هفت جاذبه گردشگری جهان که در خطرناک ترین مکان ها قرار گرفته اند

به نقل از توریستگاه:

اگر از ارتفاع می ترسید، ممکن است این نقاط جسورانه شما را کمی بترسانند. دلیل این امر این است که اینها برخی از خطرناکترین مکان های جهان هستند، مانند معابد، صومعه ها، خانه ها و قلعه هایی که در لبه صخره ها و کوه های سنگی قرار دارند. در حالی که برخی از این مکان ها برای کسانی که مهارت های کوهنوردی مثال زدنی دارند قابل دسترسی است، از طریق جاده نیز می توان به بعضی از آن ها دسترسی داشت. در اینجا برخی از بهترین انتخاب های ما وجود دارد که به بررسی آنها می پردازیم.
۱. سانتاگاتا د گوتی (Sant’Agata de ’Goti)، ایتالیا
اولین نگاه به این مکان یک اثر جادویی ایجاد می کند. این مکان همه جذابیت هایی که شما از یک شهر قرون وسطایی انتظار دارید را دارد. با این حال، چیز غیر منتظره ای در انتظار شما خواهد بود که با ظرافت در بالای یک پرتگاه شیب دار و در بالای یک دره رودخانه قرار گرفته است. این گوهر تاریخی به شما این حس را می دهد که گویی از سایر نقاط جهان جدا شده است.
1. سانتاگاتا د گوتی (Sant’Agata de ’Goti)، ایتالیا
۲. ستون کاتسخی (Katskhi pillar)، گرجستان
بر فراز ستون کاتسخی با ارتفاع ۴۰ متر در گرجستان کلیسایی واقع شده که احتمالا مقدس ترین و منزوی ترین کلیسای جهان است. این مکان دیدنی و شگفت انگیز که در حدود ۲۰۰ کیلومتری غرب تفلیس، پایتخت گرجستان قرار دارد، به دلیل دسترسی بسیار دشوار به آن معروف شده است. بر اساس گزارش ها، مردم محلی برای قرن ها فقط می توانستند به ویرانه های رمزآلودی که در قله این ستون بود نگاه کنند. با این حال، در سال ۱۹۴۴ یک کوهنورد به نام الکساندر جاپاریزه با هدایت یک گروه در این محل توانست اولین صعود مستند را به قله این ستون انجام دهد. تاکنون، فقط کسانی که برای بالا رفتن از این ستون دعوت شده اند توانسته اند به مکان مقدس بالای آن برسند.
2. ستون کاتسخی (Katskhi pillar)، گرجستان
۳. آشیانه پرستو (Swallow’s Nest)، اوکراین
آشیانه پرستو یا آشیانه عشق یک قلعه تزئینی واقع در گاسپرا (Gaspra) است و به عنوان یکی از بقایای کمیاب امپراطوری روسیه پابرجاست. این قلعه در حاشیه دریای کریمه واقع شده و احتمالا یکی از بعیدترین مکانی هایی است که انتظار می رود چنین قلعه زیبایی در آن پیدا شود. این قلعه که در سال ۱۹۱۱ ساخته شده حتی توانسته است از یک زلزله هم جان سالم به در برد. اکنون این مکان به روی گردشگران باز شده و دارای یک رستوران ایتالیایی نیز می باشد.
3. آشیانه پرستو (Swallow’s Nest)، اوکراین
نقاط گردشگری جهان که در خطرناکترین مکان ها قرار گرفته اند
۴. معبد معلق چین (China’s Hanging Temple)
معبد معلق چین بیش از ۱۵۰۰ سال پیش ساخته شده و یک شگفتی معماری واقعی است. این معبد که در کنار صخره ای در نزدیکی کوه هنگ (Heng) در استان شانشی چین ساخته شده، در واقع بدون هیچ ستون چوبی بنا شده است که به نظر می رسد اکنون آن را نگه داشته اند. این معبد دارای ۴۰ اتاق است که توسط مسیرهای پر پیچ و خم به یکدیگر متصل می شوند. معبد معلق در اصل با سوراخ کردن صخره ای که آن را نگه می دارد ساخته شده است.
4. معبد معلق چین (China’s Hanging Temple)
۵. کاستیفیت د لا روکا (Castellfollit de la Roca)، اسپانیا
این دهکده زیبا و قرون وسطایی بر روی یک ستون بازالت در شمال شرقی اسپانیا ساخته شده است. بیشتر خیابان ها و خانه های آن از سنگ های آتشفشانی تیره ساخته شده اند. این شهر زمانی یک شکل طبیعی داشت و در اثر یک نیروی باورنکردنی سنگ های بازالت آن به طول بیش از یک کیلومتر کشیده شد. خیابان اصلی این منقطه در سراسر شهر امتداد یافته است و خانه ها در دو طرف آن قرار قرار گرفته اند و به نظر می رسد خیابان را به داخل فشار می دهند.
5. کاستیفیت د لا روکا (Castellfollit de la Roca)، اسپانیا
۶. سنت میشل د ایگویل (Saint-Michel d’Aiguilhe)، فرانسه
کلیسای کوچک سنت میشل د ایگویل در جنوب فرانسه بیش از هزار سال قدمت دارد و بر روی یک صخره آتشفشانی به طول ۸۴ متر قرار گرفته است. برای رسیدن به کلیسا، باید از ۲۶۸ پله که در دل صخره کنده شده است بالا بروید. این یک کلیسای کوچک و جذاب زیارتی است که در بالای یک صخره سوزنی سنگی قرار گرفته و به شما این حس فوق العاده را می دهد که گویی از آسمان بالا می روید.
6. سنت میشل د ایگویل (Saint-Michel d’Aiguilhe)، فرانسه
۷. متئورا (Meteora)، یونان
این مکان از سال ۱۹۹۵ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و از سال همین سال به عنوان یک مکان مقدس رسمی یونان نیز معرفی شده است. این مجموعه عظیم شامل ستون های سنگی غول پیکری است که قرن ها پیش صومعه هایی بر روی صخره های ماسه سنگی عالی آن ساخته شده اند. این واقعا منظره ای سورئال را ایجاد می کند که در هیچ کجای دیگر جهان یافت نمی شود!
7. متئورا (Meteora)، یونان
منبع: timesofindia.indiatimes
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=13673

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان