پر بازدید ترین قلعه ها و کاخ های جهان

به نقل از توریستگاه:

از پاریس تا پکن، این قلعه ها و کاخ های تاریخی هر ساله میلیون ها نفر را برای نگاهی اجمالی به زندگی افراد معروف و ثروتمند، به سوی خود جذب می کنند.
در ذهن خود یک قلعه را تصور کنید: احتمالاً قلعه ای که در ذهن خود دارید بسیار شبیه به قلعه نئوشوانشتاین (Neuschwanstein) در آلمان، قلعه الهام بخش والت دیزنی برای قلعه زیبای خفته، می باشد.
هر ساله، بیش از ۱.۵ میلیون گردشگر تصمیم می گیرند تا با پای پیاده و یا کالاسکه هایی که با اسب کشیده می شوند به این قلعه سفر کنند. قلعه ای که بر روی یک سنگ بزرگ و در روستاهای باوارین (Bavarian) واقع شده است.
کوردولا مائوس (Cordula Mauss)، مدیر روابط عمومی سازمان مدیریت کاخ های دولتی باوارین در این باره گفته است: مردم همیشه درباره سلبریتی ها و افراد قدرتمند و خانه هایشان کنجکاو بوده اند. درست پس از مرگ لودویگ دوم (Ludwig II) در سال ۱۸۸۶، اولین موج از گردشگران به اینجا آمدند تا چیزی که پادشاهشان به عنوان خانه ای شخصی برای خود ساخته بود را از نزدیک ببینند.
در حالیکه قلعه ها و کاخ ها به طور طبیعی باعث کنجکاوی مردم می شوند، همه شان شکل و شمایل افسانه ای و اروپایی قلعه نئوشوانشتاین را ندارند. برخی از پربازدیدترین قلعه های دنیا که در آسیا پیدا می شوند، دارای نمایی قرمز، بت کده و دروازه هستند. مانند کاخ بزرگ بانکوک که برای ۱۵۰ سال خانه پادشاهان تایلندی بوده و امروزه ۸ میلیون بازدید کننده در سال، در میان اتاق های باشکوه، باغچه های پر زرق و برق و همچنین معبدهایش، که یکی از آنها مخصوص مجسمه ای از بودا است که از یک بلوک بزرگ یشم تراشیده شده، به قدم زدن می پردازند.
اقامتگاه های سلطنتی دیگری نیز وجود دارند که به موزه تبدیل شده اند، مانند کاخ سفید رو به رودخانه سنت پترزبورگ که مدتی سکونتگاه کاترین کبیر بوده و به لطف شاهکارهای تیسین (Titian)، داوینچی و نمای داخلی بازسازی شده و حیرت انگیزش، ششمین قلعه پربازدیدکننده در دنیا است.
نمونه آمریکایی این قلعه ها، قلعه هرست (Hearst) در کالیفرنیا می باشد که البته با بازدید سالانه ۷۵۰,۵۰۰ نفری در این لیست ۲۰ موردی جای نمی گیرد و این در حالیست که قلعه ویندسور (Windsor) خود را در جایگاه نوزدهم قرار داده است. قلعه باکینگهام (Buckingham) نیز با بازدید سالانه ۵۶۷,۶۱۳ نفری، همانند قلعه برن (Bran) در رومانی با بازدید ۵۴۲,۰۰۰ نفری در سال و یا قلعه های ایرلندی، در این لیست جای نگرفته اند. پربازدیدترین قلعه ایرلند هم قلعه بلارنی (Blarney) با بازدید ۳۶۵,۰۰۰ نفری در سال ۲۰۱۳ می باشد.
لازم به ذکر است که داشتن بازدید کننده های زیاد نکات منفی نیز دارد، این ساختمان ها، ساختمان هایی ظریف و تاریخی هستند که صدها سال از زمان ساختشان می گذرد و بعضی هایشان مانند قلعه نئوشوانشتاین، هر روز تعداد محدودی بازدیدکننده را می پذیرند. با این حال سرکوب کردن کنجکاوی مردم درباره اشراف زادگان کاری سخت است.
همانطور که مائوس می گوید، همه در دوران بچگیشان دوست داشته اند که یک شاهزاده یا حداقل یک شوالیه باشند.
روش شناسی: برای شناسایی پربازدیدترین قلعه ها، ما جدیدترین اطلاعاتی را که توسط مسئولین آن بناها، آژانس های دولتی، گزارشات صنعتی و رسانه های معتبر منتشر شده را جمع آوری کرده ایم که اکثر آنها مربوط به سال ۲۰۱۳ می باشند.
۱. شهر ممنوعه (The Forbidden City) در شهر پکن
تعداد گردشگران سالانه: ۱۵,۳۴۰,۰۰۰ نفر
هر روز ده ها هزار بازدیدکننده وارد شهر ممنوعه می شوند تا این محوطه ۱۷۸ هکتاری و دیوارکشی شده که زمانی کاخ سلطنتی را از دید عموم محفوظ نگه می داشت و خانه ای برای پادشاهان چینی و اطرافیانشان بود را از نزدیک ببینند. برای کنترل تعداد مردم، دولت شروع به پیش فروش بلیط در زمان فستیوال ها و تعطیلات کرده و از ورود افراد با بلیط های سالیانه در فصل های اوج جلوگیری می کند. درحالیکه ساختمان های قرمز و درخشان که در بالایشان بت خانه هایی طلایی وجود دارد، به خوبی معماری سنتی چینی را به نمایش می گذارند، موزه کاخ نیز هنر، اسباب و اثاثیه و هنر خطاطی چینی را به خوبی به نمایش گذاشته است.
1. شهر ممنوعه (The Forbidden City) در شهر پکن
۲. لوور در پاریس
تعداد گردشگران سالانه: ۹,۳۳۴,۰۰۰ نفر
بزرگترین و معروف ترین موزه دنیا که شاهکارهایی مانند مونا لیزا و پیروزی بالدار ساموتراس (Samothrace) را به نمایش می گذارد، در اصل یک قلعه بوده است. لوور که به شکل حرف لاتین یو (U) است، از قرن دوازدهم، نسل های زیادی از پادشاهان و امپراتوران فرانسوی را در دل خود جای داده و همچنین بقایای قلعه اصلی که در سال ۱۱۹۰ برای شاه فیلیپ دوم ساخته شده بود در زیرزمین موزه قابل مشاهده است. این ساختمان دفعات زیادی بازسازی شده و بخش هایی به آن اضافه گردیده است که پیشنهاد می کنیم حتماً از آنها بازدید کنید. همچنین شما باید به بخش هنرهای زینتی بروید تا نیم نگاهی داشته باشید به آپارتمان های فراوانی که در میان سال های ۱۸۵۴ تا ۱۸۶۱ برای ناپلئون سوم و ملکه اوژنی (Eugénie) ساخته شده اند.
2. لوور در پاریس
۳. کاخ بزرگ در شهر بانکوک
تعداد گردشگران سالانه: ۸,۰۰۰,۰۰۰ نفر
اداره های سلطنتی هنوز هم در کاخ بزرگ شهر بانکوک مشغول کارند، ملاقات های رسمی رهبران کشورها و جشن های سلطنتی مانند جشن تولد شاه درگذشته، بهومیبول آدولیادی (Bhumibol Adulyadej)، هر سال در این کاخ برگزار می شد. اینجا همچنین از سال ۱۷۸۲ تا ۱۹۲۵ سکونتگاه رسمی پادشاهان تایلند بوده و دارای تعداد زیادی ساختمان، تالار و چادرهای اقامتی می باشد که در زمینی باز با باغچه های زیبا قرار گرفته اند. معبد بودای یشمی که در این کاخ قرار دارد، به عنوان یکی از مقدس ترین مکان های کشور تایلند شناخته می شود. این مجسمه بودا از یک بلوک یشم تراشیده شده و لباس هایش که از طلای خالص ساخته شده اند، هر سال سه بار در جشن هایی سلطنتی به عنوان نماد فصل های تایلندی تغییر می کنند.
3. کاخ بزرگ در شهر بانکوک
۴. کاخ ورسای (Palace of Versailles)
تعداد گردشگران سالانه: ۷,۵۲۷,۱۲۲ نفر
هنگامی که لوئیس چهاردهم در اواخر سال ۱۶۰۰ ورسای را ساخت، باعث حسودی دیگر شاهان اروپایی گشت و باعث شد این ملک حیرت انگیز ابقا کننده طمع باشد. ورسای هفت برابر دیگر کاخ های فرانسه البته بجز لوور بازدیدکننده دارد که بخشی از آن بخاطر دسترسی راحت به این مکان از پاریس است. در تالار آینه های ورسای با چلچراغ هایش و اتاق خواب ماری آنتوانت که با گل های دست دوز تزئین شده چنان عظمت و شکوهی وجود دارد که در هیچ کجای دنیا قابل دیدن نیست. زمین های پهناور اکثر روزها خالی اند که با وجود ۵۰ فواره، یک باغ گل، یک آبراه بزرگ و دیگر جاذبه ها مانند تریانون بزرگ (Trianon) که برای لوئیس چهاردهم و به عنوان یک پناهگاه برای دربار ساخته شده و تریانون کوچک که متعلق به ماری آنتوانت است، خود به تنهایی یک جاذبه گردشگری دیدنی هستند.
4. کاخ ورسای (Palace of Versailles)
۵. کاخ توپکاپی (Topkapi Palace) در شهر استانبول
تعداد گردشگران سالانه: ۳,۳۳۵,۰۰۰ نفر
کاخ توپکاپی دارای محیطی زیبا بوده و بر تنگه بسفروس (Bosphorus) و دریای مرمره (Sea of Marmara) مشرف است، این کاخ تا سقوط عثمانیان در حدود سال ۱۹۲۰، برای چهارصد سال اقامتگاه پادشاهان بود. در این مکان سلطان همراه با همسران، کنیزها، مادر و فرزندانش در حرم سرا و تحت حفاظت خواجه ها زندگی می کرد. به دنبال اتاق مراد سوم بگردید تا بتوانید شومینه طلاکاری شده، دیوارهایی که با کاشی های ایزنیک (Iznik) به رنگ آبی، سفید و مرجانی تزئین شده اند و استخر سرپوشیده اش را ببینید. آشپزخانه کاخ توپکاپی در سپتامبر سال ۲۰۱۴ بازگشایی شد تا ظروف چینی مرغوب و وسایل آشپزخانه بزرگش را به نمایش بگذارد. این مجموعه شامل حیاط، آلاچیق، باغچه و خزانه سلطنتی نیز می باشد. یک نمونه از هدایای ویژه که در این مکان به نمایش گذاشته شده است، کمان و تیردانی است که با الماس و زمرد تزئین شده و هدیه سلطان محمود اول به یکی از شاهان ایران بوده است.
برای سفر به استانبول و بازدید از کاخ توپکاپی، همین حالا لیست بهترین قیمت های تور استانبول را مشاهده و آنلاین خرید نمایید.
5. کاخ توپکاپی (Topkapi Palace) در شهر استانبول
۶. کاخ زمستانی (موزه ارمیتاژ) در شهر سن پترزبورگ کشور روسیه
تعداد گردشگران سالانه: ۳,۱۲۰,۱۷۹ نفر
کاترین کبیر و نیکولاس اول جزو آن دسته از فرمانروایان روسی بودند که از سال ۱۷۶۲ تا ۱۹۱۷ میلادی در این ساختمان سبز و سفید که در کنار رود نوا (Neva) قرار دارد، ساکن شده بودند. امروزه، کاخ زمستانی تبدیل به یک موزه با یکی از بهترین کلکسیون های اروپا شده که شامل آثاری از تیسین، رافائل و لئوناردو داوینچی می باشد نقاشی مریم مقدس و کودک با گل ها (Benois Madonna) نیز که اثر لئوناردو داوینچی است در این موزه نگهداری می شود. بخش بزرگی از این کاخ در یک آتش سوزی در سال ۱۸۳۷ نابود شد، اما بازسازی های زیبایی که پس از آن انجام گرفت با مذاق اشراف روسیه سازگار بود. تالار سنت جورج دارای دو ردیف پنجره، ستون های مرمری صورتی به سبک کورینتی (Corinthian)، کف پارکت شده و نقش دار و جزئیات، برنزکاری شده که جذابیت خارق العاده ای به آن بخشیده است.
6. کاخ زمستانی (موزه ارمیتاژ) در شهر سنت پترزبورگ کشور روسیه
۷. برج لندن
تعداد گردشگران سالانه: ۲,۸۹۴,۶۹۸ نفر
این قلعه قرون وسطایی در بخش شمالی رود تیمز (Thames) ساخته شده بود تا به مردم لندن دلگرمی دهد و مهاجمان خارجی را دور نگه دارد. قدیمی ترین بخش این سازه، برج سفید است که متعلق به قرن ۱۲ میلادی می باشد. درحالیکه این مکان اصالتاً یک اقامتگاه سلطنتی بوده، به علت استفاده شدنش به عنوان زندان و محل اعدام افرادی مانند هنری ششم و بانو جین گری (Jane Grey) بدنام شده است. میلیون ها نفر به این برج می آیند تا این مکان تاریخی و همچنین جواهرات سلطنتی بریتانیا، که شامل عصای سلطنتی که بر رویش ستاره بزرگ آفریقا قرار دارد و بزرگترین الماس بریده شده و بدون رنگ در دنیا است را تماشا کنند. در سال ۲۰۱۴ این برج به یاد سربازان بریتانیایی که در جنگ جهانی اول کشته شدند، با ۸۸۸ هزار ۲۴۶  گل خشخاش قرمز  پر شده که نمونه ای از رویدادهای هنری ای است که در اینجا برگزار می شود.
7. برج لندن
۸. کاخ شون برون (Schönbrunn Palace) در شهر وین
تعداد گردشگران سالانه: ۲,۸۷۰,۰۰ نفر
این کاخ در سبک معماری روکوکو (Rococo) پربازدیدترین مکان در اتریش است، اقامتگاهی تابستانی برای پادشاهان امپراتوری هابسبورگ از سال ۱۷۰۰ تا ۱۹۱۸ که مکانی حیرت انگیز به نظر می رسد. از میان ۱,۴۴۱ اتاق این کاخ، معروف ترینشان اتاق آینه با دکوراسیون سفید و طلایی با سبک روکوکو و آینه های کریستالی است، جایی که می گویند موتزارت در شش سالگی اولین کنسرتش را اجرا کرده. باغچه های زیبای کاخ شون برون به عنوان طویل ترین نارنجستان و اولین باغ وحش دنیا شناخته شده اند. تور بزرگ این کاخ به شما امکان بازدید از همه ۴۰ اتاقِ در دسترس برای عموم را می دهد. مانند سالن گبلین (Gobelin) با ملیله دوزی هایی از بروکسل و اتاق میلیونز، دفتری که دیوارهایش با چوب بلسان بنفش پوشیده شده است.
8. کاخ شون برون (Schönbrunn Palace) در شهر وین
۹. الحمرا و ژنرالیف (Alhambra y Generalife) در شهر گرنادا (Grenada) کشور اسپانیا
تعداد گردشگران سالانه: ۲,۳۱۵,۰۱۷ نفر
این مجموعه نظامی که در طی قرن ها بازسازی و توسعه یافته شده، دژها،‌ باغچه، کلیسا و چندین کاخ را در خود جای داده است، از جمله الحمرا و ژنرالیف، که املاک روستایی شاهان گرنادا و آندلس بوده اند و هردویشان نمونه هایی فوق العاده از معماری اسلامی در اسپانیا و در قرون وسطی هستند. در این مکان شما می توانید نقش های عربی و پیچیده، سقف هایی با کنده کاری هایی مانند کندوی عسل و حیاط هایی با استخر و آبشار را مشاهده کنید. باغچه های آفریقایی ژنرالیف دارای درخت های مرمکی، بوته های رز و بید و درختان سرو می باشد. بهارها و تابستان ها جمعیت گردشگران زیاد می شود، برای دوری از جمعیت پیشنهاد می کنیم در ماه ژانویه به این مکان بیایید.
9. الحمرا و ژنرالیف (Alhambra y Generalife)
۱۰. قلعه شوری (Shuri Castle) در شهر اوکیناوا (Okinawa) در کشور ژاپن
تعداد گردشگران سالانه: ۱,۷۵۳,۰۰۰ نفر
قلعه شوری بیش از ۴۰۰ سال پایتخت شاهان ریوکیو (Ryukyu) بوده است. این قلعه در جنگ اوکیناوا در سال ۱۹۴۵ کاملاً نابود شد و بازسازی اش در حدود سال ۱۹۹۰ میلادی به پایان رسید. نتیجه این بازسازی ها به وجود آمدن هشت دروازه و ورودی به سبک چینی، باغچه، اتاق مطالعه و یک سالن اصلی با کاشی های قرمز بر روی سقف های دولایه اش شده است. ساختمان قرمز سه طبقه دارای دو اتاق تاج و تخت و آپارتمان های خصوصی برای خانواده های سلطنتی می باشد. دریاچه ها، پل ها و جزیره های مینیاتوری که در باغچه های سلطنتی قرار دارند، در سال ۱۷۹۹ میلادی به این مجموعه اضافه شده اند.
10. قلعه شوری (Shuri Castle)
قلعه ها و کاخ های بی نظیر در سراسر جهان
۱۱- قلعه پراگ
تعداد گردشگران سالانه: ۱,۷۴۸,۰۰۰
رئیس جمهور کشور جمهوری چک در این قلعه زندگی می کند اما همچنان برخی نقاط  قلعه پراگ مانند کلیساها، گالری عکس قلعه پراگ و دیگر قلعه ها به روی گردشگران باز است. تاریخ ساخت این قلعه به سال ۸۷۰ میلادی برمی گردد و همچنان جواهرات سلطنتی بوهمین (Bohemian) همچون تاج سنت ونچسلاس (the St. Wenceslas) در قلعه پراگ نگهداری می شود که از طلای خالص ساخته شده و با مروارید و سنگ های قیمتی تزئین شده است. این تاج در یک صندوق آهنی با هفت کلید نگهداری می شود و برای باز کردن آن باید هر هفت نفر با کلیدهایشان در آنجا حاضر شوند. این صندوق آخرین بار در سال ۱۹۹۸ باز شده است. این قلعه با زیربنای ۷۰ هزار متر مربع بزرگ ترین قلعه باستانی دنیا محسوب می شود.
11- قلعه پراگ
۱۲- قلعه کوماموتو (Kumamoto Castle) در شهر کوماموتو کشور ژاپن
تعداد گردشگران سالانه: ۱,۵۷۹,۰۰۰
در قرن هفدهم میلادی پادشاه فئودال کوماموتو دستور ساخت این قلعه را به ارتفاع ۱۳ متر و با دیوارهای حکاکی شده یا همان موشاگاشی (musha-gaeshi) صادر کرد تا دشمنان را دور نگه دارد. قسمت عمده قلعه کوماموتو در طی جنگ داخلی سینان در سال  ۱۸۷۷ میلادی با آتش مورد تخریب قرار گرفت، اما برج اصلی در سال ۱۹۶۰ با مواد و روش های اولیه تقریباً بازسازی شد. اکنون در قلعه کوماموتو یک موزه وجود دارد که تاریخ قلعه و بازسازی آن را به همراه مجموعه ای از اسلحه ها، زره و مبلمان به نمایش می گذارد. پیشنهاد می کنیم در فصل بهار به این قلعه سفرکنید تا به تماشای شکوفه های صورتی ۸۰۰ درخت گیلاس بنشینید.
12- قلعه کوماموتو (Kumamoto Castle)
۱۳- قلعه نویشوانشتاین (Neuschwanstein Castle) در  باواریا (Bavaria) کشور آلمان
تعداد گردشگران سالانه:  ۱,۵۲۰,۱۲۸
ظاهر قلعه شبیه به افسانه های تخیلی می ماند، اما داستان ساخت آن شباهتی به افسانه ها ندارد. پادشاه لودویگ دوم دیوانه تشخیص داده شد و قبل از اینکه ساخت این قلعه تمام شود از مقامش برکنار شد و کمی بعد از آن هم به طرز عجیبی از دنیا رفت. اما ساخت قلعه نویشوانشتاین وصیت نامه او بود. در این قلعه دو سالن تاج گذاری با سبک بیزانس وجود دارد و دیوارنماهای اتاق خواب راوی داستان تریستان (Tristan)  و ایسولد (Isolde) هستند و مبلمان و تخت با چوب بلوط و حریر آبی تزئین شده اند. بازدید از این قلعه تنها با یک راهنما امکان پذیر است.
13- قلعه نویشوانشتاین (Neuschwanstein Castle)
۱۴- قلعه اوساکا در کشور ژاپن
تعداد گردشگران سالانه: ۱,۵۱۲,۰۰۰
آسمان خراش های اطراف قلعه به روی آن سایه انداخته اند اما محوطه ۶۰ کیلومتر مربعی آن باعث شده که همچنان ابهت خود را با درختان گیلاس و آبراه هایش میان آسمان خراش ها حفظ کند. قلعه اوساکا که در قرن ۱۶ میلادی توسط تویوتومی هیده یوشی (Toyotomi Hideyoshi)، سیاستمدار و فرمانده جنگ، ساخته شده است. این قلعه تا اواسط سال ۱۸۰۰ میلادی پابرجا بود. قلعه اوساکا بارها توسط آتش و جنگ از بین رفته و در سال های اخیر بطور دقیق در سال ۱۹۹۰ بازسازی شده است. سیاه چاله های قلعه تماماً سنگی هستند تا از نفوذ دشمن جلوگیری کنند و امروزه این سیاه چاله ها نمایشگاهی برای نشان دادن هنر و زره های جنگی قرن ۱۶ میلادی به شمار می آیند. اتاق چای خوری هیده یوشی دیوارها، ستون ها و لوازم چای خوری را در خود جای داده که با طلا تزیین شده اند، این اتاق در طبقه سوم قلعه بازسازی شده است و پیشنهاد می کنیم در هنگام بازدید از این قلعه حتماً سری هم به این مکان بزنید.
14- قلعه اوساکا در کشور ژاپن
۱۵- قلعه ناگویا (Nagoya Castle) در کشور ژاپن
تعداد گردشگران سالانه: ۱,۴۷۲,۰۰۰
بنابر باورهای قدیمی در این منطقه از ژاپن دلفین های طلایی یا همان کینشاچی ها (kinshachi) می توانستند آب و بهار را از سقف قلعه ناگویا احضار کنند. قلعه ناگویا در سال ۱۶۱۲ به دستور ژنرال لیاسو تکوگاوا (general Ieyasu Tokugawa) برای عقب راندن حملات اوساکا ساخته شد و تا اواخر سال های ۱۸۰۰ همچنان مورد استفاده شاهان ژاپن بود. در طی حملات هوایی جنگ جهانی دوم بسیاری از ساختمان های این قلعه فرو ریخت، اما قلعه اصلی در سال ۱۹۵۹ میلادی مورد بازسازی قرار گرفت. سالن ورودی هومارو با سنگ های سیاه و طراحی های فلزی و سالن اصلی هم با نقاشی هایی از ببر مزین شده اند. سالن اصلی قلعه ناگویا در سال ۲۰۱۳ به روی گردشگران باز شد اما باید بدانید که بازسازی ها همچنان ادامه دارد.
15- قلعه ناگویا (Nagoya Castle) در کشور ژاپن
۱۶- قلعه نیجو (Nijo Castle) در شهر کیوتو کشور ژاپن
تعداد گردشگران سالانه: ۱,۴۶۳,۰۰۰
اغلب قلعه های ژاپن از اواخر سال ۱۵۰۰ میلادی تا اوایل سال ۱۶۰۰ میلادی ساخته شده اند. در این سال ها اغلب ایالت ها و شهرها در جنگ بودند و قلعه نیجو هم به همین دلیل ساخته شده است. لیاسو تکوگاوا (Ieyasu Tokugawa) دستور ساخت این قلعه در یک جلگه را داد. این قلعه از دو برج و دو کاخ در سال ۱۶۰۲ ساخته شد و باید بدانید که پنج ساختمان کاخ نینومارو ۳۳ اتاق دارد که شامل اتاق انتظار با نقاشی های پیچیده ای از ببر و پلنگ و سالن اصلی می باشد. پانزدهمین شوگون ژاپن در سال ۱۸۶۷ میلادی دستور بازسازی سالن اصلی را داد.
16- قلعه نیجو (Nijo Castle) در شهر کیوتو کشور ژاپن
۱۷- قلعه ادینبرو (Edinburgh Castle)
تعداد گردشگران سالانه: ۱,۴۲۰,۰۲۷
این قلعه باستانی محل زندگی پادشاهان اسکاتلندی همچون ملکه مارگارت و ماری، ملکه اسکاتلند در سال های آشوب، بوده است. در سال ۱۶۰۰ میلادی این قلعه به پایگاه نظامی تبدیل شد که اسرای جنگی را در آن نگه می داشتند. قلعه سنگی ادینبرو از آسمان خراش های اطرافش بیشتر به چشم می آید. جالب است بدانید که این قلعه نیز همانند برج لندن، تاریخی خونین دارد. صدها جادوگر در محوطه این قلعه به آتش کشیده شده اند. گردشگرانی که وارد قلعه ادینبرو می شوند سالن اصلی را با سقف چوبی قرون وسطی، عتیقه های مسیحیان، سنگ سرنوشت و جواهرات سلطنتی اسکاتلند می بینند که در جنگ جهانی دوم آن را درون آبریز مستراح قایم کرده بودند تا دست دشمن به آن نرسد.
17- قلعه ادینبرو (Edinburgh Castle)
۱۸- کاخ کاترین (Catherine Palace) تزارسکوی سلو (Tsarskoye Selo) یا همان دهکده تزارها در کشور روسیه
تعداد گردشگران سالانه: ۱,۳۸۲,۰۰۰
این اقامتگاه تابستانی تزارهای روسیه در جنوب شرق سن پترزبورگ قرار دارد و نامش را از همسر پتر کبیر، کاترین اول، گرفته است که به مدت دو سال بعد از مرگ همسرش، روسیه را اداره می کرد. سبک معماری روکوکوی این قلعه مدیون ملکه الیزابت است که به دستور او این قلعه را در رقابت با کاخ ورسای ساختند. زیربنای قلعه نزدیک ۱۰۰۰ متر است و با رنگ آبی و سفید و طلاکاری تزئین شده است. عمده معروفیت کاخ کاترین به خاطر سالن امبر (amber) می باشد. این سالن با کهربا، طلا و آینه کاری تزئین شده است و جاذبه های بسیاری دارد.
برای سفر به سن پترزبورگ و بازدید از کاخ کاترین، می توانید بهترین نرخ تور سن پترزبورگ را در توریستگاه آنلاین رزرو نمایید.
18- کاخ کاترین (Catherine Palace) تزارسکوی سلو (Tsarskoye Selo)
۱۹- قلعه ویندسور (Windsor Castle) در بارکشر (Berkshire)، بریتانیا
تعداد گردشگران سالانه: ۱,۳۲۷,۹۷۶
۳۹ پادشاه و ملکه در این قلعه اقامت داشته اند و آن را به طولانی ترین قلعه مورد استفاده پادشاهان در اروپا تبدیل کردند. در سال ۱۶۰۰ میلادی چارلز دوم در رقابت با دستاوردهای عموزاده خود، لوئی چهاردهم، قلعه ویندسور را که متعلق به قرن ۱۱ میلادی بود بازسازی کرد. او دستور داد سقف ها را نقاشی کنند و با کنده کاری های چوبی تزئین کنند. تالار عظیم واترلو محل برگزاری جشن شکست ناپلئون بناپارت در سال ۱۸۱۵ میلادی بوده است. درون استیت آپارتمان ها نیز تعدادی از هنرهای خاندان سلطنتی همچون نقاشی های رامبرانت (Rembrandt)، روبنز (Rubens) و کانالتو (Canaletto) به چشم می خورند.
19- قلعه ویندسور (Windsor Castle) در بارکشر (Berkshire)، بریتانیا
۲۰- قصر دوک (Doge’s Palace) در شهر ونیز
تعداد گردشگران سالانه: ۱,۳۰۷,۲۳۰
زمانی که ونیز شهر قدرتمندی بود، بالاترین مقام رسمی آن یعنی دوک در این قصر صورتی و سفید مرمری زندگی می کرد. این قصر یک شاهکار هنری به سبک معماری گوتیک است که درست در کنار باسیلیکای سنت مارک (St. Mark’s Basilica) قرار دارد. بنای امروزی قصر حاصل تغییرات و بازسازی ها در طی سال ها بوده و قدیمی ترین بخش قصر نیز متعلق به سال ۱۳۴۰ میلادی می باشد. آپارتمان های دوک با آتشدان های مرمری، کتیبه های نقاشی شده و گچ کاری مزین شده است. این کاخ محل زندگی سران دولتی هم بوده و تالارهای شورا و دو زندان هم در آن قرار دارند که توسط پل فیمد (the famed Bridge) به یکدیگر متصل شده اند.
20- قصر دوک (Doge’s Palace) در شهر ونیز
منبع: travelandleisure
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=14419

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان