پیگیری بیمه راهنمایان گردشگری در بودجه

معاون گردشگری وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: بیمه راهنمایان گردشگری اصلی‌ترین موضوعی است که در بودجه سال ۱۴۰۳ پیگیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار گردشگری خبرگزاری فارس، علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست با فعالان گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان که در حاشیه رویداد ملی حل نیازهای فناورانه گردشگری با رویکرد فناوری‌های نوین در پارک ملی فناوری استان سمنان برگزار شد، پای دغدغه‌ها و چالش‌های نمایندگان تشکل‌های استان نشست و به چالش‌های آن‌ها پاسخ داد.

وی در ابتدا در پاسخ به دغدغه مربوط به بیمه راهنمایان گردشگری گفت: بیمه راهنمایان گردشگری اصلی‌ترین موضوعی است که در بودجه سال ۱۴۰۳ پیگیری می‌کنیم. همچنین این مطالبه باید از سوی تشکل‌های راهنمایان مطرح شود که به‌عنوان دغدغه‌ای مهم از سوی نمایندگان شهرستان پیگیری شود.

شالبافان با بیان اینکه موانع اعطای تسهیلات برای تجهیزات برطرف و در دستورالعمل تبصره ۱۸ گنجانده شده است،افزود: با توجه به پررنگ‌ بودن حوزه طبیعت‌گردی، این استان می‌تواند در اعطای تسهیلات تجهیزات طبیعت‌گردی متمایز از سایر استان‌ها باشد.

معاون گردشگری وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی  درباره دستمزد راهنمایان گردشگری نیز توضیح داد: سالانه اعتباری برای ستاد سفر ابلاغ می‌شود که برخی ادارات کل استانی از این ظرفیت برای پرداخت دستمزد راهنمایان استفاده می‌کنند.

وی درباره الزام به عضویت  فعالان گردشگری در تشکل‌های مربوطه که به‌عنوان دیگر دغدغه در این جلسه مطرح شد، گفت: اولین بند برنامه هفتم الزام عضویت در تشکل مربوطه است که از سوی وزارتخانه مطرح شد. هرچه تعاملات صنفی نظام‌مندتر و تشکل‌ها قوی‌تر باشند کار دولت را نیز آسان‌تر می‌کند.

شالبافان همچنین در ارتباط با آموزش و استانداردسازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی بیان کرد: بوم‌گردی‌ها رسته‌ای جداگانه از هتل‌ها محسوب می‌شوند که باید متناسب با چارچوب‌های خاص آموزش ببیند و استانداردسازی شوند.

وی با بیان اینکه در این رابطه نباید سخت‌گیری کرد، ادامه داد: سخت‌گیری موجب عدم‌ تمدید مجوزها می‌شود، الزام قانونی وجود دارد که باید اصلاح شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=12473

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان