ژاپن به دنبال جلوگیری از انحصار «اپل» است

ژاپن به دنبال وضع مقرراتی است که اپل را ملزم می‌کند اجازه بارگذاری جانبی در آی‌او‌اس را بدهد، در این‌صورت کاربران می‌توانند از هرجایی در این سیستم عامل برنامه نصب کنند.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از ناین‌توفایومک، با تصویب قانون ضد انحصار بازارهای دیجیتال در اتحادیه اروپا، اپل تا مارس ۲۰۲۴ (اسفند-فروردین)فرصت دارد تا به کاربران در اروپا اجازه دهد برنامه های آی‌او‌اس را خارج از اپ استور نصب کنند. اگرچه اپل هنوز هیچ کلمه ای در مورد نحوه انجام این کار نگفته است، اما تنظیم کننده ها در سراسر جهان نیز در حال بررسی درخواست های مشابه برای این شرکت هستند و ژاپن کشور بعدی است که این کار را انجام خواهد داد.

طبق گزارشی در روزنامه نیکی آسیا، تنظیم‌کننده ژاپنی در حال آماده‌سازی قوانین ضدانحصار است که شرکت‌های فناوری بزرگ مانند اپل و گوگل را ملزم می‌کند تا به فروشگاه‌های اپلیکیشن شخص ثالث و همچنین روش‌های پرداخت جایگزین برای هر اپلیکیشن اجازه اجرا دهند. به عبارت دیگر، مجبور کردن اپل به اجازه ساید لود در آی او اس. اندروید به شما اجازه می‌دهد تا برنامه‌ها را از هر جایی نصب کنید به این حالت ساید لود کردن و یا بارگذاری جانبی می‌گویند.

انتظار می‌رود این قانون سال آینده به پارلمان ارسال شود و بر ۴ حوزه تمرکز دارد: فروشگاه‌های اپلیکیشن و پرداخت، جستجو، مرورگرها و سیستم‌های عامل. در صورت تایید، کمیسیون تجارت عادلانه ژاپن می تواند شرکت هایی را که قوانین جدید را نقض می کنند، جریمه کند. انتظار می رود جزئیات بیشتر این موضوع تا بهار ۲۰۲۴ فاش شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=12240

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان