هوای اصفهان در وضعیت نارنجی/میانگین شاخص‌ها روی عدد ۱۲۹ قرار گرفت

اصفهان – شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان چهارشنبه ۲۹ آذر ماه در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۵ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ چهارشنبه ۲۹ آذر با میانگین ۱۲۹ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه ولدان با شاخص ۱۵۲ و پارک زمزم با شاخص ۱۵۴ AQI ناسالم برای عموم شهروندان است.

همچنین در حال حاضر شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های ۲۵ آبان ۱۰۴، انقلاب ۱۲۱، احمدآباد ۱۳۶، دانشگاه صنعتی ۱۴۰، رهنان ۱۴۵، زینبیه ۱۱۰، سپاهانشهر ۱۴۲، فرشادی ۱۳۰، فیض ۱۳۰، کاوه ۱۰۳ و میرزاطاهر ۱۲۷ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

ایستگاه ورزشگاه میثاق نیز در حال حاضر قطع است.

در حال حاضر شاخص هوا در زرین شهر با ۱۲۵ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

شاهین شهر با شاخص ۷۳ و سگزی با شاخص ۷۰ AQI در وضعیت سالم قرار دارد.

ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان از جمله مبارکه، خمینی شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO) ، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه‌های پایش هوا، ثبت می‌شود.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=10325

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان