ورود سامانه بارشی به کشور/ کدام استان‌ها بارانی خواهد بود

مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، از ورود سامانه بارشی به کشور طی روز جمعه اول دی‌ماه و وزش باد شدید در برخی استان‌ها اطلاع داد.

 امروز (اول دی‌ماه) با ورود سامانه‌ای بارشی، در برخی نقاط شمال غرب، غرب، دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی همچنین جنوب غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی، بارش در مناطق جنوبی گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در نقاط مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

شنبه (۲ دی‌ماه) گستره بارش علاوه بر مناطق ذکر شده در روز قبل، مناطقی از نیمه شمالی فارس، جنوب و غرب استان اصفهان را نیز در بر خواهد گرفت. در این روز در برخی نقاط دامنه‌های جنوبی البرز و شرق و شمال شرق کشور احتمال رخداد بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. شنبه در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال شرق خوزستان، شرق لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و نیمه غربی چهارمحال بختیاری بارش شدت خواهد داشت.

یکشنبه (۳ دی‌ماه) در نوار غربی کشور و ارتفاعات البرز غربی و مرکزی، بارش و وزش باد رخ می‌دهد. همچنین در دامنه‌های جنوبی البرز نیز سرعت وزش باد افزایش می‌یابد.

دوشنبه (۴ دی‌ماه) سامانه بارشی تضعیف و در برخی نقاط غرب، شمال غرب، جنوب غرب، ارتفاعات رشته کوه البرز، در شرق سواحل دریای خزر همچنین در برخی نقاط شمال شرق کشور بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد قابل ملاحظه است

همچنین روز سه‌شنبه (۵ دی‌ماه) در غالب مناطق کشور جوی پایدار پیش‌بینی می‌شود.

از شنبه تا دوشنبه در شمال غرب کشور، استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و زنجان، وزش باد شدید و در برخی نقاط وزش باد بسیار شدید خواهد بود. شنبه غرب خلیج فارس و دریای خزر مواج است

آسمان تهران روز شنبه (۲ دی‌ماه) کمی ابری و غبار صبحگاهی، در بعدازظهر به‌تدریج ابری و افزایش باد با احتمال بارش باران با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و در روز یکشنبه (۳ دی‌ماه) نیمه ابری، همراه با وزش باد در بعضی ساعت‌ها و افزایش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=11007

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان