ورود پیکر شهید حادثه کرمان به تهران/چادر لباس رزم فائزه بود

شهید رحیمی از فعالین فرهنگی حجاب و عفاف پویش «فرشتگان سرزمین من» بود. چادر لباس رزم فائزه رحیمی بود و با آن برای آرمان و اهدافش مبارزه می‌کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، پیکر شهید فائزه رحیمی دانشجوی ورودی سال ۱۴۰۰ رشته مشاوره، گرایش امور تربیتی (دانشجو معلم پردیس نسیبه تهران دانشگاه فرهنگیان) که در حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان به شهادت رسیده بود، شامگاه پنجشنبه ۱۴ دی وارد فرودگاه مهرآباد شد.

جمعی از مردم و دانشجویان برای استقبال از پیکر این شهید از ساعت ۲۲ در ترمینال ۶ فرودگاه مهرآباد حضور پیدا کردند.

روی دست‌های دانشجویان مقواهای سفید رنگی بود که روی آن با قلم آبی نوشته شده بود: «تسلیت از سوی ما، تربیت از سوی او»، «ای کاش که دگر خم نگردد، کمر پدری به داغ دختر»، «شهیده از راه آمده»، «شهیدان معلم اند» و «پهلو را نمی دانم؛ اما سن و سالش حوالی سن مادر است» به چشم می‌خورد.

ورود پیکر شهید حادثه کرمان به تهران/چادر لباس رزم فائزه بود

صدای دختری در بین جمعیت پر از بغض بود و گفت: «فائزه تعریف می‌کرد وقتی به جای پدرش دوست پدرش شهید شد، نمی‌دانست خوشحال باشد یا ناراحت! می‌خواست درباره این موضوع کتاب کودک و نوجوان بنویسید.»

شهید رحیمی از فعالین فرهنگی حجاب و عفاف پویش «فرشتگان سرزمین من» بود. چادر لباس رزم فائزه رحیمی بود و با آن برای آرمان و اهدافش مبارزه می‌کرد؛ درست مثل حضرت زهرا (س). در زندگی حضرت زهرا (س) مبارزه برای تحقق دین خدا در جهان و هدایت مردم و خاموش شدن کفر از کودکی تا لحظات آخر یک هدف اصلی بود. عنصر مبارزه در زندگی حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) مهم‌ترین عنصر زندگی‌شان بود. چه قدر مبارک است مجاهدان حجاب و عفاف هم برای شهادت انتخاب شدند. سیره فائزه رحیمی‌ها که از سیره حضرت فاطمه (س) و عقیله بنی هاشم (ع) نشات گرفته است الگو عملی دختران سرزمینم خواهد بود.

پس از استقبال مردم و دانشجویان از پیکر این شهید، بامداد روز جمعه خانواده شهیده فائزه رحیمی با پیکر دختر شهیدشان در معراج شهدا وداع کردند.

ورود پیکر شهید حادثه کرمان به تهران/چادر لباس رزم فائزه بود

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=13890

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان