چه زمانی بهتر است به آرایشگاه مردانه مراجعه کنیم؟

تصور کنید برای یک جلسه مهم کاری با مشتری یا مصاحبه شغلی آماده می شوید یا قرار ملاقاتی با نامزدتان دارید، همه کارها از آماده کردن لباس مناسب گرفته تا انتخاب کفش و حتی عطر خود را انجام داده اید اما به دلایل مختلف، شاید چون مشغله کاری شما زیاد بوده، موهای خود را از قلم انداخته اید.

در این شرایط دیگر فرصت کافی برای رفتن به آرایشگاه ندارید و از آن جا که بعید است تا به حال در آموزشگاه آرایشگری مردانه آموزش دیده باشید مجبور می شوید دست به دامان اینترنت شوید و صفحات مرتبط با سری مقالات آموزش پیرایش مردانه را جستجو کنید یا در بدترین حالت با همان موهای ژولیده و نا مرتب که چندان با ظاهر آراسته شما هماهنگ نیست در محل مورد نظر حاضر شوید.

حتما می دانید زمانی که می خواهید مشتری، کارفرمای احتمالی یا نامزدتان را تحت تاثیر قرار دهید نمی توانید صرفا روی ارتباطات کلامی تکیه داشته باشید زیرا در حین صحبت کردن، طرف مقابل حالات صورت، لباسی که به تن دارید و موهای شما را از نظر خواهد گذراند و همه این موارد در تصوری که او از شخصیت شما خواهد داشت اثر گذار است.

جالب است بدانید تقریبا ۷۴ درصد خانم ها معتقد هستند مو اولین مورد در یک مرد است که می تواند نظر آن ها را به خود جلب کند.

چگونه بفهمیم زمان مراجعه به آرایشگاه فرا رسیده است؟

همه ما – به خصوص خانم ها – شنیده ایم که هر زمان موها دچار موخوره شود زمان آن رسیده که حتما سری به آرایشگاه زده و آن ها را کوتاه کنیم اما واقعیت این است که ظاهر شدن موخوره در موها به معنای آن است که مدت ها از زمانی که باید به آرایشگاه مراجعه می کردید گذشته است.

خشک و شکننده شدن موها و مشکل در شانه کردن از علائمی هستند که معمولا قبل از موخوره خود را نشان می دهند، در این مواقع احتمالا مجبور هستید قبل از خارج شدن از منزل وقت زیادی را صرف مرتب کردن موها بکنید، توصیه می کنیم قبل از ظاهر شدن این علائم سری به آرایشگاه زده و موهای خود را کوتاه کنید.

زمان مراجعه به آرایشگاه با توجه به مدل موهای مردانه

آرایشگرهای حرفه ای که در موسسات آموزشی همچون آموزشگاه آرایشگری مردانه نیک رویان آموزش دیده اند به خوبی با انواع مدل و استایل کوتاهی مو آشنا هستند و می دانند مدل موها با توجه به طول آن ها اغلب به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

۱. مدل موی کوتاه

مدل موهای کوتاه به یک سری مراقبت های اساسی اما نسبتا ساده نیاز دارند، سبک این مدل ها اغلب آسان بوده و فرد در صورت تمایل می تواند بگذارد موهایش بلندتر شود.

اگر قصد دارید مدل مو کوتاه خود را حفظ کنید باید توجه بیشتری به آن داشته باشید و هر ماه به آرایشگاه بروید اگرچه بعضی افراد ترجیح می دهند هر ۶ هفته موهای خود را مرتب کنند.

اما چرا نیاز به مراجعه منظم به آرایشگاه است؟ از آن جا که مدل موی کوتاه در مدت کم می تواند صورت را بپوشاند به نظر می رسد سریع تر از موهای متوسط و بلند رشد کرده و زودتر جذابیت خود را از دست می دهد.

۲. مدل موی متوسط

مدل موهای متوسط معمولا نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به مدل های کوتاه دارند زیرا بخش های مختلف مو معمولا اندازه دقیق و معینی دارد و به مرور که اندازه ها تغییر می کند موها مدل خود را از دست می دهند.

اگر می خواهید مدل موی خود را به همان اندازه حفظ کنید احتمالا باید هر ۶ تا ۸ هفته به آرایشگاه مراجعه کرده و آن ها را کوتاه کنید اما اگر دوست داشته باشید می توانید بگذارید از حد معمول متوسط بلندتر شوند، در این صورت این مدت می تواند به هر ۸ تا ۱۲ هفته افزایش یابد.

۳. مدل موی بلند

اگرچه مدل موهای بلند ممکن است نیاز کمتری به آرایشگاه داشته باشند اما از نظر مراقبت عمومی لازم است بیشتر به آن ها توجه شود و زمان کافی برای شست و شوی صحیح آن ها اختصاص داد.

موهای بلند به خصوص اگر از رنگ مو یا ابزار حرارتی روی آن ها استفاده نشده باشد می توانند به مرور بسیار بلند شود و بسته به مدل مو احتمالا نیاز است هر ۳ تا ۶ ماه به آرایشگاه مراجعه شود.

نکته مهم که باید به آن دقت داشته باشید این است که موهای بلند معمولا نازک تر و شکننده تر به نظر می رسند و نباید مراقبت از آن ها و مراجعه به موقع به آرایشگاه را نادیده گرفت.

زمان مراجعه به آرایشگاه با توجه به ضخامت موها

۱. موهای ضخیم

کسانی که موهای ضخیم دارند می توانند مدت طولانی حتی ۳ یا ۴ ماه بدون مراجعه به آرایشگاه سپری کنند اما به خوبی می دانند تارهای ضخیم سرکش بدون مراقبت و رسیدگی منظم چه دردسرهایی ممکن است برای آن ها ایجاد کند.

۲. موهای نازک

افرادی که موهای نازک دارند حتما متوجه شده اند که موهای آن ها معمولا بعد از ۱ یا ۲ ماه جذابیت و ظاهر خوب خود را از دست داده و نیاز است به آرایشگاه مراجعه کنند، به علاوه باید شکسته شدن احتمالی موها را نیز در نظر گرفت.

زمان مراجعه به آرایشگاه با توجه به بافت موها

۱. موهای زبر

موهای زبر نیز مانند موهای ضخیم نیاز به مراجعه زود هنگام به آرایشگاه ندارند و می توان تا ۳ ماه یا بیشتر این کار را به تاخیر انداخت با این حال این به تشخیص شما بستگی دارد که چه زمانی مدل مو نیاز به اصلاح و مرتب شدن دارد.

۲. موهای نرم

موهای بیش از حد نرم معمولا بیشتر از موهای زبر شکننده شده و به همین دلیل نیاز بیشتری به مرتب کردن و پیرایش دارند که معمولا هر ۶ هفته می باشد.

منابع: healthline – bespokeunit

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=11131

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان