ناوگان رباتیک واحدهای هسته ای را پاکسازی می کنند

محققان پیشنهاد کرده اند از «ناوگان چند رباتی همزیست» مشهور به SMuRF برای کمک به از رده خارج کردن واحدهای برق هسته ای در آینده استفاده شود.

 به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، سیستم SMuRF توسط گروهی از محققان دانشگاه گلاسگو، دانشگاه منچستر، آزمایشگاه بریستول رباتیک و دانشگاه هریوت وات ساخته شده است. دانیل میچل یکی از مولفان این پژوهش می گوید: ما نمونه اولیه ربات های SMuRF را طوری برنامه ریزی و طراحی کردیم تا توانایی ها و محدودیت های یگانه و همچنین سیستم عملیاتی خود را داشته باشند.

آنها شامل انواع ربات های پرنده، دونده و همچنین متحرک( قادر به راه رفتن) هستند. ربات های مذکور می توانند برای انجام فعالیت های مختلفی که برای انسان ها چالش برانگیز یا خطرناک هستند با یکدیگر همکاری کنند.

یک ناظر انسانی می تواند از راه دور بر فعالیت های ربات ها نظارت کند. ربات ها یک حسگر داده مشترک دارند و قابلیت هایشان را برای دستیابی به نتایجی فراتر از توانایی شان به عنوان یک ماشین یگانه ترکیب می کنند.

SMuRFها روشی سریع و ایمن برای مقامات، رگولاتورها و صنایع فراهم می کنند. قابلیت های آنها در واحد RAICo در کامبریا نمایش داده شد و محققان نشان دادند این ربات ها به طور موفقیت آمیز ماموریت بررسی در یک مخزن شبیه سازی شده رادیو اکتیو را انجام دادند.

توانایی همکاری ربات ها مربوط به سیستم پیچیده سایبر-فیزیکال است که توسط محققان ابداع شده و می تواند بین ۱۶۰۰ حسگر و ربات ارتباط برقرار کند.

ربات ها برای ایجاد نقشه ای ۳ بعدی از منطقه نیز با یکدیگر همکاری کردند. آنها از حسگرهای مخصوص خود برای ایجاد یک نسخه دیجیتال سه بعدی از فضا استفاده کردند.

یک پهپاد هوایی که توسط راهبری کنترل می شود نیز به تهیه نقشه کمک کرد. از سوی دیگر سگ رباتیک شرکت بوستون دینامیکز به نام اسپات نیز به کار گرفته شد و از بازوهای انعطاف پذیر آن برای بررسی نزدیک تر و دقیق تر استفاده شد.

ربات های دیگر که مجهز به چرخ هستند اسکات و کارما نام دارند. آنها سطح تشعشعات در منطقه مورد آزمایش را بررسی کردند. ربات کارما به طور خاص لبریز شدن یک مایع رادیو اکتیو جعلی زیر یک بشکه را ردیابی کرد. این امر برای پاکسازی در محیط های واقعی کارآمد است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=10416

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان