پیش‌بینی عصر «بادی» در تهران/ کاهش کیفیت هوا از امشب تا سه‌شنبه

اداره کل هواشناسی استان تهران، برای ساعات بعد از ظهر امروز وزش باد در استان و گاهی وزش باد شدید در مناطق جنوب غرب استان را پیش‌بینی کرده است.

به گزارش ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد:‌بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، امروز با گذر یک موج ضعیف از مرزهای شمالی، در نیمه شمالی استان آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با افزایش سرعت باد و در نیمه جنوبی استان آسمانی صاف تا قسمتی ابری، در ساعات بعد از ظهر وزش باد و گاهی وزش باد شدید در جنوب غرب، پیش بینی می‌شود.

همچنین از امشب با اسقرار جوی پایدار و نسبتا آرام، آسمانی صاف تا قسمتی ابری و انباشت تدریجی آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا تا سه شنبه به ویژه در مناطق پر تردد و صنعتی مورد انتظار است.

طی روزهای دوشنبه و سه شنبه با گذر زبانه یک سامانه بارشی از نواحی شمالی، افزایش ابر و گاهی افزایش باد و کولاک برف در ارتفاعات استان پیش‌بینی می‌شود و در برخی ساعات طی این دو روز کاهش آلاینده‌ها و بهبود نسبی کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه‌های فیروزکوه و امین‌آباد با کمینه دمای منفی شش درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا شنبه (۹ دی‌) صاف و همراه با غبار محلی و گاهی و گاهی وزش باد ملایم با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی یکشنبه (۱۰ دی‌) صاف و تا کمی ابری، همراه با غبار محلی و در برخی ساعات غبارآلود با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی شده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=12516

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان