واکنش کی‌یف به حملات اخیر روسیه: غرب در ارسال کمک‌ها تعجیل کند

به گزارش ایسنا :

وزیر امور خارجه اوکراین با اشاره به تشدید حملات روسیه، خواستار تسریع در دریافت کمک‌های تسلیحاتی غرب شده و گفت غرب باید برای حمایت از اوکراین، از دارایی‌های مسدود شده روسیه استفاده کند.

به گزارش ایسنا، دمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) در واکنش به حمله امروز (سه‌شنبه) روسیه نوشت: از همه کشورها می‌خواهیم این حمله را محکوم کرده و اقدامی قاطع اتخاذ کنند.

این مقام اوکراینی در ادامه با بیان اینکه غرب باید در ارسال سامانه‌های پدافند هوایی و مهمات بیشتر به اوکراین تعجیل کرده و تمامی انواع پهپادها را در اختیار این کشور قرار دهد، گفت که مقامات غربی باید موشک‌هایی با برد بیشتر از ۳۰۰ کیلومتر به اوکراین بفرستند.

در حال حاضر دو مسئله کلیدی، کمک‌های ارسالی به اوکراین را با مشکل بزرگی مواجه کرده است. مجارستان که بسته کمکی اتحادیه اروپا به اوکراین را وتو کرده و دیگری جمهوری‌خواهان کنگره ایالات متحده که با ارسال کمک‌ها به اوکراین مخالف هستند.

با آغاز جنگی تازه در غزه، اوکراین که نتوانست در ضدحمله پر سر و صدای خود دستاورد چندانی داشته باشد حالا به دنبال احیای جریان حمایت‌های نظامی غرب است؛ کمک‌هایی که به اذعان مقامات اوکراینی ادامه جنگ بدون آن‌ها برای کی‌یف ناممکن خواهد بود. آمریکا بزرگ‌ترین تأمین‌کننده تسلیحاتی اوکراین است؛ اما کاخ سفید و کنگره ایالات متحده تا امروز برای تصویب بودجه حمایتی جدید اوکراین به توافق نرسیده‌اند.

پیش‌تر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پس از دیدار با رئیس‌جمهوری اوکراین پشت درهای بسته، گفت که هنوز بر شروط خود برای تصویب بودجه حمایتی برای اوکراین تأکید دارد و تا زمان برآورده‌شدن آن‌ها اوکراین کمکی دریافت نخواهد کرد. جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا علاوه بر یادآوری این نکته که مسائل داخلی آمریکا در اولویت قرار دارند، می‌گویند که کاخ سفید باید یک استراتژی ملموس و شفاف ارائه دهد که ارسال بودجه مضاعف به اوکراین را توجیه کند؛ راهبردی که مشخصاً نشان دهد تخصیص بودجه مضاعف به کی‌یف می‌تواند به پیروزی اوکراین در جنگ با روسیه ختم شود.

از سوی دیگر، بروکسل میلیاردها یورو از بودجه‌های اتحادیه اروپا برای مجارستان را به بهانه نگرانی نسبت به حاکمیت قانون در بوداپست مسدود کرده‌ است. منتقدان اوربان بر این باورند که او سعی دارد با استفاده از مسئله جنگ اوکراین، بودجه‌های مسدود شده کشور خود را آزاد کند.

کولبا در ادامه با بیان اینکه کشورهای غربی باید دیپلمات‌های روسیه را در این کشورها و در نهادهای بین‌المللی منزوی کنند، از غرب خواست تا با پیشنهاد استفاده از دارایی‌های خارجی روسیه که به تصرف دولت‌های غربی درآمده، موافقت کند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=13346

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان