاخص آلودگی در سمنان نیز عدد ۸۸ و در شاهرود عدد ۶۳ را نشان می‌دهد در نتیجه به واسطه آلودگی هوا به خصوص در نیمه غربی استان شاهد کاهش کیفیت هوا هستیم.

ظهر روز گذشته شاخص آلودگی در سمنان به ۱۲۹ هم رسید و این نشان می‌دهد که از چه از ساعات روز بگذرد، میزان غلظت آلاینده‌ها در هوای مرکز استان بیشتر هم خواهد شد. در این شرایط از مردم خواسته شده تا در صورت داشتن بیماری مزمن و تنفسی کمتر خانه را ترک کرده و یا از ماسک استفاده کنند.

کیفیت هوای گرمسار کاهش یافت/ سمنان روی مرز آلودگی

هواشناسی برای سمنان آسمان کمی ابری همراه با وزش باد و کاهش دمای هوا پیش بینی کرده است بیشینه و کمینه دمای هوای مرکز استان برای امروز سه شنبه ۱۱ و دو درجه بالای صفر اعلام شده و از فردا قدری بر میزان دمای هوا افزوده می‌شود.

در شاهرود بوی دود به واسطه آتش زدن لاستیک‌های شبانه از بابت حفاظت باغات از سرمازدگی در همه شهر پیچیده است پدیده معمولی که در سال‌های اخیر و در این ایام بسیار تکرار می‌شود. بیشینه هوای شاهرود هشت درجه بالای صفر و کمینه آن دو درجه زیر صفر گزارش شده است.

برای دامغان نیز آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش ابر و بارش رگبار در ارتفاعات شمالی این شهرستان پیش بینی شده است بیشینه و کمینه دمای هوای دیار صد دروازه برای امروز هشت و دو درجه بالای صفر است.

و در گرمسار نیز آسمان نیمه ابری است و دماسنج‌ها روی عدد هشت ایستاده‌اند بیشینه و کمینه دمای هوای این شهرستان صنعتی غرب نشین استان سمنان ۱۳ و چهار درجه بالای صفر اعلام شده است در نهایت باید دید که آیا در ساعات آتی شاخص‌های آلودگی در استان سمنان افزایش خواهند یافت یا خیر؟

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=11881

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان