نهنگ نماد و نشانه چیست؟

نهنگ یا وال، در گذشته با جهان، کالبد و همچنین قبر پیوند داشته است. هرچند که اخیرا، نهنگ نماد پذیرش تضادها در هستی شده است. به همین دلیل، نهنگ موجودی عرفانی است که نماد نقطه عطف آسمان و زمین است.

هیچ چیز مبهم تر از معنا و نمادگرایی نهنگ، نیست. از این گذشته، اعماق اقیانوس به طور کامل کاوش نشده است و در نتیجه، اطلاعات کمی در مورد نهنگ ها وجود دارد. نهنگ های مختلف معانی و بازنمایی نمادین متفاوتی دارند.

نهنگ های گوژپشت نماد صلح، شفقت و عشق هستند. آن ها عمدتا به خاطر آوازهایشان شناخته می شوند که اعتقاد بر این است که این آوازها را از نهنگ های دیگر یا حتی از پرندگان و انسان ها یاد گرفته اند.

آواز نهنگ های گوژپشت تا هزاران کیلومتر در اقیانوس شنیده می شود. نهنگ خاکستری، نماد دوستی است.

نهنگ اسپرم که به خاطر مشک خوشبوی داخل شکمش شکار می شود، نمادی از این واقعیت است که انسان منابع زیادی در درون خود دارد.

نهنگ سفید، نماد وسواس است؛ اگرچه بسیاری بر این باورند که استعاره ای از بی خدایی است. نهنگ قاتل، اورکا نیز، نماد تناسخ انسان ها، به ویژه روسای بومی هند می باشد.

نهنگ آبی، بزرگ‌ ترین حیوانی است که انسان تابحال شناخته است و مدت‌ها قبل از اینکه انسان مطالعه نهنگ‌ ها را در زیستگاه‌ های طبیعی‌ شان آغاز کند، بومیان شمال غربی آمریکا، نهنگ آبی را نمادی از توتم‌ های خود ساخته بودند.

امروزه انسان فقط در پی شکار نهنگ هاست و متاسفانه نهنگ ها معنای نمادین خود را برای ما از دست داده اند.

در چین، نهنگ ها از نظر نمادین برای مردم نواحی ساحلی جنوبی بسیار مهم هستند. در آنجا، مردم معتقدند که این نهنگ ها بودند که دانه های ارزن را برای ما آوردند و تمدن ها را حفظ کردند.

آن ها حتی در مراسم خاصی به این موجود احترام می گذارند. کوکسینگا، امپراتور تایوان، نهنگ را حیوانی روحانی می دانست.

در اساطیر هندو، نهنگ تناسخ لُرد ویشنو است. بنابراین، هندوها معتقدند که نهنگ، اولین خدا یا شاید جهان است.

دیدن نهنگ در خواب یا فال قهوه چه معنایی دارد؟

نهنگ مادر همیشه از فرزند خود محافظت می کند. بنابراین مردم نهنگ را نماد عشق مادرانه می دانند.

ممکن است در مواقع نیاز یا زمانی که به لطف یا راهنمایی دلسوزانه کسی نیاز دارید، نهنگ را در خواب یا فال قهوه خود مشاهده کنید.

دیدن نهنگ در خواب یا فال قهوه همچنین می تواند نشانه این باشد که اگر مادرتان از دنیا رفته یا دیر به دیر او را می بینید، دل تان برای او تنگ شده است.

همچنین می تواند به معنای احساس گناه مادری باشد که آنطور که باید از فرزندش مراقبت نمی کند. می تواند به این معنی باشد که شما باید از فرزندتان بهتر مراقبت کنید و بهتر او را تربیت کنید.

نهنگ ها نمادهای معنوی قدرتمندی هستند. بنابراین دیدن نهنگ ها در خواب یا فال قهوه، به این معنی است که باید نگاه تان به خداوند و قدرت او باشد و از او راهنمایی بخواهید.

نهنگ ممکن است بیانگر یک تهدید در زندگی فرد بیننده نیز باشد. آن ها همچنین می توانند به معنی رویدادی باشند که شما را آزار می دهد یا بابتش نگران هستید.

اما به طور کلی، نهنگ ها نماد صلح، آرامش و معنویت هستند. دیدن نهنگ در خواب را به این فال نیک بگیرید که همه چیز در زندگی شما از نظر روحی، ذهنی و قلبی، خوب خواهد بود.

نهنگ ها نمادی از محافظت هستند؛ پس لازم نیست نگران باشید! دیدن نهنگ در خواب یا فال تان هشداری است برای این که نگاهی به افراد اطراف خود بیاندازید؛ زیرا برخی از آن ها ممکن است از پشت به شما خنجر بزنند.

رویارویی با نهنگ نشانه چیست؟

برخورد با نهنگ ها در دوران باستان در داستان های بسیاری به وفور یافت شده است. در خلیج فارس، کشتی ها با بسیاری از این موجودات بزرگ روبرو می شدند.

آن ها خدمه را نگران می کردند، بنابراین کشتی‌ ها صف‌ هایی تشکیل می‌ دادند و به سمت نهنگ‌ ها حجوم می آوردند تا آن ها را بترسانند و متفرق کنند.

طبق افسانه ها، نهنگ هایی که دو نقطه سیاه در دو طرف بدن خود دارند نباید کشته شوند، زیرا روح ماه درون آن هاست. در نیوزیلند، نهنگی که بر روی شن ها گیر می افتد، نمایانگر یک انسان باخداست. هر کس که گوشت آن را بخورد، معنوی می شود!

برخی از ماهیگیران بر این باورند که اگر نهنگی در حال دمیدن و فوت کردن باشد، نشانه طوفان است. دریانوردان رسم دارند که وقتی با نهنگی روبرو می شوند، برای منحرف کردن او چیزی را به داخل آب پرتاب کنند و او را از حمله به کشتی بازدارند.

تتو و خالکوبی نهنگ چه مفهومی دارد؟

معانی نمادین و تحت اللفظی نهنگ در هنر خالکوبی، در طول سال ها تغییر کرده است. ابتدا این طرح، فقط یک خالکوبی قبیله ای بود.

پیش ترها، قبایل چوکچی به شکار پستانداران دریایی می پرداختند و تنها شخصی که یک نهنگ را شکار می کرد، روی گونه خود خالکوبی نهنگ انجام می داد.

در منطقه قطب شمال نیز، ماهیگیرانی که نهنگی را شکار می کردند، می توانستند آن را روی صورت خود خالکوبی کنند. حتی همسران چوکچی ها هم اگر شوهران شان نهنگی را می کشتند، آن را خالکوبی می کردند.

اما امروزه هر کسی می تواند خالکوبی نهنگ را انجام دهد و معنای آن بسیار شخصی شده است. از آنجایی که نهنگ های مختلف، معانی نمادین متفاوتی دارند، معانی خالکوبی نهنگ نیز متغیر است.

امروزه معنای خالکوبی نهنگ می تواند معنوی، مثبت یا منفی باشد. نهنگ ها نماد خانواده، پرورش و مراقبت هستند.

خالکوبی نهنگی که با دندان های وحشی به تصویر کشیده شده است، نشان دهنده نگرش قاتل است. دیگر موجودات دریایی شبیه به نهنگ ها، دلفین ها هستند. خالکوبی دلفین، نماد بازیگوشی، شادی و دوستی است.

منبع: worldbirds.com

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=11949

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان