واکنش نمایندگی ایران در سازمان ملل در ژنو به ترور شهید سیدرضی موسوی

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در ژنو ترور هدفمند سردار شهید سیدرضی موسوی توسط صهیونیست‌ها را نه تنها نقض فاحش حقوق بشردوستانه بین‌المللی و منشور ملل، بلکه نقض حقوق بشر جهانی خواند.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن مسؤول پشتیبانی جبهه مقاومت در سوریه سردار شهید سید رضی موسوی، با واکنش دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در ژنو روبرو شد. این نمایندگی این اقدام تروریستی را نقض فاحش حقوق بشردوستانه بین‌المللی و منشور سازمان ملل و نقض حقوق بشر جهانی خواند.

روابط‌ عمومی کل سپاه عصر روز دوشنبه چهارم دی ماه از شهادت سید رضی موسوی از مستشاران نظامی قدیمی سپاه و از همرزمان سپهبد شهید سلیمانی در سوریه در منطقه مسکونی زینبیه دمشق خبر داد. اقدامی که از سوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ناصر کنعانی نیز قویا محکوم و اعلام شد که ایران به این اقدام تروریستی در زمان و مکان مناسب پاسخ مقتضی خواهد داد.

از سوی دیگر سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نیویورک امیرسعید ایروانی سه‌شنبه شب پنجم دی ماه در نامه به رئیس شورای امنیت در واکنش به شهادت سردار موسوی اعلام کرد: ایران حق مشروع و ذاتی خود را بر اساس حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد برای پاسخ قاطع در زمان مناسبی که لازم بداند، محفوظ می‌دارد. (اینجا بخوانید)

در همین خصوص دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در ژنو در شبکه ایکس ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سید رضی موسوی یار و همرزم دیرین سردار سلیمانی اعلام کرد: ترور‌ اخیر و قتل هدفمند سردار سید رضی موسوی از طریق حمله هوایی رژیم صهیونیستی در دمشق و خارج از منطقه عملیات نظامی نه تنها نقض فاحش حقوق بشردوستانه بین‌المللی و منشور ملل متحد، بلکه موجب نقض حقوق بشر جهانی است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=12000

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان