مرحله مقدماتی نخستین دوره مسابقات «فائزون» برگزار شد

مرحله مقدماتی نخستین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم (فائزون) ویژه مهاجران مقیم جمهوری اسلامی ایران به همت مجمع قاریان و حافظان افغانستانی مقیم تهران در فرهنگسرای قرآن برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرحله مقدماتی اولین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم (فائزون) ویژه مهاجران مقیم جمهوری اسلامی ایران به همت مجمع قاریان و حافظان افغانستانی مقیم تهران به صورت غیرحضوری در فرهنگسرای قرآن برگزار شد.

بر اساس این گزارش، محمدباقر جعفری مسؤول مجمع قاریان و حافظان افغانستانی مقیم تهران گفت: در مرحله مقدماتی، ۲۰۰ شرکت کننده در گروه سنی بالاتر از ۱۶ سال، از استان‌های مختلف، مشارکت داشته و در سه رشته قرائت تحقیق، حفظ کل قرآن کریم و قرائت ترتیل با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی افزود: رقابت‌های رشته قرائت تحقیق و رشته قرائت ترتیل به صورت ارسال اثر انجام شد و رقابت رشته حفظ کل قرآن کریم به صورت ارتباط تصویری برخط به انجام رسید.

رئیس ستاد برگزاری مسابقات فائزون درباره اعضای هیأت داوران این دوره از مسابقات بیان کرد: در این مرحله، مهدی قره‌شیخ‌لو، داور تجوید؛ حسین اخوان‌اقدم، داور وقف و ابتداء، امین پویا، داور صوت، محسن یاراحمدی، داور لحن، مهدی عباسی، داور صحت حفظ، به قضاوت پرداختند و محمدصادق رحیمی، از داوران بین‌المللی قرآن افغانستان به عنوان ناظر فنی؛ سید مرتضی ابدالی، از اساتید پیشکسوت قرآن افغانستان به عنوان رئیس هیات داوران و غلام عباس حسنی از اساتید پیشکسوت و فعال قرآنی افغانستان به عنوان رئیس کمیته فنی و داوری حضور داشتند.

جعفری بیان کرد: در رشته قرائت تحقیق ١۵ نفر، در رشته قرائت ترتیل ١٠ نفر و در رشته حفظ کل قرآن کریم ١٠ نفر به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند که به زودی اسامی آنان اعلام می‌شود.

این فعال قرآنی با اشاره به اینکه مرحله نهایی مسابقات فائزون در روزهای چهارم و پنجم بهمن به صورت (حضوری) در تهران برگزار خواهد شد از مسؤولان سازمان ملی مهاجرت، ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی جمهوری اسلامی ایران و فرهنگسرای قرآن در برگزاری شایسته مرحله مقدماتی مسابقات تشکر کرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=14283

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان