کشف بیش از ۱.۸ تن موادمخدر در فرودگاه ها از ابتدای سال

رییس پلیس فرودگاه های کشور از کشف بیش از ۱.۸ تن موادمخدر در فرودگاه های کشور از ابتدای سال خبر داد.

سردار محسن عقیلی رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور در نشست خبری با خبرنگاران در خصوص قاچاق کالا، طلا و ارز و انواع مواد مخدر گفت: از ابتدای سال تا کنون ۶ درصد کاهش سرقت‌های خرد در فرودگاه‌های کشور را داشته‌ایم و همچنین بیش از یک تن و ۸۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر از در فرودگاه‌های سراسر کشور کشف شده است.

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: پلیس فرودگاه یکی از پلیس‌های تخصصی و حساس کشور است.

وی افزود: پلیس فرودگاه وظیفه تأمین نظم و امنیت ۶۲ فرودگاه در کشور دارد. همکاران پر تلاش ما در سطح فروگاه های کشور با استفاده از دانش و تجهیزات پیشرفته موفق شده‌اند امنیت را سطح فرودگاه‌ها حاکم کنند.

سردار عقیلی گفت: از ابتدای سال بیش از ۲۸ میلیون مسافر به سفرهای داخلی و خارجی پرداختند.

وی در خصوص مأموریت پلیس فتا در مبارزه با قاچاق کلاً طلا و ارز و مواد مخدر گفت: از دیگر وظایف پلیس فرودگاه مبارزه با قاچاق است که اقداماتی سازنده‌ای انجام شده است.

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور گفت در خصوص ارزش کشفیات قاچاق کالا و ارز از ابتدای سال در فرودگاه‌های کشور گفت: بیش از ۴۶۶ میلیارد تومان ارزش کشفیات کالا ارز و طلای قاچاق از ابتدای سال تا کنون بوده است.

وی به نزدیک بودن سفر حج عمره و حساسیت بالای کشور عربستان اشاره کرد و گفت: با توجه به حساسیت بالای کشور عربستان در خصوص برخی دارو ها، لیست داروهای ممنوعه اعلام شده است، که این لیست در اختیار مدیران کاروان‌ها قرار خواهد گرفت تا زائران دچار مشکل نشوند.

سردار عقیلی گفت: فرودگاه‌ها در زمان خروج مسافران و زائران کنترل‌های لازم را انجام خواهد داد و داروهایی که در کشور مقصد دچار مشکل است از خروج آن جلوگیری می‌کنند تا مسافران و زائران در کشور مقصد دچار مشکل نشوند.

وی با اشاره به مأموریت پلیس در حوزه عفاف و حجاب گفت: خوشبختانه بیشتر بانوانی که از طریق خطوط هوایی مسافرت می‌کنند حجاب شرعی خود را رعایت می‌کنند و تا به امروز مشکلی در این زمینه نداشتیم؛ البته اگر کسی حجابش کامل نباشد از ارائه خدمات به آنها تا زمانی که حجاب را رعایت نکنند معذور هستیم.

سردار عقیلی ادامه داد: در فرودگاه‌های کشور تفاوتی بین تجهیزات امنیتی گیت اول و دوم (گیت پلیس و سپاه) وجود ندارد و اگر گیت دوم از حمل یک قطعه‌ای جلوگیری می‌شود به معنی ممنوع بودن حمل آن قطعه در پرواز است.

وی در پایان گفت: یکی از باندهای بزرگی که اشیا عتیقه را قاچاق می‌کردند توانستیم شناسایی و منهدم کردیم و همچنین باندهایی را در زمینه قاچاق انسان توانستیم شناسایی و منهدم کنیم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=9969

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان