پرواز گسترده هواپیماهایی آمریکایی بر فراز شرق سوریه

منابع محلی از پرواز گسترده هواپیماهای آمریکایی بر فراز مناطقی در شرق سوریه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری شهاب، منابع محلی از پرواز گسترده هواپیماهای شناسایی آمریکایی بر فراز مناطقی در حومه دیرالزور در شرق سوریه خبر دادند.

از سوی دیگر، یک مسئول آمریکایی به روزنامه واشنگتن پست اذعان کرد که نیروهای ائتلاف تحت سرکردگی آمریکا در خاورمیانه، از ۱۷ اکتبر گذشته تاکنون ۱۱۵ بار در معرض حمله قرار گرفته‌اند.

بر اساس این گزارش، تاکنون مقاومت عراق پایگاه‌های آمریکایی عین‌الاسد، نزدیک فرودگاه اربیل، حریر عراق و خراب الجیر، الشدادی، التنف، الرمیلان، المالکیه، پایگاه‌های نظامی در نزدیکی میدان‌های نفتی کونیکو و العمر دهکده سبز در سوریه را با موشک و پهپاد انتحاری بارها هدف قرار داده است. هدف از این عملیات‌ها، اعمال فشار بر کاخ سفید برای توقف حمایت‌های مستمر از اشغالگران اسرائیلی در جنگ کنونی غزه است.

شبکه سی‌.ان. ان آمریکا نیز با پیش‌بینی افزایش احتمال تلفات نظامیان آمریکایی، اعلام کرد که این موضوع نشان دهنده یک بحران خارجی جدید و ناخوشایند برای آمریکا به ویژه در بحبوبه تلاش برای انتخاب مجدد جو بایدن برای ریاست‌جمهوری به شمار می‌آید.

تأکید مقاومت عراق بر ادامه حملات، در شرایطی است که از هفته‌های نخست نبرد طوفان‌الاقصی، مقاومت عراق برای حمایت از فلسطین وارد عمل شده و پایگاه‌های آمریکایی را در عراق و سوریه، با موشک و پهپاد هدف قرار داد به طوری که شمار این حملات به بیش از ۱۰۰ عملیات فراتر رفته است.

مقاومت اسلامی عراق عملیات خود را به تدریج تشدید کرده تا اینکه اهداف رژیم صهیونیستی در ایلات مشرف بر دریای سرخ و تأسیسات گازی کاریش در منطقه مدیترانه را با موشک‌هایی با برد ۴۰۰ کیلومتر و پهپادهای دوربرد هدف قرار داد و نشان داد که توانایی مادی و انسانی برای ضربه زدن به هر هدفی در فلسطین اشغالی را دارد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=13942

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان