مشارکت در انتخابات یکی از وظایف شرعی و ملی مردم است

گرگان- امام جمعه گرگان موضوع انتخابات را بسیار مهم دانست و گفت: مشارکت در انتخابات یکی از وظایف شرعی و ملی مردم است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه با اشاره به برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: مشارکت در انتخابات یکی از وظایف شرعی و ملی مردم است.

وی افزود: افراد با هوشیاری و بصیرت با حضور در پای صندوق رأی می‌توانند فرد مورد نظر خود را انتخاب کنند.

امام جمعه گرگان با اشاره به اینکه برخی‌ها معتقدند فردی که به عنوان رئیس جمهور انتخاب می‌شود نمی‌تواند کاری انجام دهد، گفت: این دیدگاه به معنای این است که در طول ۴۵ سال هیچ کاری در کشور انجام نشده است.

وی یادآور شد: اگرچه کشور با مشکلاتی مواجه است اما کارهای بزرگی هم صورت گرفت و نباید منکر آن بود.

نورمفیدی اظهار کرد: اگرچه انتقاداتی وجود دارد اما نباید مأیوس شد. حضور در انتخابات باعث قوت و اقتدار کشور است.

وی ادامه داد: اگر چه قدرت نظامی مهم است اما مهمتر از قدرت نظامی قدرت مردمی و پشتوانه مردمی است، زمانی که مردم حضور گسترده داشته باشند دشمن هم نا امید خواهد شد. وقتی دشمنان می‌بینند که مردم همراه نظام هستند و در صحنه‌های حساس حضور دارند آنها هم در تصمیم گیری های خود مأیوس می‌شوند.

امام جمعه گرگان با اشاره به اینکه برخی‌ها معتقدند ما چه در انتخابات شرکت کنیم و چه شرکت نکنیم فردی که خود مسؤولان بخواهند انتخاب می‌شود، گفت: ممکن است در برخی از جاها خلاف‌های جزئی اتفاق افتد اما اینکه بگویم جریانی در کشور به راه افتاده که رأی مردم را نادیده می‌گیرد اشتباه است. بارها مقام معظم رهبری تاکید داشتند که همه چیز رأی مردم است و نباید به برخی از صحبت‌ها به راحتی توجه کرد و آن را قبول داشت.

نورمفیدی شرکت در انتخابات را یک تکلیف دینی و وظیفه شرعی دانست و اظهار کرد: باید همه ما نسبت به این موضوع احساس مسؤولیت کنیم و برای عزمت و پیشرفت کشور گام‌های بزرگی برداریم.

وی توصیه‌هایی هم در خصوص برگزاری مناظره‌ها داشت و افزود: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در مناظرات باید به گونه‌ای سخن بگویند که تمام مردم متوجه شوند و همان گونه که رهبری فرمودند وعده‌های بی خود و و دروغ به مردم ندهند.

وی با بیان اینکه نامزدی که به عنوان رئیس جمهور انتخاب می‌شود باید اخلاق را در دستور کار خود قرار دهد و تحمل داشته باشد، اظهار کرد: فردی که به عنوان رئیس جمهور وارد میدان می‌شود باید قدرتی داشته باشد که بتواند مشکلات کشور را حل کند.

امام جمعه گرگان در ادامه سخنان خود به فرا رسیدن روز غدیر اشاره کرد و گفت: روز عید غدیر روز بزرگی برای همه امت اسلام است و در این روز پیامبر بر اساس دستور خداوند متعال مساله رهبری را مشخص کرد.

وی با بیان اینکه ما معتقدیم مساله غدیر باید عامل وحدت امت اسلامی باشد، افزود: مساله رهبری مساله مهم است و همه مسلمانان باید به این نتیجه برسند که موضوع امامت و رهبری بسیار مهم است و نباید به مباحث معولی و ساده اکتفا کرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=38361

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان